• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Reggeli kávé helyett. Aquascaping a legjobb akváriumok

Az egyik kedvencem. :)
1653-180cmfull.jpg
 
a topicban szereplő akik egyik közös jellemzője: a vertikális építkezés. (szerintem) E nélkül lehetetlenség igazán magas szintű aquascaping látványokat létrehozni.
persze ez így elég közhelyesen hangzik, de csak azért jegyeztem meg mert sok próbálkozásnál lehet találkozni ennek akár teljes hiányával.
 
Vale said:
a topicban szereplő akik egyik közös jellemzője: a vertikális építkezés. (szerintem) E nélkül lehetetlenség igazán magas szintű aquascaping látványokat létrehozni.
persze ez így elég közhelyesen hangzik, de csak azért jegyeztem meg mert sok próbálkozásnál lehet találkozni ennek akár teljes hiányával.

mi az a vertikális építkezés?
 
maximas said:
Vale said:
a topicban szereplő akik egyik közös jellemzője: a vertikális építkezés. (szerintem) E nélkül lehetetlenség igazán magas szintű aquascaping látványokat létrehozni.
persze ez így elég közhelyesen hangzik, de csak azért jegyeztem meg mert sok próbálkozásnál lehet találkozni ennek akár teljes hiányával.

mi az a vertikális építkezés?

Vertikális=Függőleges :D Horizontális=vízszintes
 
Sziasztok.Amit Peti 44 töltött fel képet annál az akváriumnál,hogy csinálják meg,hogy ne algásodjon az üveg?Kicsi növény,erős világítás,sok tápoldat.Sok a szabad megvilágított üvegfelület nem?Vagy mágnesezik rendszeresen?Üdv Jani.
 
Sziasztok.16hónapja csinálom az akvarisztikát egyenlőre küszködök az algával és számomra felfoghatatlan,hogy egy ilyen aki nem algásodik.Hihetetlen!Üdv Jani.
 
Sziasztok.Nagyon szép Vik.Nekem olyan érzésem volt amikor néztem mintha egy térdig érő füves réten sétálnék egy erdő felé.Üdv Jani.
 
Nagyon szép. fa+moha+páfrány (L)
Viszont tuti hogy szedném ki a dekorhomokból a növényeket és töltenék rá frisset hogy még jobban elkülönüljön a sziget.
 
Kár, hogy ez a topik már alig él pedig nagyon jó ötlet összegyüjteni a világ jó akijait így egy helyre. Itt van pár régi kedvenc adatokkal együtt az ACUAVIDA AQUASCAPING CONTEST 2009-ről:

1.jpg

1st Place – Peter Szalay
Aquascape title : green sea
Tank volume (liter) : 67
Tank Age (months or years) : 11months
Tank size (Length x width x height) : 55×35x35
Plants : Utricularia graminifolia, Hemianthus micranthemoides, Valisneria nana
Light : 2x 24W T5 HO 865 Osram
Fish & Invertebrates : Crossocheilus siamensis, Microrasbora "Galaxy” (Celestichthys margaritatus), Boraras urophthalmoides, Neocaridina sp.
Fertilization, CO2, Substrate : ADA aqua soil amazonia
Eden 501
CO2 – 24h
1x 2ml pmdd – 24h

4.jpg

4th Place – Vladimir Rastovac
Aquascape title : Little green hill
Tank volume (liter) : 100
Tank Age (months or years) : 6 months
Tank size (Length x width x height) : 56 x 39 x 46
Plants : (1)Riccia fluitans, (2)Hydrocotyle verticillata, (3)Microsorum pteropus Windelov, (4)Microsorum pteropus
Lightnin : 4 x 20 W Energy saver, 1 x 18w Gro-lux, 10 hours daily
Fish & Invertebrates : Trigonostigma heteromorpha, Crossocheilus siamensis, Neocaridina denticulata sinensis
Fertilization, CO2, Substrate :
Fertilization: KNO3 (15ppm), KH2PO4 (1.5ppm), K2SO4 (23ppm) and E.profito (18ml) – weekly level
CO2: CO2 DIY reactor with glass diffuser – 1 bubble per second
Substrate: Fine gravel and white sand

5.jpg

5th Place – Manuel González Recarey
Project Title: O Fogar da Ayama
Volume (liters): 110
Aquarian Age: 1 year or more
Dimensions (L x W x H): 78×34x42
Plants: Vesicularia montagnei – Heteranthera zosterifolia – Taxiphylum sp. – Riccardia chamedryfolia – Fissidens fontanus – Micranthemus micranthemoides – Flame moss – Rotala rotundifolia – Microsorum pteropus. Eleocharis acicularis
Lighting: 2 x 55w PLL
Fish and invertebrates: Sp Microrasbora Galaxy – Hemigrammus armstrongi – Caridina multidentate – Neocaridina heteropoda
Fertilizer, CO2 and substrate: KNO3 fertilizers – KH2PO4 – K2SO4 / Co2 2b / s external reactor / Akadama

10.jpg

10th Place – Hector Baca
Project Title: The mythological garden
Volume (liters): 180
Aquarian Age: One year
Dimensions (length x width x height): W90xD45xH45 (cm)
Plants: Hemianthus callitrichoides "Cuba”, Pogostemon Helferi, Hemianthus micranthemoides, arcuata Ludwigia, Rotala rotundifolia, Didiplis diandra, Monosolenium tenerum
Lighting: 2×70 w 10 k HQI
Fish and invertebrates: Paracheirodon axelrodi, Otocinclus affinis, Planorbiarium network, cf heteropoda cherry Neocaridina
Fertilizer, CO2 and substrate: ADA Aqua Soil Amazonia II, Flourish Excel Flourish Iron Flourish Potassium, pressurized CO2 4bps
 
Back
Oldal tetejére