• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Paludárium Red Rock

Ugyan! Minden egyes nap a Misifája redmoor gyökérben gyönyörködöm, amit tőled kaptam, bár azóta annyira belepték a bucék, hogy már alig lóg ki belőle valami. Ja, és ott díszeleg az anubias nana pintó is.🤗
Ehhez képest mi az a pár garnéla? Örömmel, bármikor.
A fa igen régi sztori, sokmindent kaptam már tőled.
Amint megerősödnek az orchideák küldök pár tövet.
 
Végtelen kedves tőled ez a felajánlás, de könyörgöm, ne tedd! A növényeket még hamarabb elpusztítom, mint a garnélákat.😬
Az ilyen kényes jószágok, mint orchidea, nem valók nekem. Még a tripartita sem marad meg nálam, sem víz alatt, sem víz felett, és ez sokat elárul a képességeimről.🥴
Viszont corykban és csigában egész jó vagyok.
 
Végtelen kedves tőled ez a felajánlás, de könyörgöm, ne tedd! A növényeket még hamarabb elpusztítom, mint a garnélákat.😬
Az ilyen kényes jószágok, mint orchidea, nem valók nekem. Még a tripartita sem marad meg nálam, sem víz alatt, sem víz felett, és ez sokat elárul a képességeimről.🥴
Viszont corykban és csigában egész jó vagyok.
Vitathatatlan, hogy halneveldében otthonosan mozogsz 🐳
Növények terén is vannak sikereid, hiszen a buce telep él és virul.
 
Csak kicsit szeretném @star67 Csilla kedélyeit borzolni, és egy pici önbizalommal megtámogatni.

Az orchideák, tillandsiák iránti őrület nálam pár éve kezdődött.
Családom hölgy tagjai (hárman vannak, teljes nőuralom, éljenek a romantikus filmek ;)) a jeles alkalmakkor viszonylag sokszor orchideát kaptak. Ezek az egyszerűbben tartható fajták (Phalaenopsis, Dendrobium). Elvirágzás után gondjaimba vettem őket, netes böngészést követően igyekeztem az ott leírtak alapján életben tartani a növénykéket.
Sikerült olyan szinten megőrizni őket, hogy minden évben gyönyörködhetünk a virágzásukban.
Nem ördögtől való dolog a tartásuk, az egyszerübb, "kommerszebb" típusokkal érdemes próbálkozni.
 
Vigyázz Misi, hamarosan én is felteszem a fotót arról, ami a gondoskodásom után maradt szegény virágból, de az tutira korhatáros lesz, annyira borzalmas és elrettentő.
Viszont Te valóban csodát művelsz velük. Le a kalappal!👏
A mini verziókkal nem próbálkoztál a Red Rockban? Vagy igen, csak elsiklottam felette?:unsure:
 
Mindig irigykedve nezem. En most olok meg egyet megint.:( egyszeruen nem boldogok nalam. Anyukamnal viszont olyan jol erzik magukat, hogy neki is evrol evre viragoznak, pedig nem sokat torodik vele. A homerseklet, a para es a napszakos feny a titka, de en meg nem fejtettem meg.
Most írhatnám az elcsépelt szlogent - "Rá kell érezni az ízére." Ez csak részben igaz, bár ezt anyukád cáfolja, mert gondolom tudományos tézisek nélkül is működik nála a dolog.
Én is nagyon szeretnék Dracula vampira orchideát, de tudom, hogy hidegházi tartást kedvelő és ezt a feltételt nem biztosíthatom, ezért csak vágyálom marad.
A multik és virágboltok polcain kaphatóak nagyon jól tűrik a kezdők botladozásait. Nálunk nyáron - amikor 10 napot Pécsen unokázunk - a növények jól átvészelik ezt az időszakot.
Ennek az a feltétele, hogy kellő odafigyeléssel felkészítem őket erre a pár napra. Növénytáppal megtámogatott éjszakai fürdő, árnyékolás, párologtató felület növelése. Hazatérve ismét kapnak egy tápos pancsolást, fény fokozatos emelése.
 
Viszont Te valóban csodát művelsz velük. Le a kalappal!
Köszi!
A mini verziókkal nem próbálkoztál a Red Rockban? Vagy igen, csak elsiklottam felette?
Tegnap érkeztek. Gyönyörűek. 10 féle orchidea, van közöttük olyan, aminek 0,5 cm a levele.
Egyelőre csak rálógattam a hátfalra, holnap szeretném végleges helyre telepíteni a csapatot.
 
