• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Relax erdő 112l

..akkor a perlont szedjem ki? Vagy hova rakjam? Sokat kutattam a sorrend miatt is, de ahány bejegyzés, annyi sorrend.. van, aki az alsó kosárba rakja a matrix trop-ot, van, aki a felsőbe. Aki alulra, azért, hogy ne tömje el a trutyi. Aki felülre, azért, hogy a trutyi oda kerüljön a matrixhoz es ott a bacik le tudják bontani.. na most akkor melyik a helyes? :D
Legalabb 3 liter szuroanyag kell bele. Felejtsd el a szivacsokat mert inditas utan par hettel ezert megbontani kar.
Also kosarba egy vekonyabb reteg szivacs, es ra kerigyuru vagy barmi ami biologiai. Fole csak biologiai es perlon.
Ne toltsd fel vizzel csak a kifolyot megszivod es annyi, feltolti magat.

ahogy Henrik írta... Alulra valami nagyobb darabos valami hogy a nagy trutyit megfogja. Utána a biológiai szűrőanyag és a tetejére a perlon.
@Szabó Henrik - jól vizsgáztam mester? :D
 
Legalabb 3 liter szuroanyag kell bele. Felejtsd el a szivacsokat mert inditas utan par hettel ezert megbontani kar.
Also kosarba egy vekonyabb reteg szivacs, es ra kerigyuru vagy barmi ami biologiai. Fole csak biologiai es perlon.
Ne toltsd fel vizzel csak a kifolyot megszivod es annyi, feltolti magat.

Ahogy a kolléga mondta, úgy csináld. Perlon kell bele, mert az szűri ki a finom fizikai szennyeződéseket. És legfelülre tedd, különben hamar eltömődik.
 
Köszönöm! :)
Sajnos még majd be is kell valahogy kötni, addig viszont időzítővel működtetem a lámpát.. aztán majd elcserélem növényre :D

Akkor a lámpa jöhet, majd adok érte gazokat.
Ne variálj, olvasd el figyelmesen, ami @Szabó Henrik írt.

Az, hogy miket olvastál a szűrőtípusok működési elvéből fakad: van, amelyik alulról felfelé, míg mások felülről lefelé tisztítják a vizet.
A Tiéd alulról felfelé dolgozik.
 
Huuhh, készen vagyok!!
Reggel 8-kor álltam neki, csak egy 15 percre hagytam abba, amíg ebédeltem!
Nah, a videókon sokkal egyszerűbbnek tűnik! :ROFLMAO: de azért élveztem..
Vízzel való feltöltés után a monte carlo csomók úgy döntöttek, nem maradnak azon a helyen, ahova aprólékos gonddal ledugdostam őket, így még jó fél óra nyúlkálás és fejvakarás következett, mert fogalmam sem volt, hogy melyik honnan úszott fel :ROFLMAO: de végül sikerült! :D
Ja, és a szűrőt pofon egyszerű volt beröffenteni!! Nagyon jó ez a szívós megoldás!! Sajnos az aquafauna zárva volt, így most lávakő meg matrix trop és egy szivacs van a szűrőmben, de muszáj volt ma megcsinálnom, feltem, hogy a növények nem bírják ki hétfőig.. első utam az aquafaunába vezet jövőhéten! (Jah, a főnöknek majd betelefonálok, hogy sos biológiai szűrőanyagot kell vennem.. mit szólna!:D:ROFLMAO:)
Tudom, így szét kell szednem a szűrőt.. de előbb-utóbb ezt is meg kell tanulnom...

Annyira jó lett, hogy még a kövek is bubiznak! :ROFLMAO:
https://pin.it/kcvfvwvw7f3dcq
(nyugi, vicceltem :D )

Teljes képet majd akkor szeretnék mutatni, ha a bacikultúra-felhő elmúlt. :)

Mindenkinek nagyon köszönöm a segítséget!! :joyful:
 
Lehet butaságot kérdezek...
Van egy rahedli szenes szivacsom, amit mi t kiderült, nem tudok felhasználni, mert kiszed mindent a vízből (kaptam, nem vettem szerencsére)
A kérdésem az lenne, hogy ha a csapvizet átcsurgatom/csepegtetem mondjuk egy 20 centis szénszivacs rétegen, akkor az mindent kiszed a csapvízből? Kicsit elkalkuláltam a vízcseréhez az RO víz mennyiséget, kevesebbet vettem...
Vagy ha teletömök egy 5l-es kannát szénszivaccsal és azt töltöm meg csapvízzel, akkor X óra után közel "0-ás" vizet kapok?
 
