• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Reduktor probléma?

Ismerem a pneumatika csöveket, nyilván azok jobbak hozzá.
Közel négy éve így használom, nem volt vele eddig gond.
Most néztem a másik két akvánál: nyomás stabil, 1-1 bar, a mágnesszelep le van kapcsolva.
Tudomásom szerint a reduktoron lévő nyomásszabályzóval állítom be a nyomást 1-2 bar közé. Annak stabilnak kell maradnia vagy legalábbis alig változik.
Az én tapasztalatom szerint.

Nem zarom ki, hogy rossz a reduktorod, de a nyomast egy adott keresztmetszeten ataramlo mennyiseghez allitod. Ha ezt a keresztmetszetet megnoveled, akkor kisebb lesz a nyomas, ha szukited nagyobb. Ilyenkor ujra kell allitanod. Ugyan ez tortenik, ha eltomodik a diffuzorod, vagy ha valahol szokik a gaz, vagy eppen elzarod a szelepet. Mindegyik mennyiseghez mas nyomasertek tartozik.
Egyebkent ahogy fogy a palackbol a nyomas, ugy no a leszabalyzott nyomas is.
En innen szoktam tudni, hog, mar kezd kifogyni.
Legalabbis nalam igy mukodik (5kg palack + sera reduktor + atomizer).
 
Nem zarom ki, hogy rossz a reduktorod, de a nyomast egy adott keresztmetszeten ataramlo mennyiseghez allitod. Ha ezt a keresztmetszetet megnoveled, akkor kisebb lesz a nyomas, ha szukited nagyobb. Ilyenkor ujra kell allitanod. Ugyan ez tortenik, ha eltomodik a diffuzorod, vagy ha valahol szokik a gaz, vagy eppen elzarod a szelepet. Mindegyik mennyiseghez mas nyomasertek tartozik.
Egyebkent ahogy fogy a palackbol a nyomas, ugy no a leszabalyzott nyomas is.
En innen szoktam tudni, hog, mar kezd kifogyni.
Legalabbis nalam igy mukodik (5kg palack + sera reduktor + atomizer).
Esetleg még a palackból fogyhatott...most ki is fogyott, hiszen kétszer is elrepedt a cső.
Nem tudom milyen keresztmetszetre gondolsz, amit állítanék.
Ha feltöltött palackot hozok, akkor beállítom egyszer és utána nem nyúlok hozzá...max. mikor fogyni kezd a palack.
Mivel eddig nem volt gond vele, ezèrt gyanakodom a reduktorra.
 
Soha nem használtam pneumatika csövet. Közel négy éve normál CO2 cső van hozzá.
Mikor lezár a mágnesszelep, a nyomás továbbra is a zöld mezőben marad.
Nem megy fel.
Kivéve az elmúlt két hétben.
@Szabó Henrik , @SMAdrián ötletetek vagy tapasztalat ezzel kapcsolatban?
Az akvarisztika célra gyártót reduktorokat, nem ismerem(ezért nem is használok) Csak a ipari reduktorokat ismerem.
De a lényeg az hogy egy ipari reduktoron, ahol 2 óra van, ott a egyik (primer) a palackban lévő nyomás méri. A második óra, azt munka nyomásnak nevezűk(szekunder). Ehhez van az a tekerő ahol állítjuk hogy milyen nyomásal akarunk dolgozni.
Nos, ha beállítotunk egy értéket, annak nem szabad ingadoznia, csak ha kifogy a palackből a gáz.
Mivel nem ismerem a akvarisztika reduktorokat, nem tudom hogy ugyan így működnek. De ha igen, és van rajta szekunder szelep, akkor azt cserélni kell, az kuka.
 
Back
Oldal tetejére