• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Paludárium Red Rock

Szuper, ahogy a tripartita meghódítja a mohafalat!
Nagyon jó helyre kerültek a növénykék, talán még virágozni is fognak nálad.
 
Szuper, ahogy a tripartita meghódítja a mohafalat!
Nagyon jó helyre kerültek a növénykék, talán még virágozni is fognak nálad.
A tripartita egyeduralkodó lesz, nagyon kevés moha hajtott ki a spórás cuccból.
Gondolkodtam azon is, hogy a hátfalra aplikálok epifita növényeket, de lehet, hogy leárnyékolná nagyon és más nem maradna meg alatta, illetve a talajon lévő növényeknek is kevesebb fény jutna. Na ezt még átgondolom.
Ha a tillandsiak csak egy picike virágot mutatnak, már örömködés lenne.
 
Poronty ügyben mi a helyzet? Láttál már taiwan bébiket vagy még túl korai lenne?
Én már nagyon várom őket, őrülten izgulok, helyetted is!
Szia Csilla!
Köszi az érdeklődést, bocsánat, hogy megkésve reagálok, de az elmúlt időszakban kissé el voltam havazva.
Szóval, a duci kékség él és virul, de már a pocakban nem látok semmit, illetve ami igazán elszomorít, kicsikkel sem találkoztam.
Remélem ez csak az első "gyermekáldás" velejárója, talán a következő alkalommal sikeres lesz a szaporulat túlélése.
Ami pozitívum, a fekete és piros pizsamások is kerekednek - bízom benne, hogy nem csak túlzabálták magukat.
 
A biodiverzitás fontos szerepet játszik az általam épített, fenntartott életterekben.
Mint látható a tripartita kezdi uralma alá vonni a teret, a többi növény rovására. A tillandsiák szinte nem is látszanak.7734777348
Őkelme a szerencsések közé tartozik. Az ág végén csücsülve, még gyökeret is eresztett, mellyel megfelelő módon tartja magát.
77349
Hosszú idő, után a felhordott mohacuccból kifejlődött ez a csoda kis páfrány.
77350
Tripartita és UG harca a napos fennsík meghódításáért.77351
 
Gyönyörű amit összeraktál, gratulálok! Mennyire tudod "szabadságállóvá" tenni? :)
Köszi!
Eddig 5 napot hagytam magára, a tavaszi viszonylag hűvösebb időben, lekapcsolt világítással.
A garnélákkal nincs probléma, mindig találnak valami csipegetni valót.
A falon lévő növényeket valószínűleg megviselné a jelenlegi hőmérséklet. Az eleje és a teteje nyitott, így naponta kétszer permetezem RO vízzel.
 
Köszönöm, én első körben egy zártat szeretnék összerakni, remélem az jobban fogja bírni, amennyire lehet "gépesítem".
 
Köszönöm, én első körben egy zártat szeretnék összerakni, remélem az jobban fogja bírni, amennyire lehet "gépesítem".
A nyitottnak az a varázsa, hogy a növények szabadon nőhetnek a szélrózsa minden irányába. A ficus már túlnőtte a lámpát, az oldal és hátfal illesztése nem tökéletes, ott átnőtt a tripartita. Ennek a verziónak is megvan a maga szépsége, bujasága. Természetesen hosszabb távollét idejére körbe lehet fóliázni, ideiglenesen betenni egy párásítót, és így biztosítható a megfelelő páratartalom.
Én is szemeztem egy zárt terráriummal, melyben lehettek volna békák, de őket rendszeresen táplálni, gondozni kell, így ezt elvetettem.
Zártat teljes mértékben lehet gépesíteni, automatizálni.
A fórumnak ezen a részén sok szép alkotást találsz, rengeteg okos megoldással egyetemben.
 
Köveket mivel rögzítetted? Kövek mögött mivel töltötted fel? Nincs pangó vized? (Azért kérdezem mert hasonlót tervezek én is csak egy 45x45x60-as Exoterra kockába és még sosem építettem ilyet :) )
A köveket FBS tartja össze, a kőfal mögé zúzott lávakő lett beszórva, erre került vegyes általános talaj.
Fogalmam nincs, hogy a kőfal mögött mennyire áramolhat a víz. A ragasztás nem teljesen zárt, minimális vízmozgás talán lehet,
Elől a garnélák birodalmának vizét egy kicsi kínai szűrő keringeti.
 
Szia Misi!

Nagyon örülnék pár új képnek és egy rövid beszámolónak, hogyan alakul a Red Rockban a növények és a garnélák sorsa?
Hogy sikerült átvészelnetek ezt a forró nyarat?
 
Back
Oldal tetejére