• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Red Moor fa probléma - a fa használata és előkészítése

Nekem már egy éve (az akvárium indítása óta) bent van egy red moor fa, mely a mai napig penészedik. Minden héten a vízcsere alkalmával letakarítom, de újra és újra visszatér. Nem szedtem ki még soha és nem is fogom. Mit tegyek a penész ellen? Találkozott már valaki ilyennel?
 
Nekem már egy éve (az akvárium indítása óta) bent van egy red moor fa, mely a mai napig penészedik. Minden héten a vízcsere alkalmával letakarítom, de újra és újra visszatér. Nem szedtem ki még soha és nem is fogom. Mit tegyek a penész ellen? Találkozott már valaki ilyennel?
Nekem akkor szerencsém volt...új indításnál 3. hétig vastag penész plusz barna alga volt rajta. Amint bekerültek a törpe szívók egyből nekiestek a "kajának". Ami maradt rajta, egyik vízcsere alkalmával kivettem,lesúroltam,plusz forró vizes öblítés, nem jött vissza se nyálka,se penész.
 
Sziasztok!
2 hete vásároltam 2db M-es Red Moor fát a GA-ban. Azóta nem tudja úgy megszívni magát vízzel, hogy elmerüljön.
Gondoltam arra, hogy talán követ kellene kötöznöm az aljára de utána rájöttem, hogy az nem férne el a többi kő miatt. Most tanácstalan vagyok. Már az is megfordult a fejemben, hogy tapadókoronggal tapasztom oda a hátsó üveghez.
 
Sziasztok!
2 hete vásároltam 2db M-es Red Moor fát a GA-ban. Azóta nem tudja úgy megszívni magát vízzel, hogy elmerüljön.
Gondoltam arra, hogy talán követ kellene kötöznöm az aljára de utána rájöttem, hogy az nem férne el a többi kő miatt. Most tanácstalan vagyok. Már az is megfordult a fejemben, hogy tapadókoronggal tapasztom oda a hátsó üveghez.

Van aki berak rá egy fél téglát, amit kivesz, ha már lent marad... A tapadókorong sem rossz ötlet. Kötözd vagy ragaszd valamelyik nagy dekorkőhöz. Várj vele még, áztasd, pár hét kell neki azért.
 
Talán még aktuális lehet. A napokban szorult helyzetbe kerültem, új akváriumot kell beüzemelnem. Dekorációnak én is a red moor fát választottam. Napok óta áztatgatom, de szkeptikus vagyok, hogy amikor tényleg kell, ott is marad a fa, ahol én akarom. Én a következő megoldást választottam. Van jó pár írható CD-k csomagolásában levő vékony műanyag korong. Ezt csavaroztam fel aljára, de előtte két tapadókorongot is rögzítettem rá. Reményeim szerint addig amíg rendesen meg nem szívja magát a fa, csak kitart. Jelenleg teszt fázisban van, a kád aljára tapasztva.
Ja, mielőtt valaki a csavarok miatt leszedné rólam a keresztvizet, M4-s műanyag csavarokkal rögzítettem:20220206_172632w7ksy.jpg

20220206_1732095bj5q.jpg
 
Saválló fémet is használhatsz, kicsit drágább mint a hagyományos, de teljesen biztonságos. Kb. annyira veszélyes, mint a fémből készült nyomó-szívó ágak a szűrőhöz. No para. 😉
Nekem van itthon készleten ilyen műanyagcsavar. Régebben RC repülömodelleztem. Onnan maradtak. Így mondhatni nullás befektetés volt. Amúgy, mivel nem volt időm sokat áztatni, a lebegésén kívül (ezt ugye a tapadókorongokkal sikerült megakadályozni) jelentkezett nálam is a fehér bevonat. Nagyon nem izgultam. A halállományban van 1 db Oto, 2 db black molly és 9 db xipo. Na ezek tökéletesen karban és tisztán tartják a fát. Az Oton kifejezetten látom a kondició javulást is.
 
Sziasztok! Red moore vízszínezése mennyire zavarja a csigákat és garnikat?ehetnek be attól takarítani?
 
Back
Oldal tetejére