• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Reduktor probléma?

Nyisd meg a palackot rendesen 3-4 fordulat, ha szabalyozhato a kimeno akkor allitsd a difihez vagy reaktorhoz. 2 bar es felette
 
Arra van ötlet, hogy a palack kb. félig van és teljesen nyitva. A Reduktor is teljesen nyitva (korábban ebben az állapotban ömlött az akiba a gáz), de alig bubizik? Elkoszolódhatott a tűszelep és környéke? Hol lehet ezeket karbantartani és mennyi időnként érdemes? Kereken két éves ISTA két órás reduktorról van szó.
 
Úgy tűnik, hogy az Atomizer a ludas a dologban. Már a másodikat fogyasztom ebből a típusból. Az a baj, hogy a kerámia és a műanyag találkozásánál lévő ragasztó egy idő után elenged és itt nagyobb bubikat kezd el eregetni. Mivel nem akartam megint újat venni, ezért pillanatragasztóval orvosoltam a hibát. Elképzelhető, hogy belülre is folyt, ami szűkítette a belső keresztmetszetet és emiatt működik hibásan.
 
Pár napja a képen látható értéket méri a reduktor, amikor kikapcsol a mágnesszelep. Amikor bekapcsol a szelep, akkor lassa visszaáll az eredetileg beállított (2 bar) értékre, addig zubog a diffúzor. Van tapasztalata valakinek mi lehet a probléma?
594D9272-ABDA-4B07-8A9F-6D659C8EAAA1.jpeg
 
A co2 palack, nem a végét járja, a gázra gondolok? Mert, nekem amikor, már kezd ürülni, akkor szokott ilyen lenni.
Lehet, hogy már kevés van benne, már majdnem 1 éve használom. Azt hittem a mutató majd nagyjából jelzi, ha kevés van benne. Most nem tudom megvizsgálni, de mindenképpen megnézem majd és akkor a héten kicseréltetem. Köszi :)
 
Pár napja a képen látható értéket méri a reduktor, amikor kikapcsol a mágnesszelep. Amikor bekapcsol a szelep, akkor lassa visszaáll az eredetileg beállított (2 bar) értékre, addig zubog a diffúzor. Van tapasztalata valakinek mi lehet a probléma?
View attachment 80058

Túl hosszú cső a mágnesszelep és a reduktor között. Nagy buborékszám.
A csövet ki lehet cserélni merev átkötőre vagy rövödíteni rajta. Nincs jelentősége. Az indulásnál kicsit hosszabb ideig egyenlítődik ki.
 
Pár napja a képen látható értéket méri a reduktor, amikor kikapcsol a mágnesszelep. Amikor bekapcsol a szelep, akkor lassa visszaáll az eredetileg beállított (2 bar) értékre, addig zubog a diffúzor. Van tapasztalata valakinek mi lehet a probléma?
View attachment 80058
Kiszedtem a CO2 csövet a tűszelep és a mágnesszelep közül, mert össze tudtam csavarni őket nélküle is. Kicseréltettem a palackot is telire, de ugyanúgy növekszik a nyomás, ha kikapcsol a mágnesszelep. Akkor az oxyturbo reduktor lehet a gond? Más nagyon már nem jut eszembe.
 
20190829_203837.jpg
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni a fenti reduktor-mágnesszelep kombóval kapcsolatban. Nagyon úgy néz ki, hogy ereszt a bal oldali, palack nyomását mutató óra. Nem a menetnél, hanem az óra házából. Tudtok esetleg egy helyet Budapesten ahol javítják ezeket? Esetleg a GA-ban? Bár úgy láttam, már nem árulják ezt a típust...
 
View attachment 80325
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni a fenti reduktor-mágnesszelep kombóval kapcsolatban. Nagyon úgy néz ki, hogy ereszt a bal oldali, palack nyomását mutató óra. Nem a menetnél, hanem az óra házából. Tudtok esetleg egy helyet Budapesten ahol javítják ezeket? Esetleg a GA-ban? Bár úgy láttam, már nem árulják ezt a típust...
Nem tudom, sikerült-e megjavíttatni? Ha még nem, akkor szerintem kicsi rá az esély, mivel ezek automata gyártósoron készülnek és nem szedhetők szét (legalábbis az enyém nem). Pláne, hogy kínai...
A leggyorsabb és legolcsóbb megoldás lenne az óracsere. (Ha már nem garanciális.)
 
