• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Relax erdő 112l

Sziasztok!
Szeretnék venni még perlon vattát. A 100g-osat vegyem vagy a 250g-osat? Ahogy Henrik ajánlotta, veszek még 2L matrix trop-ot és annak a tetejére vennék egy kb.2,5-3cm vastag perlon réteget, de fogalmam sincs, hogy 100g vatta mekkora térfogatú... vagy Ti hol szoktátok beszerezni? Amit a textilboltban árulnak, az is jó? :D vagy ha 2 szűz fürdőszivacsot beleszabok a szűrőbe?
Szerk.: a textilboltban sokkal olcsóbb a vatelin :eek: remélem jó az is!!
A fürdő, mosogató stb. szivacs biztosan nem jó, mert annak majdnem zárt cellái vannak, ellentétben a direkt szűrőbe gyártott szivacsokkal, amelyek nyitott cellái sokkal könnyebben átengedik a vizet.
 
Sera perlon szerintem elég jó minőségű.
Prodac emlékeim szerint eléggé mállós... és nehezen vágható méretre. De lehet tévedek.
 
Köszönöm, végül időközben találtam a neten vágható perlont, tényleg elég lesz jó darabig, és +2 L matrix trop is belekerült a szűrőbe.
A perlont 2-3 havonta érdemes cserélni?
 
Mai esti relax tevékenységem:
https://pinterest.com/pin/336503403404412576/?source_app=android
336503403404412576

Betekertem azt a csúnya vastag fehér kábelt ezzel a szép félfényes fonallal. :D
Most már tökéletes, csak a növényeknek kell beállniuk, megszokniuk..
Még majd egy nagy babzsák lesz az akva mellett.
 
A többi kép:
https://pin.it/cefdgofxiqujkz

A fácskám piros levelű lesz és fele ekkora szárú ludwigiával, alatta pedig gyep lesz, bújkáló a leendő lakóknak. Elvileg jávai mohás a fákon sem látszik majd a kötöződrót (a végeit lezártam pillanatragasztóval a fém belseje miatt, 24 órát hagytam száradni)
Remélem, a karácsonyi moha is magához tér.. lehet, hogy nincs gyep, de nekem már nost is tetszik :love:
 
Szia. Tölthetsz még bele nyugodtan egy kis vizet.
Jó lesz ez. Amikor majd a növények gyökerei elérik a táptalajt, akkor majd ugrásszerű növekedés várható.
 
Sziasztok!
Hamarosan beszerezném a CO2 szettet.
Ha veszek egy kis 2kg-os palackos szettet, az hosszú távon kifizetődőbb, mint a kínából erkező 4500 Ft-os citromsavas szett? A citromsav és a szódabikarbóna kilója 6-700 Ft körül van, de nem tudom, hogy ez meddig elegendő.. ha mondjuk 1 hónapig, akkor 45 hónap után fizetnék ki erte annyit, mint egy palackos kis szettért.
A 2kg-os palack kb 8órában mondjuk 2bubi/sec -el meddig elég?
Köszi!
 
Szia! Gratulálok a naplóhoz! Ha rendes CO2 szett veszel nem lesz nyűg az adagolás. Egyszer beállítod és megy ellentétben a többi módszerrel, így ha megteheted azt ajánlom személy szerint. A 2kg sokáig is elég, szinte el is felejted mikor cseréltél utoljára mire megint kell. Szerintem egy ilyen akváriumnál van elég figyelnivaló, nem kell még a kotyvasztás is :). Hosszútávon ez a gazdaságos, plusz ha mégsem kell ez eladható.
 
Sziasztok!
Hamarosan beszerezném a CO2 szettet.
Ha veszek egy kis 2kg-os palackos szettet, az hosszú távon kifizetődőbb, mint a kínából erkező 4500 Ft-os citromsavas szett? A citromsav és a szódabikarbóna kilója 6-700 Ft körül van, de nem tudom, hogy ez meddig elegendő.. ha mondjuk 1 hónapig, akkor 45 hónap után fizetnék ki erte annyit, mint egy palackos kis szettért.
A 2kg-os palack kb 8órában mondjuk 2bubi/sec -el meddig elég?
Köszi!
A kettot meg csak osszehasonlitani sem lehet. Ez nem kerdes.
 
Közben számolgattam.
Citromsavas: kb. 100 Ft/hét
Palackos: kb. 385 Ft/hét (használt 2kg-os szettel számolva)
Tehát ha hozzávesszük a citromossal járó egyéb teendőket (porok beszerzése, feltöltés, tisztítás), valóban a palackos nekem jobban megéri. :)
 
Közben számolgattam.
Citromsavas: kb. 100 Ft/hét
Palackos: kb. 385 Ft/hét (használt 2kg-os szettel számolva)
Tehát ha hozzávesszük a citromossal járó egyéb teendőket (porok beszerzése, feltöltés, tisztítás), valóban a palackos nekem jobban megéri. :)
Gondolom fordítva gondoltad :).
 
Gondolom fordítva gondoltad :).
Lehet elszámoltam?
1kg citromsav + 1kg szódabikarbóna összesen 1000Ft, 1hétre elég a 200-200g-os mennyiség. (itt rontottam el, 400g-mal kellett volna számolni)
A 2kg-os palack 2 hónapig elég - egy akvakertész ismerősöm szerint.
Így 200Ft jön ki a citromosra/hét..

Szerk.: ja és most a beruházást vettem alapul, ha csak a palackról beszélünk, még ennél is olcsóbb heti bontásban. :)
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére