• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Relax erdő 112l

Sibolya

Kertész szaki
Sziasztok!
Végre van egy kis időm, elkezdem a naplóm.
Egy vízalatti szép zöld erdőt képzeltem el egy kis "extrával"-ez egyelőre maradjon titok... :)
..nyugalom, nem műanyag búvár lesz! :D

Az akva adatai:

Üveg: 80x35x40cm, 6mm

Bútor: gyári, 70cm magas

Szűrő: atman cf 1000

Világítás: "Lumen light for aquascaping"-től rendelve, high tech-re képes, TC420 drimmer, mechanikus időzítő kapcsoló.

Fűtő: Oase 100w

Hardscape: lávakő, fekete szikla, szodalit, red moor, nyárfa.

Aljzat: NutriBasis 6in1 táptalaj 2,4kg
uszodai szűrőhomok 1,5-2,5mm-es szemcseméret.

Növények: monte carlo, christmas moha, ammania bonsai, crypto parva, elocharis acicularis, ludwigia super red.

Táp: TF micro, TF macro, easylife carbo.

CO2 később.

(A technikát túlfeszültségvédelemmel ellátott elosztóba dugom.)
 
Az indításhoz:
-ADA Bacter 100
-ADA Clear Super
-Easylife Easystart bacterial
-Easylife filter medium vízelőkészítő

-JBL EasyTest 6in1
Vízteszt eredménye:
NO3: 50mg/l
NO2: 0-0,5mg/l
GH: >21°d
KH: 20°d
Ph: 8,0
Cl2: 0-0,8mg/l

RO vízzel 10-13 körülire próbálom majd belőni a keményseget, de még majd utána olvasok, hogy mi a legideálisabb a növényeimnek.
 
Hajrá Ibolya! Nem bízol semmit a véletlenre, így egy szuper szképet tudsz majd összeállítani.

A LUMENhez nem kell időzítő, mert ott a vezérlő. Azzal szépen be tudod programozni, hogy mikor keljen fel és nyugodjon le a lámpa.
Majd eljössz, és segítek, megmutatom.
 
Hajrá Ibolya! Nem bízol semmit a véletlenre, így egy szuper szképet tudsz majd összeállítani.

A LUMENhez nem kell időzítő, mert ott a vezérlő. Azzal szépen be tudod programozni, hogy mikor keljen fel és nyugodjon le a lámpa.
Majd eljössz, és segítek, megmutatom.

Köszönöm! :)
Sajnos még majd be is kell valahogy kötni, addig viszont időzítővel működtetem a lámpát.. aztán majd elcserélem növényre :D
 
Utoljára módosított:
Szűrő beüzemeléshez minden infót örömmel fogadok!! /atman cf 1000/
Egyszer nagy nehezen már sikerült beindítanom a fürdőszobában, a kádba engedtem vizet és azzal teszteltem..
A szűrőt feltöltöttem vízzel, de kevés volt, utána csurig töltöttem úgy, hogy amikor a tetejét ráraktam, kifolyt a többlet mennyiség, de így tudtam beindítani.. most a szekrényben ezt nem szeretném eljátszani...
Valaki le tudná írni lépésről lépésre, hogy mit csináljak? A youtube-ot már áttúrtam akkor is, de nincs megfelelő részletes videó teljesen kezdőknek. A papíros leirást szintén nem kezdőknek írták..
 
Szűrő beüzemeléshez minden infót örömmel fogadok!! /atman cf 1000/
Egyszer nagy nehezen már sikerült beindítanom a fürdőszobában, a kádba engedtem vizet és azzal teszteltem..
A szűrőt feltöltöttem vízzel, de kevés volt, utána csurig töltöttem úgy, hogy amikor a tetejét ráraktam, kifolyt a többlet mennyiség, de így tudtam beindítani.. most a szekrényben ezt nem szeretném eljátszani...
Valaki le tudná írni lépésről lépésre, hogy mit csináljak? A youtube-ot már áttúrtam akkor is, de nincs megfelelő részletes videó teljesen kezdőknek. A papíros leirást szintén nem kezdőknek írták..
Szia!
Nem vagyok egy nagy mágus úgyhogy a többiek javítsanak/egészítsenek ki ha tévednék.
1.lépés: Behelyezed a szűrőanyag tálcákat, alulra max 1 réteg durva szivacs, rá a biológiai szűrőanyag, aztán perlon, tetejére ha van Seachem Purigen.
2.lépés: összes gumi tömítés megkenése szilikonnal
3.lépés: fej egység felhrlyezése, majd a szűrőcsövek rögzítèse a fejegységen
4. lépés: A feltöltött akváriumba tedd be a beszívó ágat.(akár az üveg befolyót is rá teheted)
5. Lépès: Szívd meg a kifolyó ág csövét, majd ha elkezdett feltöltődni a szűrő, tedd be azt is az akiba.
6. lépès: ha már teljesen feltöltődött a szűrőd vízzel, el is indíthatod. Az elején kerregni fog míg kidolgozza a bubikat, de ez normàlis.
Remélem segítettem. Hajrá
 