Sziasztok!
Gyors kérdés...
Reduktorom négy éves lesz, 1-2 hete vettem észre, hogy mikor a mágnesszelep lekapcsol, felmegy a nyomás 3-4 barra is, most pl. 5,5 bar volt. Már 2x cseréltem csövet a reduktor és mágnesszelep között...
Tönkrement a reduktor? Ami érdekes, hogy a múlt héten, mikor állítottam a nyomásszabályzón, (akkor volt először a cső eldurranva), rendben ment 1 hétig.
Most nézem, CO2 kifogyva, cső megint ereszt...
Csőcsere, beállítom, megy fél órát, mágnesszelep lekapcs, nézem a nyomást, 6 bar...,
Reduktorral tudok vmit csinálni? Vagy kuka?
Köszi
 
Sziasztok!
Gyors kérdés...
Reduktorom négy éves lesz, 1-2 hete vettem észre, hogy mikor a mágnesszelep lekapcsol, felmegy a nyomás 3-4 barra is, most pl. 5,5 bar volt. Már 2x cseréltem csövet a reduktor és mágnesszelep között...
Tönkrement a reduktor? Ami érdekes, hogy a múlt héten, mikor állítottam a nyomásszabályzón, (akkor volt először a cső eldurranva), rendben ment 1 hétig.
Most nézem, CO2 kifogyva, cső megint ereszt...
Csőcsere, beállítom, megy fél órát, mágnesszelep lekapcs, nézem a nyomást, 6 bar...,
Reduktorral tudok vmit csinálni? Vagy kuka?
Köszi
Szia! Nekem cserés lett, ez volt a probléma nekem is. Ez egy oxyturbo reduktor volt. Szerencsére a garancia még éppen érvényes volt.
 
Sziasztok!
Gyors kérdés...
Reduktorom négy éves lesz, 1-2 hete vettem észre, hogy mikor a mágnesszelep lekapcsol, felmegy a nyomás 3-4 barra is, most pl. 5,5 bar volt. Már 2x cseréltem csövet a reduktor és mágnesszelep között...
Tönkrement a reduktor? Ami érdekes, hogy a múlt héten, mikor állítottam a nyomásszabályzón, (akkor volt először a cső eldurranva), rendben ment 1 hétig.
Most nézem, CO2 kifogyva, cső megint ereszt...
Csőcsere, beállítom, megy fél órát, mágnesszelep lekapcs, nézem a nyomást, 6 bar...,
Reduktorral tudok vmit csinálni? Vagy kuka?
Köszi

Szerintem semmi baja. Ugy gondolom teljesen normalis jelenseg, ha lezar a szelep, akkor felmegy a nyomas, hiszen ha nyitva van, akkor nem tud felepulni. Persze ha megfelelo a mennyiseg, akkor megkozelitve igen.
Miert nem hasznalsz olyan csovet, ami birja is a nyomast?
Pl. 6-os pneumatika cső?

Ha kinyit a szelep, akkor visszaall a beallitott nyomas?
 
Utoljára módosított:
Szerintem semmi baja. Ugy gondolom teljesen normalis jelenseg, ha lezar a szelep, akkor felmegy a nyomas, hiszen ha nyitva van, akkor nem tud felepulni. Persze ha megfelelo a mennyiseg, akkor megkozelitve igen.
Miert nem hasznalsz olyan csovet, ami birja is a nyomast?
Pl. 6-os pneumatika cső?

Ha kinyit a szelep, akkor visszaall a beallitott nyomas?
Soha nem használtam pneumatika csövet. Közel négy éve normál CO2 cső van hozzá.
Mikor lezár a mágnesszelep, a nyomás továbbra is a zöld mezőben marad.
Nem megy fel.
Kivéve az elmúlt két hétben.
@Szabó Henrik , @SMAdrián ötletetek vagy tapasztalat ezzel kapcsolatban?
 
Utoljára módosított:
Soha nem használtam pneumatika csövet. Közel négy éve normál CO2 cső van hozzá.
Mikor lezár a mágnesszelep, a nyomás továbbra is a zöld mezőben marad.
Nem megy fel.
Kivéve az elmúlt két hétben.

Hivatalosan én nem is lattam meg olyat hogy co2 cso. Persze akvarista boltok arulnak ilyen neven, de szerintem az nem kifejezetten co2hoz valo.
Nem lehet hogy inkabb eddig is szivargott, azert nem valtozott a nyomas? Es az elmult ket hetben volt jo?
 
Hivatalosan én nem is lattam meg olyat hogy co2 cso. Persze akvarista boltok arulnak ilyen neven, de szerintem az nem kifejezetten co2hoz valo.
Nem lehet hogy inkabb eddig is szivargott, azert nem valtozott a nyomas? Es az elmult ket hetben volt jo?
Ismerem a pneumatika csöveket, nyilván azok jobbak hozzá.
Közel négy éve így használom, nem volt vele eddig gond.
Most néztem a másik két akvánál: nyomás stabil, 1-1 bar, a mágnesszelep le van kapcsolva.
Tudomásom szerint a reduktoron lévő nyomásszabályzóval állítom be a nyomást 1-2 bar közé. Annak stabilnak kell maradnia vagy legalábbis alig változik.
Az én tapasztalatom szerint.
 
Back
Oldal tetejére