• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Paludárium Red Rock

Köszi a biztatást!
Tegnap este volt pici időm, elkezdtem egyet lebontani. Szerintem nem lesz annyira vészes a sztori, bár némelyik gyökér teljesen átfúrta magát a 2 cm vastag parafán.
Illetve annyira jó kondiban voltak tartva a növények, hogy pár szál gyökér elvesztését bizonyára átvészelik.
Max.ha mégsem sikerül a műtét, olyan lesz, mint az enyém, bár azokat nem is műtöttem.:LOL:
 
Köszi a biztatást!
Tegnap este volt pici időm, elkezdtem egyet lebontani. Szerintem nem lesz annyira vészes a sztori, bár némelyik gyökér teljesen átfúrta magát a 2 cm vastag parafán.
Illetve annyira jó kondiban voltak tartva a növények, hogy pár szál gyökér elvesztését bizonyára átvészelik.
Nekem egy próbálkozásom volt eddig az előző viváriumomban, abban sokmindent megtanultam. Végül az ideális körülmények megtalálása nem sikerült "csak" a viváriumon belül, úgyhogy kinyírtam őket szép lassan.
Nagyon kiváncsi vagyok neked hogy sikerül, mert én is tervezek majd néhányat venni a most indultba, vagy egy teljesen újat nyitni csak orchideáknak. Drukkolok neked! :)
 
Ha nagyon ragaszkodó a gyökér marad a parafa faragása @evavigh zseniális ötletével (takarás kéreggel) megspékelve.
az enyém
A képen csak a virág szára látható, ami tényleg elszáradt, de alapvetően ez természetes náluk.
Pici zöld levél, gyökérzet nem maradt esetleg. Ha igen, akkor talán még menthető lenne.
 
Aki már látott ilyet, vagy beszélt valakivel aki...
Szeretnék megerősítést, vagy cáfolatot kérni az alábbi kép kapcsán.
Virágkezdemény a buce közepén?
Ugye az, lécci legyen az 😉🙄
 

Attachments

  • IMG_20200810_192210.jpg
    IMG_20200810_192210.jpg
    290.3 KB · Megtekintések: 19
  • IMG_20200810_192001.jpg
    IMG_20200810_192001.jpg
    422.4 KB · Megtekintések: 20
  • IMG_20200810_191805.jpg
    IMG_20200810_191805.jpg
    279.9 KB · Megtekintések: 33
Rám nem jellemző módon, igen sűrűn jelentkezem, nézzétek el ezt nekem.
A kockában már virágzott anubias és buce, természetesen ott víz alatt voltak.
Azt hittem, hogy víz fölött más formát mutat, de nem.
Kedves @Zuzmi nekem bejön 😉
Mert mázlid volt, és épp elcsípted, amikor kipattant a bimbó.
Ha ez hajnalban van lámpa felkapcs előtt, akkor mire este hazaesel a melóból, mindössze valami fonnyadt kis fehér bigyó figyel csak be.😚
 
Mert mázlid volt, és épp elcsípted, amikor kipattant a bimbó.
Ha ez hajnalban van lámpa felkapcs előtt, akkor mire este hazaesel a melóból, mindössze valami fonnyadt kis fehér bigyó figyel csak be.😚
A fonnyadt bigyó tényleg nem lehet szép 😁
 
Back
Oldal tetejére