Az úgy van, a szó elszáll, a kép megmarad. Jöjjön pár fotó a növénykékről.
IMG_20200130_140032.jpg
IMG_20200130_182019.jpg
IMG_20200130_182038.jpg
A jobb felső sarokban lévő sáshoz hasonló is orchidea. Ő kerül a vénusz helyére, neki sajnos nem tetszett a környezet.
Ezek a parafa blokkok, annak ellenére, hogy teljesen természetes anyag, nem jönnek be, túl kockák 😁 Fenyő kérgekre, vagy egyéb ágakra szeretném rögzíteni őket, lehetőleg közelítve a természetes kinézethez.
 
Álljon itt egy lista a fenti növények neveivel.
Dendrochilum arachnites
Masdevallia chontalensis
Coelogyne fimbriata
Dockrillia striolata
Mediocalcar pygmea
Tolumnia variegata
Neolehmannia porpax
Nanodes schlechterianum
Lemurella culicifera
Phymatidium tillandsioides
 
Álljon itt egy lista a fenti növények neveivel.
Dendrochilum arachnites
Masdevallia chontalensis
Coelogyne fimbriata
Dockrillia striolata
Mediocalcar pygmea
Tolumnia variegata
Neolehmannia porpax
Nanodes schlechterianum
Lemurella culicifera
Phymatidium tillandsioides
Kivancsi vagyok. Multkor Marczikaeknal voltam es nagyon lebeszeltek, tobbek kozott a masdevalliarol, mert o a huvosebbet szereti. Hany fok van nalatok? Csodaszepek. Naplozd kerlek, hogyan valtoznak.
En felnek levenni a parafarol, nehogy seruljon a gyokere.
 
Kivancsi vagyok. Multkor Marczikaeknal voltam es nagyon lebeszeltek, tobbek kozott a masdevalliarol, mert o a huvosebbet szereti. Hany fok van nalatok? Csodaszepek. Naplozd kerlek, hogyan valtoznak.
En felnek levenni a parafarol, nehogy seruljon a gyokere.
Masdevallia tényleg kakukktojás a csapatban, de nagyon szeretném hogy jól érezze magát. Dracula totál kizárva, ennek viszont hasonló a virága, ezért jött képbe. Nagyon fogok küzdeni érte.
Hát igen, a gyökerek rendesen kapaszkodnak a parafán. Ha nagyon nehéz lefejteni, akkor kénytelen leszek - nem megalkudni a helyzettel - amorf formára faragni. Ez a hasáb korrekcióért kiált.
Minden változást fel fogok jegyezni, képekkel dokumentálva.
 
Az nagyon hülye ötlet lenne, kéregdarabokkal eltakarni a parafát? Akkor a gyökér se sérülne..
Neeem, sőt nagyon jó az elgondolás.
Picit faragni a hasáb forma megtörése véget, majd az így kapott parafa darabot lehet foltokban burkolni, kiegészíteni bármilyen kéreggel.
Köszi az ötletet!
 
Neeem, sőt nagyon jó az elgondolás.
Picit faragni a hasáb forma megtörése véget, majd az így kapott parafa darabot lehet foltokban burkolni, kiegészíteni bármilyen kéreggel.
Köszi az ötletet!

Szívesen!
Kíváncsi vagyok a végeredményre! Gyönyörűek ezek az orchideák! 😍
 
Akkor jöjjön a fotó az én orchideámról!🤭
 

Attachments

  • 6A04C371-C579-4E26-9CCC-D3AC23EDE104.jpeg
    6A04C371-C579-4E26-9CCC-D3AC23EDE104.jpeg
    308.8 KB · Megtekintések: 46
Neeem, sőt nagyon jó az elgondolás.
Picit faragni a hasáb forma megtörése véget, majd az így kapott parafa darabot lehet foltokban burkolni, kiegészíteni bármilyen kéreggel.
Köszi az ötletet!
Hajrá, finoman csinálod, nem lesz gond. Én már operáltam le így Marczikás orchideát parafa blokkról. Azt túlélte... 💩
 
Hajrá, finoman csinálod, nem lesz gond. Én már operáltam le így Marczikás orchideát parafa blokkról. Azt túlélte... 💩
Köszi a biztatást!
Tegnap este volt pici időm, elkezdtem egyet lebontani. Szerintem nem lesz annyira vészes a sztori, bár némelyik gyökér teljesen átfúrta magát a 2 cm vastag parafán.
Illetve annyira jó kondiban voltak tartva a növények, hogy pár szál gyökér elvesztését bizonyára átvészelik.
 
Back
Oldal tetejére