• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Reduktor probléma?

szabiablee

Kertész szaki
Sziasztok,

segítségeteket szeretném kérni, hogy leleplezzem a gyenge láncszemet a nagynyomású rendszeremben. Az újonnan beüzemelt cuccon valami nagyon nem stimmel.

Miután kikapcsol a mágnesszelep, fél órán belül a túlnyomás "felrobbantja" a reduktor és a mágnesszelep közti csövet. (rendes, co2-höz való) A reduktoromon nem tudom állítani a kimenő nyomást, de így is szinte minimumra vannak rakva.

Róla van szó:
 
először ezt a kék csövet kapta szét, másodszor Green Worsk csövet, nem mintha ennek lenne jelentősége..
 
Van jelentősége, mert ha jól látom az egy légtechnikai cső, ami azért elég sokat bír.
Szerintem az a tűszelep nem működik megfelelően, és túl nagy nyomást enged át, ezt tudod ellenőrizni, ha van még egy mérőórád, és azt bekötöd ez mögé.
 
Szerintem a reduktor a hibás, mivel azt írtad, hogy nem tudod állítani rajta a nyomást. A palackban kb 50 bar nyomás van, melegben a 60 bart is meghaladja, ha nem tudod megfelelően szabályozni, akkor az általad leírtak fognak előfordulni vagyis elpukkan az összekötő cső. Megoldás? Vagy összekötöd egy fém idommal a reduktort a mágneskapcsolóval vagy lecseréled a reduktorodat egy akvarisztikai célúra, amin tudod szabályozni a kimenő nyomást még tűszeleppel is. Ezzel a reduktorral az a gond, hogy nem akvarisztikai célú és mivel csak egy mérője van, nem látod a kimenő nyomást vagyis azt, amit ráküld a csövekre.
 
És még egy dolog amellett, hogy a reduktorcseréjét javasolnám, mivel nem tudod szabályozni a nyomást előbb-utóbb az akidat is le fogod irtani emiatt.
 
És még egy dolog amellett, hogy a reduktorcseréjét javasolnám, mivel nem tudod szabályozni a nyomást előbb-utóbb az akidat is le fogod irtani emiatt.

Van a reduktoron is egy tűszelep, a renszer 2 akváriumra van kötve, külön-külön tűszeleppel, viszont én is arra hajlok, hogy kellene egy normális reduktor, amin nem csak állítani tudom, hanem látom is a kimenő ág nyomását
 
A palack kifogyásakor sokaknak kiakasztotta a nem akvarisztikai célú reduktorát és ha ezt nem veszed észre, akkor ez sajnos komoly elhullásokhoz vezethet. Néhány perc után én is rájöttem a nagynyomású rendszerem összeszerelésekor, hogy nagy hiba volt hegesztéshez való reduktort vennem, rövid időn belül le is cseréltem, azóta nyugodtan megyek itthonról dolgozni vagy nyaralni is több napra.
 
A palack kifogyásakor sokaknak kiakasztotta a nem akvarisztikai célú reduktorát és ha ezt nem veszed észre, akkor ez sajnos komoly elhullásokhoz vezethet. Néhány perc után én is rájöttem a nagynyomású rendszerem összeszerelésekor, hogy nagy hiba volt hegesztéshez való reduktort vennem, rövid időn belül le is cseréltem, azóta nyugodtan megyek itthonról dolgozni vagy nyaralni is több napra.

Sajnos én is rájöttem egyből, miután megvettem (használtan) a szettet. A következő beruházás egy rendes reduktor lesz az tuti. Az 5 kilós palackal viszont elleszek egy darabig:)
 
Sziasztok,

segítségeteket szeretném kérni, hogy leleplezzem a gyenge láncszemet a nagynyomású rendszeremben. Az újonnan beüzemelt cuccon valami nagyon nem stimmel.

Miután kikapcsol a mágnesszelep, fél órán belül a túlnyomás "felrobbantja" a reduktor és a mágnesszelep közti csövet. (rendes, co2-höz való) A reduktoromon nem tudom állítani a kimenő nyomást, de így is szinte minimumra vannak rakva.

Róla van szó:
A probléma egyértelműen a reduktornak nevezett alkatrész, ami valójában nem is reduktor, csak egy nyomásmérővel felszerelt szabályzószelep. Mivel nincs nyomáscsökkentés, így amikor a mágnesszelep elzár , a szeleppel beállított átfolyási mennyiség elkezdi tölteni a csövezést a mg-szelep és a palack között. mivel a mágnesszelep zárva van , nincs hova távozzon a gáz, így megtölti a csövezést, ami egy idő után nem tolerálja túlnyomást és elreped. Amíg nincs reduktorod el kell zárni a palackon található szelepet, a mágnesszelepet meg ki kell kötni a rendszerből.


Üdv:w-rig!
 
Tegnap délután beugrottam GA-ba, és beújítottam egy új reduktort. Kimenő nyomás 2 bar-ra állítva, remélem most már nem érhet meglepetés:) Köszi a tanácsokat!
 
Azért én még egy kérdés erejéig visszakanyarodnék a nem akvarisztikai célú reduktorokra. Ha van olyan reduktor, ami rendes két órás, tűszelepesen finomállítható akkor az lehet esetleg jó?
Az egyetlen ami kicsit furcsa számomra, hogy a kimenő oldali óra nem bar-ban mutatja az értéket, hanem l/perc értékben.
Az egyik kérdés, hogy ezek jók lehetnek-e? A másik, hogy cserélhető-e az óra bar-os mutatóra?
 
Ha van olyan reduktor, ami rendes két órás, tűszelepesen finomállítható akkor az lehet esetleg jó?
Ha lenne, de nincs. Eddig nem láttam olyan nem akvarisztikai reduktort ami mindegyik feltételnek megfelelne. De természetesen, ha van ilyen akkor teljes mértékben használható.

Az órát lehet cserélni a Papillonon, a többin is szerintem.
 
Én találtam ilyet. Teljesen normális, de megvenni nem mertem az itt olvasottak miatt. Belinkelni nem tudom a szabály miatt, de privibe meg tudom mutatni.
 
Sziasztok!
Most vettem egy reduktort és az a problémám vele hogy elengedi a kimenő nyomást. Lehet az a probléma, hogy ereszt valahol ? Vagy csak állítsák nagyobbra ?

Tapatalk 2-vel küldve az én HTC Sensation Z710e-ről
 
Szivargas ellenorzovel korbe fujtad? Tomites rendben? Jol meg van huzva? Mert akkor rendben kell lennie.
 
Megnéztem, már nem szivárog ;) igaz szappanos vízzel , így most már jónak tünik. A nyomás is beált délutánra, kopp, kopp, :D délelőtt meg nem győztem utánna tekerni ! Köszönöm a segítséget!

Tapatalk 2-vel küldve az én HTC Sensation Z710e-ről
 
Vkinek van esetleg ötlete/tapasztalata, hogy az mitől lehet hogy a reduktor tűzszelepet állítom, ömlik a bubi, majd pár perc és eláll? picit csavarok rajta megint, megint ömlik, majd megint eláll és így a végtelenségig...
 
Milyen hosszú cső vezet a bubiszamlalohoz? Lehet csak lassan reagál.
 
Back
Oldal tetejére