• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Remains

CSAK IS ERŐS IDEGZETŰEKNEK

Ebben a naplóban szeretnék bemutatni kb. 1,5 évvel indított kis kockát, amit a nejem, úgy nevezte hogy ’’pagoda’’.
Nem nyitottam neki naplót, és nem is fogok.:p Ez csak egy tesztnek indult. Majd néha napján rakok fel 1-2 képet.;)
Az üveg, egy ideig üresen volt, aztán rám jött hogy csináljak hozzá egy szekrényt, és jó lesz növény tárolónak. Közben jöttek az ötletek, és ’’pagoda’’ lett belőle, aztán leköltözött vidékre, a pincébe.:D

Akvárium : 25x25x30
Talaj: virágföld, és manado
Dekor: egy pár darab kő, és egy fa darab
Szürés: (ha annak lehet nevezni) Claro 200
Fény: DIY led, de nem üzemel, csak ami a pince ablakából jön fény.
Vízcsere: eleinte 2 hetente, és rögtön a csapból, kb. 50%. Idén nyáron, nem volt időm a akváriummal foglalkozni, tehát nem volt vízcsere, még etetés is csak ha eszembe jutott. Most hétvégén rendbe szedtem egy kicsit, mert nem lehettet már átlátni a üvegen, annyira por, meg pont algás volt. Na meg a ajzat mentén a barna alga. Ezeken kívül, nem találtam más algát, és a víz is aránylag átlátható volt miután letörültem a üveget.
Tápozás: az mi?:D
Fauna: ha még jó emlékszem , 12 db vadas garnélát raktam bele. Most kb. 40 db van. Nem számoltam. Van egy pár darab hólyag csiga is.
Flóra : buce, micro, fissi, cameroon,javai, myrio guyana, myrio matogrossense. Ennél több volt, de a elhanyagolás miatt nem maradt meg.

Nos egy pár kép, hogy miről is írtam itt::)

View attachment 81830 View attachment 81831 View attachment 81832 View attachment 81833 View attachment 81834 View attachment 81835
Ez nagyon szép. :O
 
Honnan van a pagoda? Mi volt benne korábban?
Hihetetlen fantasztikus, talán nincs is több ilyen kincs!
 
Nos, Csilla és Kálmán, mert ti voltatok annyira kíváncsiak,:) itt egy pár kép. Nem túl részletes, mert nem gondoltam hogy ez ide fog kerülni.:)
View attachment 81888 View attachment 81889 View attachment 81890 View attachment 81891 View attachment 81892 View attachment 81893 View attachment 81894 View attachment 81895 View attachment 81896 View attachment 81897

A tető kifejezetten ötletes és dizájnos :). Szerintem feltöltve is jól néz ki, bár a nagy belső szűrő nélkül mégjobb lenne...
 
A tető kifejezetten ötletes és dizájnos :). Szerintem feltöltve is jól néz ki, bár a nagy belső szűrő nélkül mégjobb lenne...
A tető valóban ki lett gondolva, szellős, DIY led beszerelve, alumínium profilra, csatlakozás, internet kábellel, mivel tőbb színű ledek vannak több csatornás,ha esetleg több csatornás vezérlővel akarom üzemeltetni. Egy 10x10 ventilátornak is megvan a helye. A tető aljában ki van hagyva hely, ha külső szűrőt akarnék alá. Ez a szekrénynél is látszik.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére