• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Relax erdő 112l

Barnás feketés nyálkás hártyás trutyi csakis a mohákon. Van, ahol sötétebb, van, ahol világosabb.
A pinterest nem akar elindulni, folyton összeomlik, így nem tudom belinkelni a képet.. elvileg feltöltöttem a többihez..
 
Íííhh, ez nem túl jó hír :S
Rendben, ha hazaértem, mérek. Eddig minden másnap méregettem, 7-7,5 körül volt mindig.
Ha csapvízzel cserélnék, akkor a GH-m felmenne 13-ról 18-ra. Ez nem fogja sokkolni a növényeket?
Monte carlo, annamania bonsai, acicularis, ludwigia super red van még benne... nekik egyelőre semmi bajuk. (kopp-kopp, lekopogom :p )
 
Íííhh, ez nem túl jó hír :S
Rendben, ha hazaértem, mérek. Eddig minden másnap méregettem, 7-7,5 körül volt mindig.
Ha csapvízzel cserélnék, akkor a GH-m felmenne 13-ról 18-ra. Ez nem fogja sokkolni a növényeket?
Monte carlo, annamania bonsai, acicularis, ludwigia super red van még benne... nekik egyelőre semmi bajuk. (kopp-kopp, lekopogom :p )
Ha van ro vized, ne cserelj csapvizzel.
 
Naplóbejegyzés: csillagidő 201810082110 :D
Kaptam egy gyönyörű adag edzett jávai mohát egy drága akvakertész társunktól, Lacitól, ezúton is nagyon köszönöm!!!

Ahogy hazaértem, kiszedtem a régi mohát és jobb híján csapvízzel + vízelőkészítővel, pihentetett vízzel elvégeztem egy újabb 30%-os vízcserét. Bacikultúra is ment. Sajnos a Gh és a Kh felugrott 16-ra, de szerdán jön az RO készülééék!!!

A régi mohát jól átmostam állott csapvízben, a fekete nyálkás cucc lejött róla. Fogalmam sincs, mi lehetett az... az összes tele volt vele és eléggé trutyis is volt a moha-csomócskák közepe.. talán nem hagytam elég szellősre?

A szűrőm szívó ágát is átraktam jobb oldalra a tolóág oldalára, nehogy megint megteljenek trutyival a mohák. A trutyi amúgy mulmra emlékeztet, pedig még semmilyen halam vagy garnélám sincs... érdekes..

Kiszedegettem minden lehullott levélkét is, hogy semmi se maradjon, ami rothadásnak indulhatna.

Jahj, legyen már szerdaaa :D
 
Ja, a régi mohát most felre tettem egy műanyag dobozkába, hátha magához tér.. majd naponta cserélem rajta a vizet vagy párasítom.. nem tudom.. a GA-ban csak permetezték.
Maradt egy csodaszép lávakövem, arra veszek holnap egy szép fácskát és megpróbálkozok egy "száraz" mohás bonsai fával.. hátha permetezve szép lesz az a moha.. ha nem, veszek rá csillagmohát - ez valóban szárazföldi...
 
Ja, a régi mohát most felre tettem egy műanyag dobozkába, hátha magához tér.. majd naponta cserélem rajta a vizet vagy párasítom.. nem tudom.. a GA-ban csak permetezték.
Maradt egy csodaszép lávakövem, arra veszek holnap egy szép fácskát és megpróbálkozok egy "száraz" mohás bonsai fával.. hátha permetezve szép lesz az a moha.. ha nem, veszek rá csillagmohát - ez valóban szárazföldi...

Én is próbálkoztam a wabi-gömbömben mohával imitálni a fa lombkoronáját, sajnos a permetezés nem volt elég, kiszáradt. A gömb aljában lévők, a többi növénytől körülvéve, párásabb környezetben viszont szépen élnek és virulnak.
 
Sajnos az RO készülék törötten érkezett, így most tovább romolhat a helyzet.. nagyon vártam már, óriási csalódás volt, amikor kivéve a dobozból szembesültem a problémával.. átvételkor a doboz külsejét megnéztem, nem volt semmi sérülési nyom rajta. A futár persze sietett, eszembe nem jutott volna, hogy pont velem pont most ilyesmi történik... egy kis L alakú műanyag alkatresze tört el, valószínűleg azért, mert 1cm-rel hosszabb csövecskével volt bekötve és emiatt eleve feszült.
Nagyon segítőkész és késszéges volt a bolt, kértek fotót a sérülésről és holnap már postára is adják a pótalkatrészt.. remélem a drága magyar posta kegyes lesz hozzám és nem kell 1 hetet várnom rá.. parázok.. :(
Szóval a vízcsere megint kimarad.. Nem szeretném 20-ra keményíteni a vizemet... :(
Tudom, lehetne venni, de bkv-val macerás..
Nah mindegy, ez van..