Örömteli hír számomra, hogy a vízteszt tökéletes értékeket mutat egyelőre. Tegnap is mértem, ma is a tápozas után. Eddig papírforma szerint alakul.. aztán meglátjuk.
Tápozasnál és a carbo adagolásnál a gyári ertekeket és a GA ajánlást veszem figyelembe, táblázatot is vezetek róla.
 
Lehet butaságot kérdezek...
Van egy rahedli szenes szivacsom, amit mi t kiderült, nem tudok felhasználni, mert kiszed mindent a vízből (kaptam, nem vettem szerencsére)
A kérdésem az lenne, hogy ha a csapvizet átcsurgatom/csepegtetem mondjuk egy 20 centis szénszivacs rétegen, akkor az mindent kiszed a csapvízből? Kicsit elkalkuláltam a vízcseréhez az RO víz mennyiséget, kevesebbet vettem...
Vagy ha teletömök egy 5l-es kannát szénszivaccsal és azt töltöm meg csapvízzel, akkor X óra után közel "0-ás" vizet kapok?
Nem.
 
Sokaknál olvastam, hogy TF tápokat használnak minden gond nélkül. Arra felkészítettek, hogy az elején, míg megtalálom a megfelelő arányokat, addig számítsak algára...
Bocsánat, pontatlanul fogalmaztam!
A carbo-t adagolom GA ajánlás szerint (a honlapjukon olvastam az easylife carbonál), a TF-ek pedig a gyári ajánlás szerint mennek... UP: napi bontásban természetesen!
De minden tanácsot szivesen fogadok!
 
Lehet butaságot kérdezek...
Van egy rahedli szenes szivacsom, amit mi t kiderült, nem tudok felhasználni, mert kiszed mindent a vízből (kaptam, nem vettem szerencsére)
A kérdésem az lenne, hogy ha a csapvizet átcsurgatom/csepegtetem mondjuk egy 20 centis szénszivacs rétegen, akkor az mindent kiszed a csapvízből? Kicsit elkalkuláltam a vízcseréhez az RO víz mennyiséget, kevesebbet vettem...
Vagy ha teletömök egy 5l-es kannát szénszivaccsal és azt töltöm meg csapvízzel, akkor X óra után közel "0-ás" vizet kapok?
Csak a nitratot stb koti meg. Az meg nem jo. Kemenyseget nem szedi ki. Sugeres, halas akvariumokba megfelelo, de ott is kidobando egy ido utan.
 
Sziasztok!
Szeretnék venni még perlon vattát. A 100g-osat vegyem vagy a 250g-osat? Ahogy Henrik ajánlotta, veszek még 2L matrix trop-ot és annak a tetejére vennék egy kb.2,5-3cm vastag perlon réteget, de fogalmam sincs, hogy 100g vatta mekkora térfogatú... vagy Ti hol szoktátok beszerezni? Amit a textilboltban árulnak, az is jó? :D vagy ha 2 szűz fürdőszivacsot beleszabok a szűrőbe?
Szerk.: a textilboltban sokkal olcsóbb a vatelin :eek: remélem jó az is!!
 
Sziasztok!
Szeretnék venni még perlon vattát. A 100g-osat vegyem vagy a 250g-osat? Ahogy Henrik ajánlotta, veszek még 2L matrix trop-ot és annak a tetejére vennék egy kb.2,5-3cm vastag perlon réteget, de fogalmam sincs, hogy 100g vatta mekkora térfogatú... vagy Ti hol szoktátok beszerezni? Amit a textilboltban árulnak, az is jó? :D vagy ha 2 szűz fürdőszivacsot beleszabok a szűrőbe?
Szerk.: a textilboltban sokkal olcsóbb a vatelin :eek: remélem jó az is!!
Meg kell nézni, lehet, hogy a 100gr-os keskenyebb, mint a szűrőkosár.
 
Sziasztok!
Szeretnék venni még perlon vattát. A 100g-osat vegyem vagy a 250g-osat? Ahogy Henrik ajánlotta, veszek még 2L matrix trop-ot és annak a tetejére vennék egy kb.2,5-3cm vastag perlon réteget, de fogalmam sincs, hogy 100g vatta mekkora térfogatú... vagy Ti hol szoktátok beszerezni? Amit a textilboltban árulnak, az is jó? :D vagy ha 2 szűz fürdőszivacsot beleszabok a szűrőbe?
Szerk.: a textilboltban sokkal olcsóbb a vatelin :eek: remélem jó az is!!
Érdemes az akvarisztikai gyártók termékét venni.
250 grammnál már nem olyan nagy az árkülönbség.
Nem romlik meg...
 
Back
Oldal tetejére