• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Reddish glade

Coller

Mágus
Remélem, hű lesz a nevéhez :)
Adatok:
Üveg: Dennerle 20l kocka
Szűrés: a hozzá tartozó belső sarokszűrő
Lámpa: Chihiros C2 (teljes fényerőn 15-21 óráig pirít)
Co2: nagynyomású rendszer, megosztva a Walley-el (13-21 óra között, kb egy bubi per seccel így elsőre)
Tápok: Green Aqua Micro Macro 1-1ml/nap, amíg meg nem nő szépen minden, utána szerintem itt kipróbálom az ADA tápozást, hogy a színek olyanok legyenek, amilyennek terveztem
Víz: RO, a kövek miatt szerintem hosszú távon, amikor már nem kell a gyakori csere, a sózással viszonylag kevés gondom lesz, de van kéznél GH+
Dekor: seiryu kövek és red moor fa
Talaj: Basic Sand s, amazonia ver 2
dekorhomok: La Plata sand
Növények: Marsilea crenata, Alternanthzera reinickii mini, Staurogyne repens, Blyxa japonica, Buce (fajtát ne kérdezz), Rotala bonsai Rotala H'ra, Rotala red mini, Anubias nana petite (asszem az). Más nem fért bele, pedig parvulát nagyon akartam volna, meg MC-t is, de hát, nem sok a hely egy ilyen kis üvegben :)

Rettenetes mennyiségű növény maradt meg. Gyakorlatilag még egy ilyen kocka simán kijönne belőle. MC, parvula, Stau, Reinickii, Blyxa, Fissi, meg Tripartita mini, és még pár Buce is... Ez nagyon-nagyon veszélyes is lehetne akár, mivel helyet találtam egy másik ilyen 20asnak :D De szerintem inkább beszórom, amit lehet, a nagyba, a többi meg egy csokiért cserébe az eladó topikban landol majd...

Itt a koncepció nagyjából úgy született meg, hogy a GA-ban megtetszett ez a fa, és kb egyféleképpen fért be az akváriumba, de ez pont jól is nézett ki. Mögötte magasabb talaj, előtte kisebb, és hagytam egy kis tisztást is, hogy etetéskor legalább lássam majd a garnélákat. A fát ráragasztottam pár seiryura, aztán elkezdtem szórni a növényeket - csak homályos elképzelésem volt, de a fa ágai, meg az egész úgy adta magát. Remélem, hátul szépen bedúsul majd minden, ahogyan tervezem. A szűrőt meg nem tudom, mennyire fogj szépen takarni a Rotala Hra, de ha nagyon nem megy, bedobok oda is valami fát.

Feltöltés után így néz ki:

20210328_220450.jpg
 
Utoljára módosított:
Remélem, hű lesz a nevéhez :)
Adatok:
Üveg: Dennerle 20l kocka
Szűrés: a hozzá tartozó belső sarokszűrő
Lámpa: Chihiros C2 (teljes fényerőn 15-21 óráig pirít)
Co2: nagynyomású rendszer, megosztva a Walley-el (13-21 óra között, kb egy bubi per seccel így elsőre)
Tápok: Green Aqua Micro Macro 1-1ml/nap, amíg meg nem nő szépen minden, utána szerintem itt kipróbálom az ADA tápozást, hogy a színek olyanok legyenek, amilyennek terveztem
Víz: RO, a kövek miatt szerintem hosszú távon, amikor már nem kell a gyakori csere, a sózással viszonylag kevés gondom lesz, de van kéznél GH+
Dekor: seiryu kövek és red moor fa
Talaj: Basic Sand s, amazonia ver 2
dekorhomok: La Plata sand
Növények: Marsilea crenata, Alternanthzera reinickii mini, Staurogyne repens, Blyxa japonica, Buce (fajtát ne kérdezz), Rotala bonsai Rotala H'ra, Rotala red mini, Anubias nana petite (asszem az). Más nem fért bele, pedig parvulát nagyon akartam volna, meg MC-t is, de hát, nem sok a hely egy ilyen kis üvegben :)

Rettenetes mennyiségű növény maradt meg. Gyakorlatilag még egy ilyen kocka simán kijönne belőle. MC, parvula, Stau, Reinickii, Blyxa, Fissi, meg Tripartita mini, és még pár Buce is... Ez nagyon-nagyon veszélyes is lehetne akár, mivel helyet találtam egy másik ilyen 20asnak :D De szerintem inkább beszórom, amit lehet, a nagyba, a többi meg egy csokiért cserébe az eladó topikban landol majd...

Itt a koncepció nagyjából úgy született meg, hogy a GA-ban megtetszett ez a fa, és kb egyféleképpen fért be az akváriumba, de ez pont jól is nézett ki. Mögötte magasabb talaj, előtte kisebb, és hagytam egy kis tisztást is, hogy etetéskor legalább lássam majd a garnélákat. A fát ráragasztottam pár seiryura, aztán elkezdtem szórni a növényeket - csak homályos elképzelésem volt, de a fa ágai, meg az egész úgy adta magát. Remélem, hátul szépen bedúsul majd minden, ahogyan tervezem. A szűrőt meg nem tudom, mennyire fogj szépen takarni a Rotala Hra, de ha nagyon nem megy, bedobok oda is valami fát.