Szűrő beüzemeléshez minden infót örömmel fogadok!! /atman cf 1000/
Egyszer nagy nehezen már sikerült beindítanom a fürdőszobában, a kádba engedtem vizet és azzal teszteltem..
A szűrőt feltöltöttem vízzel, de kevés volt, utána csurig töltöttem úgy, hogy amikor a tetejét ráraktam, kifolyt a többlet mennyiség, de így tudtam beindítani.. most a szekrényben ezt nem szeretném eljátszani...
Valaki le tudná írni lépésről lépésre, hogy mit csináljak? A youtube-ot már áttúrtam akkor is, de nincs megfelelő részletes videó teljesen kezdőknek. A papíros leirást szintén nem kezdőknek írták..
Szia.
Az elektromos elosztót úgy tedd el, hogy ne érhesse víz. Üresen a helyére teszed az összeszerelt szűrőt, még nem kapcsolod be, a rotort nem arra találták ki, hogy a levegőt forgassa. A csapok legyenek nyitva, a csövek az akváriumban. A szűrőn van egy gomb a tetején, az a pumpa. Többször nyomd le, amíg a víz elkezd csorogni a szűrőbe, a kifolyó ág bugyborékolni fog, ahogy a levegőt szorítja ki a víz a szűrőből. Ha a csurgás abbamarad, akkor tele a szűrő, be lehet kapcsolni.

Ha nem működik a pumpa, akkor megcsinálhatod azt, hogy elzárod a csapokat és azt a csövet ami a szűrőbe megy megtöltöd vízzel, visszateszed az akváriumba és megnyitod a csapokat. A víz elkezd csorogni a szűrőbe, amikor megtelt, akkor be lehet kapcsolni.

Ha ez sem működik, azt a csövet ami az akváriumba megy, megszívod, vigyázz nehogy vizet szívjál be. A víz elkezd csorogni, amikor megtelt bekapcsolod a szűrőt.

Takarításnál figyelni a csapokra, ne felejtsd el elzárni, utána meg kinyitni. Figyelni az elektromos hálózatra, se fröccsenő, se kifolyó víz ne érhesse.
 
A kosarak alulról felfelé így vannak feltöltve:
Alsó kosarban csak szivacs, rajta a másik kosárban alul 1l matrix trop, rajta perlon, azon egy szivacs. Vagy rendezzem át?
 
Szia.
Az elektromos elosztót úgy tedd el, hogy ne érhesse víz. Üresen a helyére teszed az összeszerelt szűrőt, még nem kapcsolod be, a rotort nem arra találták ki, hogy a levegőt forgassa. A csapok legyenek nyitva, a csövek az akváriumban. A szűrőn van egy gomb a tetején, az a pumpa. Többször nyomd le, amíg a víz elkezd csorogni a szűrőbe, a kifolyó ág bugyborékolni fog, ahogy a levegőt szorítja ki a víz a szűrőből. Ha a csurgás abbamarad, akkor tele a szűrő, be lehet kapcsolni.

Ha nem működik a pumpa, akkor megcsinálhatod azt, hogy elzárod a csapokat és azt a csövet ami a szűrőbe megy megtöltöd vízzel, visszateszed az akváriumba és megnyitod a csapokat. A víz elkezd csorogni a szűrőbe, amikor megtelt, akkor be lehet kapcsolni.

Ha ez sem működik, azt a csövet ami az akváriumba megy, megszívod, vigyázz nehogy vizet szívjál be. A víz elkezd csorogni, amikor megtelt bekapcsolod a szűrőt.

Takarításnál figyelni a csapokra, ne felejtsd el elzárni, utána meg kinyitni. Figyelni az elektromos hálózatra, se fröccsenő, se kifolyó víz ne érhesse.
A szűrőm sajnos nem pumpás, maradok a szívós megoldásnál, mert a csövet sem tudom vízzel megtölteni úgy, hogy ne ússzon el a szoba :) köszönöm!!
 
A kosarak alulról felfelé így vannak feltöltve:
Alsó kosarban csak szivacs, rajta a másik kosárban alul 1l matrix trop, rajta perlon, azon egy szivacs. Vagy rendezzem át?
A második kosárba nem kell a szivacs a tetejére. Amennyi mátrix trop belefér annyit tegyél bele, és a rá a perlon.

Várjuk a képeket!!!(y)
 
Szűrő beüzemeléshez minden infót örömmel fogadok!! /atman cf 1000/
Egyszer nagy nehezen már sikerült beindítanom a fürdőszobában, a kádba engedtem vizet és azzal teszteltem..
A szűrőt feltöltöttem vízzel, de kevés volt, utána csurig töltöttem úgy, hogy amikor a tetejét ráraktam, kifolyt a többlet mennyiség, de így tudtam beindítani.. most a szekrényben ezt nem szeretném eljátszani...
Valaki le tudná írni lépésről lépésre, hogy mit csináljak? A youtube-ot már áttúrtam akkor is, de nincs megfelelő részletes videó teljesen kezdőknek. A papíros leirást szintén nem kezdőknek írták..
Szia!
Nem vagyok egy nagy mágus úgyhogy a többiek javítsanak/egészítsenek ki ha tévednék.
1.lépés:
A kosarak alulról felfelé így vannak feltöltve:
Alsó kosarban csak szivacs, rajta a másik kosárban alul 1l matrix trop, rajta perlon, azon egy szivacs. Vagy rendezzem át?
Ha van rács a legfelső kosár és a fejegység közt akkor fölösleges a tetejére is szivacsot tenned. ( mivel a perlon megfogja a finom szemcséket, utána egy durva réteg már nem szűr semmit, cserébe gyorsabban elkoszolódik a perlonod) Aztán szép lassan ahogy az anyagiak engedik növeld a biológiai szűrőanyag mennyiségét addig míg csak egy vékony réteg durva szivacs nem lesz alul meg egy perlon felül.
 
Szia!
Nem vagyok egy nagy mágus úgyhogy a többiek javítsanak/egészítsenek ki ha tévednék.
1.lépés:

Ha van rács a legfelső kosár és a fejegység közt akkor fölösleges a tetejére is szivacsot tenned. ( mivel a perlon megfogja a finom szemcséket, utána egy durva réteg már nem szűr semmit, cserébe gyorsabban elkoszolódik a perlonod) Aztán szép lassan ahogy az anyagiak engedik növeld a biológiai szűrőanyag mennyiségét addig míg csak egy vékony réteg durva szivacs nem lesz alul meg egy perlon felül.
2 kosár van, csak azokba teszek anyagot, erre irányul a kérdesem, hogy a kosarakban milyen sorrendben legyenek a dolgok.
 
Legalabb 3 liter szuroanyag kell bele. Felejtsd el a szivacsokat mert inditas utan par hettel ezert megbontani kar.
Also kosarba egy vekonyabb reteg szivacs, es ra kerigyuru vagy barmi ami biologiai. Fole csak biologiai es perlon.
Ne toltsd fel vizzel csak a kifolyot megszivod es annyi, feltolti magat.
 
..akkor a perlont szedjem ki? Vagy hova rakjam? Sokat kutattam a sorrend miatt is, de ahány bejegyzés, annyi sorrend.. van, aki az alsó kosárba rakja a matrix trop-ot, van, aki a felsőbe. Aki alulra, azért, hogy ne tömje el a trutyi. Aki felülre, azért, hogy a trutyi oda kerüljön a matrixhoz es ott a bacik le tudják bontani.. na most akkor melyik a helyes? :D
 
Back
Oldal tetejére