• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Paludárium Red Rock

Szia Misi!

Nagyon örülnék pár új képnek és egy rövid beszámolónak, hogyan alakul a Red Rockban a növények és a garnélák sorsa?
Hogy sikerült átvészelnetek ezt a forró nyarat?
Szia Csilla, köszi az érdeklődést!
A hátfal növényeit teljesen szabadjára engedtem, ami a rendszer vesztét okozta. Az a sztori zajlott le, mint amikor egy akváriumban hagyod túlnőni a növényzetet.
A növények törekedtek a túlélésre, a felső hajtások, levelek csodásak, életerősek voltak, de alul bomlásnak indult minden.
Elkezdődött egy természetes körforgás, szelekció kialakulni, aminek az lett a következménye, hogy foltokban leszakadoztak a felfuttatott indák.
Lebontottam ezeket a területeket és ekkor szembesültem azzal, hogy a túlzottan vastag növénytakaró nem bírja megtartani saját súlyát.
Szóval, most kissé megtépázott a flóra, de ez nekem jó tanulópénz volt. Sokkal kevesebb karbantartást igényel egy ilyen összeállítás, de teljesen itt sem lehet elhagyni.

A vörös kőfalon víz alatt lévő növényzet - meglepően - nagyon jó kondícióban van.
Itt nincs tápozás, csak heti takarítás, minimális vízcsere. A növények a szükséges tápanyagokat kizárólag a garnélák ürülékéből nyerik.
A kőfalról lefutó Monte Carlo már elérte az alsó homokkal felszórt területet.

Garnélák terén sajnos nem valami örömteli a helyzet. A 10 fős taiwan csapatból mára 4 veterán maradt.
Vízparaméterek rendben, hőfok sosem emelkedett 24 fok fölé, de így sem lett sikeres a populáció fennmaradása.
A Tőled kapott kékségek viszont élnek és virulnak, sőt még pici utódokkal is megörvendeztettek.

Képeket a napokban próbálok feltölteni.
 
El sem tudom képzelni, hogy nézhet ki, amit elmeséltél, a képekre nagyon kíváncsi vagyok!
A kékek nálam teljesen eltűntek, most erősítettem újból egy blue dream csapattal @T.Norbee jóvoltából, talán megint sikerül felszaporítanom őket.
 
Drága @kmisi, remélem, jól teltek az ünnepek és minden eddiginél szerencsésebb, boldogabb és gazdagabb évbe léptél Te is.
Ugye meglepsz egy-két fotóval, hol tart most a kis vízi világod és lakói?
Pl.a vénusz légycsapója megmaradt és azóta kétszeresére nőtt vagy leadta a forgalmit és végleg lekókadt?
Taiwanok, kék garnélák szaporodnak vagy csak szép nyugger tempóban kapirgálnak?
A hátfalad mohásítása, növényesítése hol jár? Feladtad vagy újabb ötlettel kísérletezel?
Kérlek, csak pár friss képet!🙏🙏🙏
Köszi;)
 
Drága @kmisi, remélem, jól teltek az ünnepek és minden eddiginél szerencsésebb, boldogabb és gazdagabb évbe léptél Te is.
Ugye meglepsz egy-két fotóval, hol tart most a kis vízi világod és lakói?
Pl.a vénusz légycsapója megmaradt és azóta kétszeresére nőtt vagy leadta a forgalmit és végleg lekókadt?
Taiwanok, kék garnélák szaporodnak vagy csak szép nyugger tempóban kapirgálnak?
A hátfalad mohásítása, növényesítése hol jár? Feladtad vagy újabb ötlettel kísérletezel?
Kérlek, csak pár friss képet!🙏🙏🙏
Köszi;)
Szia Csilla, BUÉK Neked!
Ez egy nyugisan művelhető összeállítás. Itt látványos változás csak akkor van ha én variálok valamit. Talán a tillandsiak szaporodása a legfeltűnőbb, sikerült ajándékozni is belőlük.
Garnélák terén is stagnál az állomány, az öt taiwan túlélő megvan, a kékek között folyamatosan látok piciket, de a létszám nem növekszik.
Valahol a napló elején írtam, hogy a víz alatti rész nem igazán lesz növényesítve, de mindig kerül bele pár tő.
Vénuszka még nem döntötte el mit szeretne, hoz egy új hajtást, egyet eldob.
Csipkeharaszt láthatóan jól érzi magát.
Mohás hátfalat elengedtem, oda is epifiták vannak tervben.
 
Egy kis érdekesség. Datolya volt a délutáni nasi, támadt egy ötletem. Egy szem magot betettem a fára, ahol állandóan nyírkos a környezet. Láss csodát, kb. egy hónap múlva ez lett belőle. Zöldellik, a gyökere a homokot karcolja.
IMG_20200130_182235.jpg
IMG_20200130_182250.jpg
Kíváncsi vagyok meddig növekszik a datolyám.
 
Egy kis érdekesség. Datolya volt a délutáni nasi, támadt egy ötletem. Egy szem magot betettem a fára, ahol állandóan nyírkos a környezet. Láss csodát, kb. egy hónap múlva ez lett belőle. Zöldellik, a gyökere a homokot karcolja.
View attachment 86722
View attachment 86724
Kíváncsi vagyok meddig növekszik a datolyám.
Szerintem, a mi éghajlatunkon, nem nő 10-15 méternél magasabbra.
Apám elültetett egy pár magot. Locsolta türelemmel, odaadással. Most a plafonig ér. Tovább nem tud.
Ideje lenne megválni tőlük, de nincs hozzá szívem... :(
 
Szerintem, a mi éghajlatunkon, nem nő 10-15 méternél magasabbra.
Apám elültetett egy pár magot. Locsolta türelemmel, odaadással. Most a plafonig ér. Tovább nem tud.
Ideje lenne megválni tőlük, de nincs hozzá szívem... :(
10 méteres magasság nem frankó, mert akkor a kettővel fölöttünk lakó szüreteli a termést 😁
Egy cserépben nevelgetek még pár tövet. Ha jobbra fordul az időjárás elajándékozom őket.
 
Nekem datolyával és nélküle is nagyon tetszik.:love:
Ha jobb idő lesz, a kékekből tudok majd küldeni egy újabb csapatot vérfrissítésnek.;)
 
Nekem datolyával és nélküle is nagyon tetszik.:love:
Ha jobb idő lesz, a kékekből tudok majd küldeni egy újabb csapatot vérfrissítésnek.;)
Köszi, aranyos vagy!
A mai szerzeményemet még nem is mutattam.
10 féle orchideával gazdagodott a gyűjtemény.
 
Back
Oldal tetejére