• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Régi vágyam

És igen, elindult!
Gratulálok, várom a fejleményeket!
Köszönöm az együtt érzést.
Megvagyok az ültetéssel. Kissé szegényes nem nagyon tudom merre induljak. Amíg megszületik a terv, addig nézegetem, tervezgetek fejlődjön csak. Ami biztos, monte carlo előtér. A kezdeti löketet megadta @Trappista és @BlackOut ezúttal is köszönet az mc-ért. Kicsit ritkás de ebből nagyon szép gyep lesz. Készen vagyok a szekrénnyel is, a villannyal is.
20161120_194624.jpg 20161120_194652.jpg 20161120_194657.jpg 20161120_194706.jpg

És pár kép az ültetésről. Az üllési sorrendet ne nézzétek ez még messze nem a végleges állapot.

20161120_194722.jpg 20161120_200118.jpg
 
Az Eheim szűrőnek a csöve nincs megtörve? Lehet csak fénytörés, de úgy néz ki.

Nagyon várós, majdnem jobban várom, mint az enyém beindulását :D

Remélem elkerül az alga messzire!
 
Az Eheim szűrőnek a csöve nincs megtörve? Lehet csak fénytörés, de úgy néz ki.

Nagyon várós, majdnem jobban várom, mint az enyém beindulását :D

Remélem elkerül az alga messzire!
:) jól látod. nem szűrőcső. Műanyagosabb vékonyabb falu. Mindenre gondoltam csak arra nem hogy rövid lesz a cső és hirtelen ez volt. Nem cserélem már mert nemsokára megvan a tetra 2400- be a 25 liter szűrőanyag. Akkor már az váltja le. A vicc az, hogy még így is nyomásba kiröhögi a tetrát pedig abba vékonyan van a szűrőanyag, az eheimbe meg szinte bele van taposva.
Köszi :)
 
A talaj nagyon jól működik (eddig) A ph-t gyönyörűen lent tartja. Nagyon minimális gáz ment bele a mai nap a dc hamar zöldessárga lett. A bubizás nem maradt el. A táptalaj még nem tudni milyen, de ez hamar kiderül.
 
A talaj nagyon jól működik (eddig) A ph-t gyönyörűen lent tartja. Nagyon minimális gáz ment bele a mai nap a dc hamar zöldessárga lett. A bubizás nem maradt el. A táptalaj még nem tudni milyen, de ez hamar kiderül.
Na, vegre! Minden nap nezem a forumot, es vartam mar, hogy mikor indul a projekt!!;)
Lenne 1-2 kerdesem. Tekintettel, hogy nem vagyok egy holland akvarium szakertö.. (mondjuk masikhoz sem ertek..:)), a talaj milyen magas hatul? Nem szoktak ezt magasabbra, vagy csak en lattam rosszul az eddigi hollandokban?
Milyen növenyeket tervezel meg bele? Vagy ez mar a vegleges allomany, csak a friss hajtasokkal bövited majd?
Algamenteset!!
 
Utoljára módosított:
Sziasztok.
Egy hetes lett az akvárium. Eddig úgy néz ki minden jól teszi a dolgát. A táp kicsit sok lett amit az eredmények is mutattak, minimális por alga jelentkezett. A 6ml / napos tápozást vissza kellett vennem 4ml-re, és innen finomítom ahogy nagyobb a növények igénye. A talaj úgy nézett ki tartja a ph-t az-az csökkenti mivel nagyon keveset kellett beoldanom. Na ez elmúlt. Feljebb kellett kalibrálnom a co-t mert kevésnek bizonyult. Az ammonia mérhetetlenül alacsony vagy nincs úgy hogy bele tettem a halakat akik eddig egy 50 literesben sínylődtek. Eldöntöttem ahogy fogynak a nagyobbak már nem fogom pótolni mert ráállok a kisméretű halacsokra. A növények szemmel láthatóan nagyon szép ütemben fejlődnek. Némi növény került még bele.
Bár telefonos de pár kép készült.
20161127_144944.jpg 20161127_144938.jpg
 
És akkor jönnek a válaszok mert látom volt kérdés. Elnézést a héten vidéken dolgozom még a jövőhét elején is. Sajna a mobil netem lefogyott éjjel meg mire haza érek már semmire sincs erőm. Így csak a hétvégén látom a válaszokat, bejegyzéseket.
 
Na, vegre! Minden nap nezem a forumot, es vartam mar, hogy mikor indul a projekt!!;)
Lenne 1-2 kerdesem. Tekintettel, hogy nem vagyok egy holland akvarium szakertö.. (mondjuk masikhoz sem ertek..:)), a talaj milyen magas hatul? Nem szoktak ezt magasabbra, vagy csak en lattam rosszul az eddigi hollandokban?
Milyen növenyeket tervezel meg bele? Vagy ez mar a vegleges allomany, csak a friss hajtasokkal bövited majd?
Algamenteset!!
Szia.
Elől 3 cm magas a talaj hátul 15 cm. Fokozatosan emelkedik. Szerintem csak a növény méretezés segítségeként emelhetik. Nem akartam nagyon emelni mert ha veszítek a magasságból akkor minek az 50 cm magasság. Én sem vagyok holland szakértő ezen fogom bepótolni amiket még nem tudok.
Az állomány nem végleges. Nagyja részt ezek lesznek benne egy-egy helyváltoztatás benne van a pakliban. Úgy ahogy mondod ahogy fejlődnek úgy fogom szaporítani egyre több és több. Természetesen még azért veszek hozzá egy két szépséget. Toppolással fogom kialakítani a külön szálúságot.
 
Asszony fotelje helyére... (?) :D:D Arra a monstrumra én is kíváncsi vagyok! Fotókat kérek! (kívül/belül)
Szia.
Mindenképpen készítek róla fotókat egyelőre még nem az üzemel mert kell bele még szűrőanyag. 22 liter azért nem kevés anyagiakban. És elő akarom járatni. Ezt a tankot mindenképen járatott szűrővel akartam indítani, így az még hátra van.
 
Sziasztok.
Második hetes az akvárium. Nagyon komoly hetem volt és még nincs vége, szinte semmire sem volt időm csak a reggeli tápozásra. Ma megcsinálok rajta egy 20% os vízcserét mert kevés a kannám és holnap estig vissza kell pótolnom 100 liter ro vizet. A növények gyönyörűen nőnek, kezdik felvenni az eredeti színüket. Vasárnap elkezdhetem a toppolások egy részét (vagy esetleg még 1 hetet várok) némelyik növény nagyon beindult. A táp visszavétel meghozta a hatását mert semmi por alga nem rakódott le a a múlt heti vízcsere és üveg takarítás óta. Sikerült belőnöm. Szermaradvány szinte 0 van a vízben. Azért minimális kimutatható. Nem is akarom teljesen nullára mert úgy nem tudni enne-e még a növény vagy nem.
Mára ennyi hajnalban kelek fotók holnap.;)
Köszönöm, hogy figyelemmel kísérsz(y)
 
Back
Oldal tetejére