(Szerk.: azt hittem, nincs foszfát a tápjaimban, de nagyon benéztem.. persze, hogy van a macro-ban!!... megyek aludni.. szerk.vége)

A tápozást az alga miatt pár napja visszább vettem, stagnál, de jelentkeztek a hiánytünetek...
(Szerk.: visszaállok a max adagnyi tápozásra.)
15391949045291274131582.jpg
 
Utoljára módosított:
Sajnos az RO készülék törötten érkezett, így most tovább romolhat a helyzet.. nagyon vártam már, óriási csalódás volt, amikor kivéve a dobozból szembesültem a problémával.. átvételkor a doboz külsejét megnéztem, nem volt semmi sérülési nyom rajta. A futár persze sietett, eszembe nem jutott volna, hogy pont velem pont most ilyesmi történik... egy kis L alakú műanyag alkatresze tört el, valószínűleg azért, mert 1cm-rel hosszabb csövecskével volt bekötve és emiatt eleve feszült.
Nagyon segítőkész és késszéges volt a bolt, kértek fotót a sérülésről és holnap már postára is adják a pótalkatrészt.. remélem a drága magyar posta kegyes lesz hozzám és nem kell 1 hetet várnom rá.. parázok.. :(
Szóval a vízcsere megint kimarad.. Nem szeretném 20-ra keményíteni a vizemet... :(
Tudom, lehetne venni, de bkv-val macerás..
Nah mindegy, ez van..

(Szerk.: azt hittem, nincs foszfát a tápjaimban, de nagyon benéztem.. persze, hogy van a macro-ban!!... megyek aludni.. szerk.vége)

A tápozást az alga miatt pár napja visszább vettem, stagnál, de jelentkeztek a hiánytünetek...
(Szerk.: visszaállok a max adagnyi tápozásra.)
View attachment 65069
Kicsit visszavennek a lenduletbol, mert igy a sok kudarc miatt hamar kedvedet fogja venni a hoby. Ha barmin valtoztatsz, varj egy-ket hetet vele es tartsd a valtoztatott szintet. Ha nem varod ki az idot, amig a valtoztatas kezzel foghato, a folyamatos ingazasba, minden megborulhat. Turelem es turelem. A noveny nem hal bele par hetbe, akkor sem ha a piros novenyed feher lesz. Az alga viszont igen. Jol fontold meg mit merre hogyan, es hagyd dolgozni a kemiat.
 
Sziasztok!
TC420 dimmerrel kapcsolatban lenne kérdésem.
Ha a ledlámpámban 3 sor fehér és 4 sor piros led van, akkor hány csatornára vagy hogy köttessem be a TC420-ba?
Nektek hogy van bekötve?
Esetleg fájlt is tudtok küldeni majd napfelkelte, naplemente effektussal?
Köszi!
 
Sziasztok!
Rég jelentkeztem, algával, sulival, algával, munkával, algával, költözés utóhatásokkal küzdöttem, de mostanra végre egész jól alakulnak a dolgok :)
Tettem fel pár friss képet, az akvám most 2 hónapos, mai fűnyírás után így néz ki:

https://i.pinimg.com/originals/1a/d0/66/1ad066b2097296519e22731e354b7051.jpg

A ludwigia 1 héttel ezelőtt volt "szép", mostanra megnőtt megint :D
3 hete van CO2 is.

A korábbi makacs zöld pont algát az irdatlanul magas foszfát okozta, mások tanácsára korábban megemeltem a makro mennyiségét, a ludwigia mégis makro hiány tüneteket produkált + jött a zöld pont alga az üvegre, kövekre, növények leveleire.. Aztán kaptam egy kis hozzáértő segítséget + vettem teszteket és ki is derült a baj.. a foszfát annyira magas volt, hogy nem is tudtam mérni a kis JBL cseppteszttel...
3 naponta cseréltem vizet, mostanra szépen elkopott az alga, van olyan sziklám, amin már csak pár pontocska maradt. :) makrot ma adtam 1ml-t először, mikrot is csak 1ml-t adagolok naponta.

GH: 10, KH: 6, Ph: 7.

A garnélák egyre dagadtabbak, az annamania bonsai-t lassan félbe lehet vágni és ledugni. Kicsit középpontos lett miatta az akva, de majd 1 hét múlva korrigálok rajta, addig hadd nőjön.

...és a Mikulást is nagyon várom már, nagyon különleges halacskákat hoz majd nekem! :)
Csak egyetlen díszállat kereskedésben találtam, a Dánióban Tatabányán, osztottam, szoroztam, próbáltam fuvart találni, végül ők hozzák el egy budapesti boltnak, akiktől megvehetem dec.6-án :) csak 700 Ft-ot kell ráfizetnem, abszolút megéri vonatjegy, benzin és idő tekintetében is.
A kiválasztott: Micronemacheilus cruciatus – Vietnámi törpecsík, kis méhecskehalacska :ROFLMAO: :love: nem akartam kockáztatni a garnélák miatt, nagyon megkedveltem ezeket a kis lényeket...
Nagyon szemeztem még a törpe szivárvány hallal (neon kalászhal, az a kék, piros úszókkal) de nem tudom, mit művelnének a garnikkal...
Szóval méhecskehalacska. :D

többi kép:

https://hu.pinterest.com/ibolyasth/my-first-aquascape-aquarium-step-by-step/

Végre jól esik leülni az akva elé és csak nézni... :love:

Remélem nálatok is minden rendben!! :)
 
Back
Oldal tetejére