• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Reflektorok

Az enyém sörös dobozból, és alu ragszalagból lesz ;)
Szia.olvasgatom a reflektor használatát,és a pozitív tulajdonságát a refinek,elkestem keresgélni a neten t8 60cm 18w sera csövekhez,de megijedtem az árát látva,annyiba kerülnek mint a cső.sörösdobozon gondolkodom.Neked sikerült megépíteni?elöre is köszi a válaszod.üdv:csaba
 
Szia.olvasgatom a reflektor használatát,és a pozitív tulajdonságát a refinek,elkestem keresgélni a neten t8 60cm 18w sera csövekhez,de megijedtem az árát látva,annyiba kerülnek mint a cső.sörösdobozon gondolkodom.Neked sikerült megépíteni?elöre is köszi a válaszod.üdv:csaba
Aha :), csak nekem nem a csőre van szerelve mint az utólagos refik, hanem a CD27/60-as gipszkarton profilba van szorítva
22552803_ca885435f0c1d72d5234ac4a5cc9fc46_l.jpg
21557823_d65ac54e8ffca298636369801744bbc0_xl.jpg
 
Szia.olvasgatom a reflektor használatát,és a pozitív tulajdonságát a refinek,elkestem keresgélni a neten t8 60cm 18w sera csövekhez,de megijedtem az árát látva,annyiba kerülnek mint a cső.sörösdobozon gondolkodom.Neked sikerült megépíteni?elöre is köszi a válaszod.üdv:csaba

A Sera cső nem tud annyival többet amennyivel drágább. Bőven megteszi egy T8 18w 865-ös cső is.
 
én is tervezek ilyet de én ilyet Reflektor-fényvető 2x20W Greenlux HALO 2E27 B de ki lesz belőle véve a tükrük.
 
Nem tudom mennyit ér de a régi tetőmet én kéményeknél használatos fénylő szalaggal vontam be Kb mint az alufólia csak ez ragad is :)
 
Szerintetek akkor kell fényterelőzni?Vagy magában nem elég 24w egy 100l akváriumba?És mennyit dobna rajta mert nincs Co2 és erős tápozás sem !


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Szerintem fényterelő reflektor mindenképp kell rá, de ha növényeket is akarsz bele, akkor mégegy fénycsövet szerelj mellé!
0,5W/l-nél kevesebb fénynél a növények nagyrésze nem él meg.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Sziasztok ! Újjabb kérdéssel hozakodtam elő! Ha én ezt a 24w T5 fénycsövet befényterelőzöm akkor mennyivel tudná növelni a fény erejét?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
És az mennyi ? watt ban ? Ha az egészet befényterelőzöm akkor meg tudom akár duplázni az értéket?Vagy cseréljem ki egy 54w os ra?A T5 szabvány méretek?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
A méreteket nem tudom, de a Google a barátod.
Ha van valamilyen fényvisszaverő a tetőben, az már segít valamennyit, de ha nincs akkor a fény kb. 2/3-a kárba vész, mert nem az akvárium felé megy.
Ezért kell a fénycsövek fölé reflektor. Így tudod a fénycső összes fényét lefelé irányítani. Ennek a hatásfoka a reflektor kialakításától és a tükröződő felület minőségétől függ.
Továbbra is azt mondom, hogy egy fénycsővel semmire sem mész. Szerelj bele mégegyet vagy dobd ki a tetőt és tegyél rá egy normális lámpát! Itt a fórumon is szoktak hirdetni használt lámpákat egész jó áron. Mondjuk, azok már meg vannak fényterelőzve.[emoji4]
Ez a minimum a növényeknek.
Jó fényterelgetést! [emoji4]

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére