• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Red Cherryk és betegségek

Kozepen van keresztben egy feher ov. Illetve a kopoltyu fedok ki vannak nyilva. Lehet, hogy vedlesi problema. Olyan garniknal volt nalam gond akik csapvizbol jottek hozzam ro-ba. Hiaba emeltem a visszasozast csak a plusz szepia ( persze vannak ennel alkalmasabb szerek,csak dragak) oldottak meg valamennyire. Figyelje meg, hogy az ov megjelenik-e mindegyiken halaluk elott...vagy ha nem akkor nem ez a gond. Ez csak egy otlet es ezt szerintem Te is tudod. Ha megis a lila folt iranyaba kellene elindulni akkor sajna keves az ismeretem.
Van bent náluk szépia, reszelni is szokta, és mironekuton is. Korábban, még a csapvizes időben sok volt a vedlési gondos halálozás, akkor kezdte el adagolni a porokat. A lila folt most mindegyiknél van sajnos.
 
Oxigén utánpótlás van az akváriumban? (oxidátor, légpumpa stb.) Ha nincs, érdemes lenne gondoskodni róla. Egy próbát megér, talán valami légzési nehézség is lehet probléma.
 
Ilyen gondjaim nekem is vannak idönként ezzel a lilasággal, és én sem jöttem rá mi ez. Fele RO, fele pihentetett csapvízzel cserélek vizet heti 2x 30%-ot. Nálam van bent 2db mini oxidátor, szépia, Borneowild golyók, tantora White Mineral Stone, cattapa x és levél is, 30l-ben. Éjjel lehet hogy nem elég nekik elég oxigén hiába a 2 oxidátor? A másik a Ph változás amire gondoltam,de mindig reggelre vannak problémák. Mint kiderült a vízcsöveink rézből készültek, :( nálunk talán lehet ez is a probléma..de vízkezelőt is használok.
 
Oxigén utánpótlás van az akváriumban? (oxidátor, légpumpa stb.) Ha nincs, érdemes lenne gondoskodni róla. Egy próbát megér, talán valami légzési nehézség is lehet probléma.
Köszi, ezt továbbítom, az oxigén pótlást még nem próbálták.
Ilyen gondjaim nekem is vannak idönként ezzel a lilasággal, és én sem jöttem rá mi ez. Fele RO, fele pihentetett csapvízzel cserélek vizet heti 2x 30%-ot. Nálam van bent 2db mini oxidátor, szépia, Borneowild golyók, tantora White Mineral Stone, cattapa x és levél is, 30l-ben. Éjjel lehet hogy nem elég nekik elég oxigén hiába a 2 oxidátor? A másik a Ph változás amire gondoltam,de mindig reggelre vannak problémák. Mint kiderült a vízcsöveink rézből készültek, :( nálunk talán lehet ez is a probléma..de vízkezelőt is használok.
Nekem is a csapvizes nem kívánatos anyagok jelenléte volt az első gondolatom, amikor még azt használták, azért beszéltem rá őket az ro-ra. És most megint előjött valami nyavaja. :(
 
Köszi, ezt továbbítom, az oxigén pótlást még nem próbálták.
Ha nem dúsan növényesített az akvárium, akkor nincs elegendő O2 termelés, fontos annak mesterséges biztosítása. De úgy vettem ki a szavaidból ("szépen fejlődnek a növények"), hogy ezzel nincs gond. Akkor lehet mégis, ha CO2-s az akvárium. Nekem legalábbis volt ilyen problémám, hogy pusztultak a garnélák, pedig nem toltam nagyon a gázt. Mióta kiegészítettem levegőztetővel ezt az akváriumot (semmi máson nem változtattam), azóta semmi gond vele.
 
Szerintem elég sok növény van benne, de majd kérek tőlük egy képet, Co2 nincs. Meg fogják próbálni az oxidátort, hátha.
Köszi a tanácsot mindenkinek.
 
Sziasztok!
jbl gyrodolnak mi a bevett adagolása scutariella ellen?
Ha jól tudom @Luigi13 Ti alkalmaztátok sikeresen.
Valamint süncsigás tapasztalat van e vagy vadásszam ki őket?
 