Feltöltés után így néz ki:

View attachment 103829
Hű ebbe aztán pakoltál gazdagon növényeket! 🤩
Ha bedurran minden, jó kis dzsungel lesz belőle! 👌👍
 
Nagyon helyesen megfogadtad Felipe javaslatát: induláskor annyi növénnyel tömd tele, amennyit csak megengedhetsz magadnak.
A karbantartás, nyírás szép feladat lesz.👍🏻
Követés természetesen beállítva, szorítok az algamentes kockáért!
 
Majdnem egy hét telt el. Eddig minden rendben, attól eltekintve, hogy második nap át kellett pakolni az egészet egy zsír új üvegbe, mert valami, számomra azóta is érthetetlen okból reggelre egy csinos repedés volt a frontüvegen 😳
Szerencsére az árvíz ezúttal elkerült, így "csak" át kellett pakolni az egészet kb ugyanúgy.... Nem tudom, miért történt ez, az akvárium pont ugyanúgy volt a helyén, mint előtte több, mint egy évig, feltöltés után semmi nem volt rajta, a tök üres szobában egyszer csak rajta lett ez a repedés... Picit meg is áztatta a polcot ahogy enyhén szivárgott.

20210329_121208.jpg

Úgyhogy neki is láttam...

20210329_172249.jpg

Szépen lassan látni kezdtem a fényt az alagút végén, amikor a hardscape-et közel egy darabban sikerült átemelni...

20210329_181927.jpg

És végül minden jó, ha jó a vége... Így fest 6 nap után. Több kalandot köszi, nem kérek... :D

20210403_212058.jpg
 

Attachments

  • 20210329_181927.jpg
    20210329_181927.jpg
    295.2 KB · Megtekintések: 23
  • 20210329_172249.jpg
    20210329_172249.jpg
    248.1 KB · Megtekintések: 27
Utoljára módosított:
Majdnem egy hét telt el. Eddig minden rendben, attól eltekintve, hogy második nap át kellett pakolni az egészet egy zsír új üvegbe, mert valami, számomra azóta is érthetetlen okból reggelre egy csinos repedés volt a frontüvegen 😳
Szerencsére az árvíz ezúttal elkerült, így "csak" át kellett pakolni az egészet kb ugyanúgy.... Nem tudom, miért történt ez, az akvárium pont ugyanúgy volt a helyén, mint előtte több, mint egy évig, feltöltés után semmi nem volt rajta, a tök üres szobában egyszer csak rajta lett ez a repedés... Picit meg is áztatta a polcot ahogy enyhén szivárgott.

View attachment 104111

Úgyhogy neki is láttam...

View attachment 104114

Szépen lassan látni kezdtem a fényt az alagút végén, amikor a hardscape-et közel egy darabban sikerült átemelni...

View attachment 104115

És végül minden jó, ha jó a vége... Így fest 6 nap után. Több kalandot köszi, nem kérek... :D

View attachment 104110
Ez hihetetlen... Már megint nálad? 😳Ebből egy is sok egy életre. Itt az ideje hazugság vizsgáló alatt kivallatni a családot. 🤭 Valaki szabotálja a hobbidat titokban! 🥲
 
Minimális zöldalga megjelent a homokon, és itt-ott a fákon. A fény 13.00kor kapcsol be, két óra alatt megy fel 100%ra, 9-11 között pedig lemegy 100-ról nullára. Tehát teljes fényerőn 15-21 óra között pirít - lehet, vissza kell venni 80%-ra. Co2 13órakor bekapcs, mire megy a fény teljes erőből, már két órája pezseg, 21 órakor pedig lekapcs. A növények kicsattannak, és két hét alatt ez végül is nem vészes alga mennyiség így indításkor. A fákat lepucoltam, a homokot is le fogom a kövi vízcserénél. Egyelőre még kétnaponta cserélek, hétfőn lesz két hetes az üveg, szóval valami garnélák lassan beköltöznek. Lehet, ide is beküldök egy desszantos RC-t, mint a másikba anno :D
Hátul kezdenek erőre kapni a stemek :) És brutál módon elindult elöl a crenata, erre így nem is számítottam ilyen rövid idő alatt.

20210409_212456.jpg

szerk: nahát, élőben messsze nem ilyen zöld ez a homok, tök durva...
 
