• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Red Moor fa probléma - a fa használata és előkészítése

Nagyon amatőr kérdést tennék fel (nem szemöldököt vonni :) ! ), vékonyabb 0,5-1 cm vastag red moor ágakat mivel lehetne meghajlítani, de úgy hogy az úgy is maradjon? Hajlítás alatt kb. 90-180 fokot értek. Talán gőzöléssel működhet? Vagy, ezek az ágak annyira ki vannak szárítva, hogy ez nem működhet?
Főzd ki kb 1-2 órán keresztül és akkor próbáld meg óvatosan a kívánt formára hajlítani és rögzíteni. Ha kiszárad, akkor elvileg úgy kell maradnia nagyjából. Édesapám és öcsém kádárok és hasonló szisztémával hajlítják a hordók dongáit.
 
Főzd ki kb 1-2 órán keresztül és akkor próbáld meg óvatosan a kívánt formára hajlítani és rögzíteni. Ha kiszárad, akkor elvileg úgy kell maradnia nagyjából. Édesapám és öcsém kádárok és hasonló szisztémával hajlítják a hordók dongáit.
Azt nem úgy csinálják, hogy egyik oldalon nedvesítik, másik oldalon melegítik?
Lehet ám, hogy én keverem valamivel...:)
 
Azt nem úgy csinálják, hogy egyik oldalon nedvesítik, másik oldalon melegítik?
Lehet ám, hogy én keverem valamivel...:)

Alapértelmezetten általában nincsenek akkora "üstök", amiben elférne egy hordó, ezért csinálják azt, hogy a belsejében tüzet raknak, kívülről pedig nedvesítik, illetve a donga végét is. A belső oldal az tömörödik a hajlítás hatására, ott nem akkora probléma, ha nincs átnedvesedve, a külső résznek viszont sokat kell nyúlnia viszonylag.

De hordónál is működik az a verzió, hogy hatalmas kádakban főzik őket, régen a faterom nagy hordógyárban dolgozott és ott úgy csinálták. Utána csak összehúzták, és kész.

De egyszer láttam egy videót, hogy egy fazon teljesen favázas bringát csinált, és a főzős módszerrel csinált pl verseny kormányt seprűnyélből úgy, hogy egy hosszú, alsó végén lehegesztett 40x40-es zártszelvényben főzte ki. Úgy tudta hajlítani, mint amikor a pvc csövet láng felett megmelegíted. :D
 
Főzd ki kb 1-2 órán keresztül és akkor próbáld meg óvatosan a kívánt formára hajlítani és rögzíteni. Ha kiszárad, akkor elvileg úgy kell maradnia nagyjából. Édesapám és öcsém kádárok és hasonló szisztémával hajlítják a hordók dongáit.

Köszi az infót, ha odajutok, mindenképp kipróbálom.
 
De egyszer láttam egy videót, hogy egy fazon teljesen favázas bringát csinált, és a főzős módszerrel csinált pl verseny kormányt seprűnyélből úgy, hogy egy hosszú, alsó végén lehegesztett 40x40-es zártszelvényben főzte ki. Úgy tudta hajlítani, mint amikor a pvc csövet láng felett megmelegíted. :D
No, ez nem semmi élmény lehetett(y) Hiába, na a találékonyság előtt le a kalappal!
 
Sziasztok!

Tegnap kezdtem áztatni a redmoor gyökereket és, ahogy tudom, kb 3 hétig mindenképp érdemes ázni hagyni. 1-2 naponta próbálom majd cserélni a vizet a vödörben. Olvastam, hogy sokan betették a mosoatógépbe, ezt lehet kipróbálom majd (akár többször is.) A kérdésem az lenne, hogy ha ezek után is színezi a vizet (pedig azért vettem ezeket mert úgy hirdetik, a redmoor nem színez :S) akkor, egy teljesen új akvárium indításkoz inkább aktív szenet használjak, vagy Seachem Purigen-t? Nem akarnám nagyban megnehezíteni a bakterizálódást, akvárium beállást, de a barba víz gondolatától is rosszul vagyok. Kérnék szépen tippeket a profiktól! Köszönöm.
 
Sziasztok!