Sziasztok!
jbl gyrodolnak mi a bevett adagolása scutariella ellen?
Ha jól tudom @Luigi13 Ti alkalmaztátok sikeresen.
Valamint süncsigás tapasztalat van e vagy vadásszam ki őket?
A süniket mindenféleképpen vadászd ki! (Márcsak biztos, ami biztos alapon is!) Mi a gyári leírás alapján adagoltuk: 10 ml/50 l víz
 
Én a No Planaria kezelés után 3 héttel raktam vissza a süniket, és a négyből sajnos kettő meghalt pár napon belül. Úgyhogy ne rizikózz. :(
 
Csak 3dbot találtam meg a 4ből. A 4.et Reggel vettem ki, kibirta az éjszakát a gyógyszeres vízben. Persze ez nem feltétlen követendő példa.
 
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni, a pici garnéláim mind elpusztulnak, a nagyoknak látszólag semmi bajuk nincsen, folyamatosan petések. Pár hónapja raktam be hozzájuk egy növényt(anubiast) ami egyik napról a másikra befehérededt, gyorsan kivetem de azóta nem maradnak meg a kicsik. Vizcsere folyamatosan van.
Köszönöm ha valaki tud segíteni 😀🙏
 
Még annyi kérdésem van hogy bedobom az aksiba a kaját este reggelre mintha begombásodna, úgyhogy valamilyen gombás fertőzésre gondoltam, de nem tudom hogy mivel tudnám kezelni. 😥
 
Még annyi kérdésem van hogy bedobom az aksiba a kaját este reggelre mintha begombásodna, úgyhogy valamilyen gombás fertőzésre gondoltam, de nem tudom hogy mivel tudnám kezelni. 😥

Ami biztos: az a gomba nem az a gomba. Sok kaját adsz, hiszen nem eszik meg, ezért reggelre penészféleségek lepik el. Az sem kizárt, hogy a sok kaja miatt (nem tudom, hogy milyen a szűrésed!) ammónia van jelen, amire lehet, hogy a nagyok már nem annyira érzékenyek, de a kicsik nem tolerálják. Hal nincs az akváriumban?
 
Ami biztos: az a gomba nem az a gomba. Sok kaját adsz, hiszen nem eszik meg, ezért reggelre penészféleségek lepik el. Az sem kizárt, hogy a sok kaja miatt (nem tudom, hogy milyen a szűrésed!) ammónia van jelen, amire lehet, hogy a nagyok már nem annyira érzékenyek, de a kicsik nem tolerálják. Hal nincs az akváriumban?
Szivacsos szűrő van benne az aksiba, hetente 30 % vizcsere, halak nincsenek benne. Étvagyuk sem olyan mint régen, alig esznek.
 
Még annyi kérdésem van hogy bedobom az aksiba a kaját este reggelre mintha begombásodna, úgyhogy valamilyen gombás fertőzésre gondoltam, de nem tudom hogy mivel tudnám kezelni. 😥

Valószínűleg nagyon, nagyon sokat etetsz. Ha nem túl steril a növényes akváriumod, és ráadásul jó talajt használtál, akkor elég sok minden "tenyészhet" az akváriumban, amin a garnélák el tudnak csámcsogni.
Sok garnéla és / vagy túl steril akvárium esetén persze etetés indokolt, de így látatlanba, ha ugyanezt a kaja mennyiséget 3 naponta adod, akkor sem fognak éhenhalni a garnéláid. De ha küldessz egy képet, akkor pontossabbat tudunk mondani. (amin látszik, hogy mennyit etetsz)
 
Sziasztok! Van egy növényes aki 40 literes, co2 lágyviz. Blue dreamek lakják, már egy éve, szaporodnak,elvannak, mostanában azt vettem észre, hogy van elhullás, néha napi 6 darab.Nem vehető észre, mert vannak elegen.Az a furcsa,hogy mindegyik döglött garnélának a fején van egy barna folt. Mi lehet ez ?
 
Back
Oldal tetejére