• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Relax erdő 112l

Lehet elszámoltam?
1kg citromsav + 1kg szódabikarbóna összesen 1000Ft, 1hétre elég a 200-200g-os mennyiség. (itt rontottam el, 400g-mal kellett volna számolni)
A 2kg-os palack 2 hónapig elég - egy akvakertész ismerősöm szerint.
Így 200Ft jön ki a citromosra/hét..

Szerk.: ja és most a beruházást vettem alapul, ha csak a palackról beszélünk, még ennél is olcsóbb heti bontásban. :)
Szegeny ismerosod. Szolj neki, hogy hamar tomitse le a co rendszeret mind a 6 helyen. Nekem egy 10kg-os palack, egy 25 egy 50,egy 60,egy 160,es egy 240 literes akvariumot 6-7 honapig lat el gazzal. Es nem gyenge co2 mennyiseggel. Egy 2kg-os palack velemenyem szerint, neked majdnem egy evig elegnek kell lennie. Na jo esetleg 7-8 honapig.
 
Sziasztok!
Hamarosan beszerezném a CO2 szettet.
Ha veszek egy kis 2kg-os palackos szettet, az hosszú távon kifizetődőbb, mint a kínából erkező 4500 Ft-os citromsavas szett? A citromsav és a szódabikarbóna kilója 6-700 Ft körül van, de nem tudom, hogy ez meddig elegendő.. ha mondjuk 1 hónapig, akkor 45 hónap után fizetnék ki erte annyit, mint egy palackos kis szettért.
A 2kg-os palack kb 8órában mondjuk 2bubi/sec -el meddig elég?
Köszi!
80x35x40-es akvához 5 kg. gáz - 3 bubi/sec /7 órában - 2016 11.05-től 2018 06.30-ig volt elég. Ekkor még volt valamennyi a palackban, de már a "végét" járta.
 
Bocsánat, hülye vagyok, "2 évig"-et írt az ismerősöm, visszakerestem a beszélgetést..
 
Jobban hangzik. Oszeall ez. Megvetted mar a co2 szettet?
Még nem, de kértem már segítséget, mert nem értek hozzá..
Azt látom, hogy ha valaki felrak egy ilyen kis co2 szettet, 5 perc múlva már el is viszi valaki.. Az ismerősöm körbekérdez a barái köreben, hátha valaki eladná. De ha Ti tudtok jól működő, megbízható 2kg-os szettet, akkor szeretettel fogadom az infókat! :)
 
Sajnos egy kis problémaval szembesültem...
Nem ferne el sehol az RO víz tartálya.. meg szinte a készülék sem.. :/

Jól sejtem, hogy ez a csapvíz szűrő a karboná keménységet nem csökkentené?
https://tisztacsapviz.hu/index.php?...IO-z6TzPWN2FKdTjisfBlxnUdk1FapxkaAudCEALw_wcB

Javítom! Nem tudtam, hogy tartály nélkül is lehet használni! Gondolom nem fullra kinyitott csappal ez is alkalmas:
https://tisztacsapviz.hu/index.php?route=product/product&product_id=209&search=Átfolyós,+tartály+nélkúli

..szépen lassan elkezdem otthon adagolni, hogy majd egy ilyen bekerül a vendégwc-be.. :ROFLMAO:
 
Utoljára módosított:
Neked RO kell, más nem lesz jó. A többi hasztalan vagy félmegoldás. GA ból való az enyém, D&D és működik már vagy 6 éve hiba nélkül. Nem éri meg kísérletezni szerintem. Ha nem az ötödiken laksz (én földszinten Újpesten) a nyomás is elég a gépnek.
 
Neked RO kell, más nem lesz jó. A többi hasztalan vagy félmegoldás. GA ból való az enyém, D&D és működik már vagy 6 éve hiba nélkül. Nem éri meg kísérletezni szerintem. Ha nem az ötödiken laksz (én földszinten Újpesten) a nyomás is elég a gépnek.
Pont az ötödiken lakom!! :ROFLMAO:
..akkor mindenképp RO készüléket fogok beszerezni, köszönöm!
 
Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem..
Beütött a barna ecsetalga.
Olvastam, hogy a túltolt tápozás miatt van.. sajnos hiába vettem vissza a tápot, a meglévő algát ez ugye nem hatja meg...
Csak a jávai mohámat lepte el, de azt a 6.-7. nap után rettentően. :dead:
Olvastam, hogy csak a leszedegetéssel tudnék tőle megszabadulni..
A víz értékeim megengednék a garnélák vagy a törpe szívóharcsák tartását, de ma még csak 9. napos az akvám...
Mit javasoltok?
Tudom, hogy az eredendő okot kell megszüntetnem. Vízcsere volt 30% a 7. napon. Azt vettem észre, hogy utána rosszabb lett az algásodás..
 
Szia!
A GA-s tájékoztatóban olvashatsz róla. CO2 fluktuáció miatt jelenik meg, nem túltápozás. Ilyen lehet akkor is ha nem pihenteted a cserevizet, mert a csapvíz magas co2 tartalmú és ez okoz ingadozást. A sok táp nagyon valószínűtlen, hogy algásodást okozzon (főleg ezt a fajtát), ha cserélsz rendesen vizet. Amúgy is az algák általában akkor jönnek (ezek a rosszindulatú félék :) ) ha a növényekkel baj van, a legrosszabb ilyenkor megvonni a tápanyagot szerintem! Ha tudsz mérj vízparamétereket!
 
Szia!

Az ecsetalga szereti a nagy áramlású részeket, nálam az esőztető lyukainak nagyobbra fúrása (ha jól emlékszem 4mm-re fúrtam) nagyban hozzájárult, hogy meg tudtam szabadulni tőle.
A képeken, ha jól látom a beszívóág a nyomóággal szemben van? Így az áramlat az esőzeteő alatti falon fogja felhalmozni a mulmot. Optimálisabb az áramlás, ha egy oldalon van mind a kettő, illetve az elhordott mulm sem fog felhalmozódni, hanem a szűrőben köt ki.
Ha jól értem, csak a 7. napon volt eddig vízcsere? Az indítás után sokat segít az algák elleni harcban a sűrűbb (eleinte 2 naponta, majd lehet ritkítani fokozatosan).
Ha már élhető a víz, az ezüst fonalalgázó is nagy segítség, zabálja az ecsetet és a fonalas algákat is!
Remélem sikerül megküzdened vele!
 
Köszönöm a hasznos infókat! Több hibát is elkövettem, pl. vízcsere valóban csak a 7. napon volt először, valószínű, hogy a le-le hulló levelek megakadtak a mohában és berohadtak (szedegettem az elején közülük, de lehet nem mindet találtam meg)
és a fényem is erős, co2 pedig még nincs, liqid carbózok..
Ja, az esőztető a víz felszíne felé van irányítva, picit fodrozza, épphogy lengedeznek a levelek, akkor ezek szerint ez is sok? Na majd kitapasztalom. A hêten jön meg az RO készülék, már nagyon várom!!! :p
Addig visszább veszem a fényt, reméleg nem lesz algabumm.. :confused: sajnos most nem tudok RO vizet szerezni a cseréhez, épp nincs kocsi, bkv-val 30 litert pedig...
 
Back
Oldal tetejére