Tegnap kezdtem áztatni a redmoor gyökereket és, ahogy tudom, kb 3 hétig mindenképp érdemes ázni hagyni. 1-2 naponta próbálom majd cserélni a vizet a vödörben. Olvastam, hogy sokan betették a mosoatógépbe, ezt lehet kipróbálom majd (akár többször is.) A kérdésem az lenne, hogy ha ezek után is színezi a vizet (pedig azért vettem ezeket mert úgy hirdetik, a redmoor nem színez :S) akkor, egy teljesen új akvárium indításkoz inkább aktív szenet használjak, vagy Seachem Purigen-t? Nem akarnám nagyban megnehezíteni a bakterizálódást, akvárium beállást, de a barba víz gondolatától is rosszul vagyok. Kérnék szépen tippeket a profiktól! Köszönöm.
Majd írnak a profik is, de addig elmondom én mit tapasztaltam. Én semennyit nem áztattam és nem is készítettem elő semmilyen módon, csak zutty bele. Semmit nem színezett, igaz 0. perctől van egy 100ml Seachem Purigen a szűrőben. Aktív szén nem indokolt, amíg nem történt valami baj, pl fertőzés, gyógyszeres kezelés. Nekem kb 2-3 napig taknyosodott a fa, de minimális szinten, fogkefével le is szedtem róla.
 
Majd írnak a profik is, de addig elmondom én mit tapasztaltam. Én semennyit nem áztattam és nem is készítettem elő semmilyen módon, csak zutty bele. Semmit nem színezett, igaz 0. perctől van egy 100ml Seachem Purigen a szűrőben. Aktív szén nem indokolt, amíg nem történt valami baj, pl fertőzés, gyógyszeres kezelés. Nekem kb 2-3 napig taknyosodott a fa, de minimális szinten, fogkefével le is szedtem róla.

Köszönöm a választ, meg is nyugodnék, ha a vödör vizem nem lenne már vörösbarna. Pedig - nayon remélem - redmoor-t vettem.


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
 
A használt red moor is több hét mire a víz alatt marad?
Elég nagy darabot vettem,elég macerás lenne nehezéket rakni rá. Föleg úgy,hogy sok növényt szeretnék rá kötötni.
 
IMG_0265.JPG IMG_0264.JPG IMG_0265.JPG IMG_0264.JPG
A használt red moor is több hét mire a víz alatt marad?
Elég nagy darabot vettem,elég macerás lenne nehezéket rakni rá. Föleg úgy,hogy sok növényt szeretnék rá kötötni.
Szia, az akvarisztika türelemre tanít! Mindenképpen áztasd, várj vele! én 2 (!) hónapig áztattam ezt a szörnyet...:)
 
Hajaj. Holnapra már itt vannak a növények. Valamit csak ki kell találnom. Jól elcsesztem,pedig lett volna időm áztatni
Figyelj, én olvastam olyat, h (nem röhögni), szval barna harisnyába köveket tenni a két végére, azokat átvetni a fán és lesúlyozni, bár a fa a vízben úgy is tud jobbra-balra dőlni. A súlyozás egy dolog. Ki is kell támasztanod, mert a felhajtóerő elég nagy ellenség.
Én pl: modelleztem növények nélkül, hogyan tudom megakadályozni a jobbra-balra dőlést...lehet nagyobb köveket, sziklákat bevetni...szval nemcsak súlyozni kell de meg is támasztani...
Azért sok sikert!
 
Köszönöm a válaszokat!
Arra gondoltam, hogy harisnyába rakok folyami kavicsot és damillal erősen rákötözöm a fa aljára (így hasznát veszem a horgász cuccnak is, úgysem bírtam már két éve elmenni egy jót pecázni). Így a talaj emelés is megoldódik kissé.
Aztán a oldalról kitámasztom kövekkel. Úgyis megérkeztek a megkövesedett fakövek :)
 
Köszönöm a válaszokat!
Arra gondoltam, hogy harisnyába rakok folyami kavicsot és damillal erősen rákötözöm a fa aljára (így hasznát veszem a horgász cuccnak is, úgysem bírtam már két éve elmenni egy jót pecázni). Így a talaj emelés is megoldódik kissé.
Aztán a oldalról kitámasztom kövekkel. Úgyis megérkeztek a megkövesedett fakövek :)
Na klassz!(y) Örülök, hogy segíthettem!;)
Gondolom, volt egy jó kis éjszakád a "Hogyan is oldjam meg?":happy: stb. témakörben. Az akvarisztika már csak ilyen. Folyton kattog az ember az újabb lehetőségeken, terveken, de pont ezért szeretem.
 
Back
Oldal tetejére