• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Reduktor tapasztalatok és választás

Hát, eddig is használtam, és előzőleg 1 bubi/mp-el szépen láttam, ahogy megy a bubi
szerintem az a porlasztóból kiáramló pórszemcsék voltak... több mint két éve használok ilyet, sose láttam lilyből bubit jönni, ha nézem az akváriumot közelről, látom, ahogy kavarja a víz, tehát megy bele... a DC-n úgy is látszik hogy mennyi megy és a növényeken is látszik.
 
Egyébként egy felvetés, ami lehet hülyeség.
Bar nem kátom, hogy fogyott volna a bubiszámlálóból a lötty, de az nem lehet, hogy az elsőbpróbánál véletlenül teli nyomtam olajjal az inline kerámiáját?
 
szerintem az a porlasztóból kiáramló pórszemcsék voltak... több mint két éve használok ilyet, sose láttam lilyből bubit jönni, ha nézem az akváriumot közelről, látom, ahogy kavarja a víz, tehát megy bele... a DC-n úgy is látszik hogy mennyi megy és a növényeken is látszik.
Pont erről beszélek, ha közelről néztem, eddig láttam, most viszont semmit
 
Inline esetén ha emlékeim nem csalnak egyébként is lassan indul a rendszer. Difihez képest. Start után 5-10 perc múlva érdemes megnézni, hogy üzemel minden.
Az normális, hogy mikor a tűszelepet nyitom, akkor a beállított nyomás is csökken?

A nyomással akkor érdemes foglalkozni amikor a teljes rendszeren átment a gáz. Porlasztás működik stb.
Addig max annyit, hogy legyen elég ami a porlasztódhoz kell. Inline esetén 2.5bar

Ellenőrizz mindent szivárgásra beleértve a mágnesszelep csavaros részeit és a reduktor elemeit is.
 
Inline esetén ha emlékeim nem csalnak egyébként is lassan indul a rendszer. Difihez képest. Start után 5-10 perc múlva érdemes megnézni, hogy üzemel minden.
Be raktam a tartalék kerámiát az inline dif-bebés most jó. 3 hete takarítottam, de most szerintem megolajoztam a bubi folyadékkal...

Ellenőrizz mindent szivárgásra beleértve a mágnesszelep csavaros részeit és a reduktor elemeit is.
Szappanhabbal a co2 is ellenőrizhető? Vagy az csak gázra jó?
 
Most a végső meglátásom az, hogy minden rendben van, csak ahany bubiszámláló annyi féle eredmény.
Nálam, hogy GA féle üveg bubiszámláló van felrakva.
Ott 1bubi/mp-vel kék az indikátorfolyadék pár óra után.
Most át állítottam 1,5-re majd így kiderül, vagy beborul.
Az is lehet, hogy egyszerűen csak nem egyenletes az eloszlása a bubiknak és rossz helyen van a DC...
 
Ezért nem használok drop checkert. :D
Belövöm kb-ra a bubiszámot rutin alapján, és utána finomítok, amíg nem látom hogy bubiznak a növények és az otok/garnélák is jül érzik magukat. Lehet paraszt módszer, de működik. :D
 
Back
Oldal tetejére