• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Relaxing green garden 84L

Egy pár kép amiben vannak közeliek is!
Bár a minőséget azt nem szabad nézni, valahogy még most sem tanultam meg fotózni :snaphappy: .
Úgy néz ki az algákat sikerül kinyírnom :joyful: , már csak elvétve található.
Holnaptól vissza állítom a világítási időt 7,5 de lehet 8 órára.
Természetesen hozzá a CO2-t is.
Érdekes hogy elég keveset tápozok micro 2ml/nap macro 4ml/nap és nem látok tápanyagra utaló nyomokat.
Valószínű a világítás és a CO2 növelésével a tápozáson is emelek egy kicsit.
A CRS-ek között már láttam több petést is.
18045435_98f6ce73d61b15ef095f424dde1058d6_m.jpg

18045483_6397cc53e6c188b2d919e33a71969b9c_m.jpg

18045603_811482b6b6b940a42a68bc1602dd6b4a_m.jpg

18045459_299f9b03317f70d11914261f77f8b73a_m.jpg

18045537_a1671a46ceb9594955d48287f03b2f12_m.jpg

18045521_45d68de0bf9d8b8cc2baba3e39c4f9a7_m.jpg

18045423_0e3eab3d6a44e435b2cc24cbcee4ea0b_m.jpg

Bocs ha sok lett a kép :unsure: !
 
Szia!
Nagyon tetszenek a CRS garnéláid, nagyon szépek!:eek: Én is akarok venni egy párat, de nem mertem. Elrisztott az érzékenységük. Megkérdezhetem, hogy milyen vízparamétereket mérsz kifejezetten a CRS-eknek? (+adatok) A befolyócső elé van valami rakva, hogy ne szívja be a kis garnikat?

Amúgy gratulálok az akváriumhoz!(y) Apró megjegyzés: az az egy szál myriophyllum? ott középen elég esetlennek néz ki.:)
 
Szia!
Nagyon tetszenek a CRS garnéláid, nagyon szépek!:eek: Én is akarok venni egy párat, de nem mertem. Elrisztott az érzékenységük. Megkérdezhetem, hogy milyen vízparamétereket mérsz kifejezetten a CRS-eknek? (+adatok) A befolyócső elé van valami rakva, hogy ne szívja be a kis garnikat?

Amúgy gratulálok az akváriumhoz!(y) Apró megjegyzés: az az egy szál myriophyllum? ott középen elég esetlennek néz ki.:)
Először is köszi!
Én úgy gondolom hogy azért nem kell túl parázni a dolgot ;)!
KH 4, GH 6, PH 6,5 körül vannak.
Nem mérem naponta sőt még hetente sem mindig, látom hogy jól érzik magukat és nekem ez a vissza jelzés.
A befolyóra nincs semmi plusz védelem rakva, de erősen gondolkodom rajta mivel írtam is hogy több petést is láttam, és valahogy az utódokat meg kellene védeni!
A középen lévő myriophyllumt pont garnéla vásárláskor kaptam (5cm) és lassan abból fejlődik ki ez a bokor, de ez csak ideiglenes van bent.
 
Először is köszi!
Én úgy gondolom hogy azért nem kell túl parázni a dolgot ;)!
KH 4, GH 6, PH 6,5 körül vannak.
Nem mérem naponta sőt még hetente sem mindig, látom hogy jól érzik magukat és nekem ez a vissza jelzés.
A befolyóra nincs semmi plusz védelem rakva, de erősen gondolkodom rajta mivel írtam is hogy több petést is láttam, és valahogy az utódokat meg kellene védeni!
A középen lévő myriophyllumt pont garnéla vásárláskor kaptam (5cm) és lassan abból fejlődik ki ez a bokor, de ez csak ideiglenes van bent.
Rendben, köszi! Lehet, hogy tényleg túlparázom.:)
 
Remélem a következõ akkimat már én is ilyen csodásan fogom megcsinálni, csak gratulálni tudok a müvedhez. :)
 
Kezdem ott, hogy eddig nagyon jól halad az akvárium.
Ma 3 hónapos és szerintem kezd beérni, alga már szerencsére csak nagyítóval lehet találni.
Eddig ilyen akváriumom még nem volt hogy hétről-hétre a vízcserék alkalmával az üvegen nem találok zöld pontalgát :) .
A növények szépen fejlődnek, talán a rotala lehetne egy kicsit vörösebb.
Lehet egy kis plusz vas segítene neki, de igazából nem akarom a mostani tápozást megbolygatni ne hogy valamelyik eredmény elmenjen.
A szűrőt eddig egyszer takarítottam ki, a teljesítménye kb. a felére van vissza véve.
És akkor két telós kép:
18200837_705470cd094292e8a8e426d24c2dde23_m.jpg

18200839_17d047e0bc93ed384f6a5c07b4475ffa_m.jpg
 
A Tanichthys albonubes-okról végül mi a tartósteszt utáni véleményed?
Ha a hengelikkel hasonlítod össze őket, mit mondanál milyenek?
Nem kergetnek garnélákat? Gyerekeket sem?
 
Gyönyörű az akvárium és a képek is. Szerkezted valamivel a képeket mielőtt feltöltöd ide vagy ennyire jó képeket csinál a telefonod?
 
A Tanichthys albonubes-okról végül mi a tartósteszt utáni véleményed?
Ha a hengelikkel hasonlítod össze őket, mit mondanál milyenek?
Nem kergetnek garnélákat? Gyerekeket sem?
Nem láttam még hogy zaklatnák a garnélákat.
Ha a hengelivel kel összehasonlítanom akkor azt mondom hogy a kolibrik sokkal aktívabbak, sőt egy kicsit több mozgásra bírják a hengeliket
Gyönyörű az akvárium és a képek is. Szerkezted valamivel a képeket mielőtt feltöltöd ide vagy ennyire jó képeket csinál a telefonod?
Köszi!
Iphone-nal fotózom, csak az élességen állítok és a keretet szoktam rátenni.
 
Back
Oldal tetejére