• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Régi vágyam

Jó kis medenke! Kíváncsian várom azt a dzsungelt! :love:
Ez volt az a vétel, ami miatt majdnem kiverted az ajtót, mert nem fért a lakásba?
igen jol emlekszel. Sajna csepereszik a legbelso sik also 19 es 20cm kozotti reszen. Nem baj. viz leenged, undormanyos hatter takarodo kifele. Ragasztas, es feltolt. ennyi. tetra ex 2400 bejaratva ipszilonnal 2 szivo 2 kifolyo lilyvel startra keszen.
 
Na nekem ez pont nagy lenne. A derékszög része maximum 90*90cm lehet. Ha ennél nagyobb lenne akkor bele érne az ajtóba😁
De meg kell hagyni, hogy szép méret!
Nem akarok ide offolni Henrik de csak nem haragszol meg érte. Multhéten két akvarisztikai boltos is felhívtam ezzel kapcsolatban. 90*90cm sarok rész sík üveg legyen az eleje és 50cm magas. Egyik boltban mondtak 80e másikban 75e. 😁
 
Szia!
Nem nehéz.
Az alapterületet meg kell szorozni a magassággal. Így bruttó 447 liter jön ki.
Ha az üvegvastagságot is megadtad volna, akkor lehetne tudni a nettó térfogatot. (vagy ez a belső méret volt?)
kulso meret volt. de ez 5 siklap. igy jott ki a szam?
 
kulso meret volt. de ez 5 siklap. igy jott ki a szam?
Igen, így jött ki a bruttó térfogat. Úgy tudom, az akváriumoknál a külső méretet adják meg (valamiért), nem azt, hogy mennyi víz fér bele.
A 105-öt gondolom, csak az ellenség megtévesztése céljából adtad meg, hiszen az adódó méret. :)
 
Utoljára módosított:
Igen, így jött ki a bruttó térfogat. Úgy tudom, az akváriumoknál a külső méretet adják meg (valamiért), nem azt, hogy mennyi víz fér bele.
A 105-öt gondolom, csak az ellenség megtévesztése céljából adtad meg, hiszen az adódó méret. :)
szerintem a (valamiért) inkább a hülyebiztosság miatt van. Hiszen általában az ember leméri a méretet ami odafér, azt lenne meglepetés hogy 8-10-12-stb. mm-rel nem férne az akvárium a helyére. Egyébként úgysem számít szerintem a belső méret, hiszen nem töltjük teljesen, meg minden ami van benne csökkenti a víz mennyiségét. Nem sok értelme lenne szerintem ha a belső méreteket adnánk meg (na jó lenne a dekor méreténél, mert az is ciki ha nem fér be néhány mm miatt).
 
Back
Oldal tetejére