Nagyon jól néz ki, egy valami csak...a bal oldali ág végét tervezed eltakarni? Az annyira nem természetes. Hagyod elvadulni a növényeket a fán, vagy ennyi mindíg látszik majd belőle?
Igen, az vhogy kimaradt, majd teszek rá egy kis fissit talán. A Bucék és Anubiasok nem olyan sprinterek, szóval a fa reményeim szerint nagyjából azért látszani fog, mohával semmiképpen sem akarom túlzottan eltakarni. Mivel hátul valóságos erdő lesz, szerintem kell, hogy rendesen látszódjon a fa is az akváriumban.
 
Mivel este ha sokáig vagyok fent, mániákusan szeretem az ágyból bámulni az akváriumot, így 1%-os fényerővel gyakran megy a lámpa késő este is. Ez okozhat algásodást? Én úgy voltam vele hogy nem. De lehet hogy mégis? Csak azon agyalok, vajon ez okozta-e a zöld algát, vagy a 100%-os fényerő..
Nem fogok kétnaponta posztolni képet, de most nagyon tetszik, pedig messze még a vége, amikor elvileg átállok ADA tápozásra, hogy ami vörös az tényleg legyen vörös.... Amúgy meg durva, hogy a Rotala red mini hogy lehagyott minden más stem-et....

20210412_203220.jpg
 
Utoljára módosított:
Égig ér a gaz, holnap metszés, visszadugdosás. A red mini nem is mini. Meg egyelőre nem is red, de majd az is eljön :)
Beköltözött tegnap 4 amano és 6 süni. Tisztul is az akvárium. Az egyik amanot az ágyunkon találtam mozdulatlanul ma délután. Valami hirtelen ötlettől vezérelve visszadobtam. Pár másodperc elteltével rándult egyet, majd még egyet, most meg már vígan kapar.... Fene se hitte volna :) Remélem, ezek után mind a 4 benne van, egyszerre sosem látni őket.
20210417_224629.jpg
 
Utoljára módosított:
Az egyik amanot az ágyunkon találtam mozdulatlanul ma délután. Valami hirtelen ötlettől vezérelve visszadobtam. Pár másodperc elteltével rándult egyet, majd még egyet, most meg már vígan kapar.... Fene se hitte volna :) Remélem, ezek után mind a 4 benne van, egyszerre sosem látni őket.
Ilyen nálunk is volt, nem sokkal a betelepítés után a dohányzóasztalig mászott az egyik (2-3 méter). Picit még mozgott, a kutyánk vadászpózban leste. Elég ijesztő volt. Visszadobás után ugyanígy életre kelt.
 
Kezd baromira tetszeni :) Meg kellett ritkítani gyakorlatilag mindent. A crenata nagyon benőtte a homokot. Abból került át a másik akváriumba is. Az ARM leuralta a Stau-t. A red mini elnyomta a Rotala bonsait. Tulajdonképpen csak a Blyxához nem nyúltam. Az a fa két ága között nő, nem igazán tud kitörni onnan, de brutál sűrű lett.
Ilyen volt:

20210426_144435.jpg

És ilyen lett:

20210426_204231.jpg

Türelmetlenül várom a vörös színeket. De nyilván idő kell még :)
Az amanok nem kerültek elő a karbantartás óta. Stresszrohamban vannak biztos.
 
Utoljára módosított:
Kezd látszani a vékonyabb tápozás eredménye. Nem olyan sprinterek a stemek (bár azért az előző képet nézve lassúnak sem mondanámőket), de mindenki jól van, kivéve a Stau-kat. Azok valamiért hisztiznek. Pedig van táptalaj alattuk. De lehet, betolok alájuk egy kis tropica kapszulát.
Alga gyakorlatilag minimális, egy süni viszont megmakkant, szerintem picit túltoltam a co2-t, a házukon látszik. Az amanok picit kupit csináltak a homokon, azt majd helyre kell tenni, ha belenyúlok az akváriumba.
A pirosodás még várat magára. Vizcsere, metszés majd vmikor a héten. Most pihentem 因為中國的納米機器人在我身上起作用。:D

20210502_221656.jpg
 
Kezd látszani a vékonyabb tápozás eredménye. Nem olyan sprinterek a stemek (bár azért az előző képet nézve lassúnak sem mondanámőket), de mindenki jól van, kivéve a Stau-kat. Azok valamiért hisztiznek. Pedig van táptalaj alattuk. De lehet, betolok alájuk egy kis tropica kapszulát.
Alga gyakorlatilag minimális, egy süni viszont megmakkant, szerintem picit túltoltam a co2-t, a házukon látszik. Az amanok picit kupit csináltak a homokon, azt majd helyre kell tenni, ha belenyúlok az akváriumba.
A pirosodás még várat magára. Vizcsere, metszés majd vmikor a héten. Most pihentem 因為中國的納米機器人在我身上起作用。:D

View attachment 147395
A csigáknak ugyanúgy kell az ásványianyagdús kaja, mint a garniknak. Nálam a GG Mineral Junkies jött be. Helena, postakürt, maláj, sisak, süni mind szereti és szép, egészséges marad a csigakecó. :)
 
Back
Oldal tetejére