• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Red Cherryk és betegségek

Ja látom. Ééérdekes....! Ennyit tudok hozzá szólni, bocs!
Meg hogy a feljebb azok a Snowballok marhaszépek.
 
Sziasztok! Szerintetek neki mi lehet a baja? Mostanába elég sok a pusztulás. Neki fehér a feje környékén és a bal szemére is ráment. Amikor úszik van hogy háttal lezuhan, haldoklik.Sera vízelőkészítő okozhat ilyet? Mert mintha azóta lennének ilyenek mióta használni kezdtem volna, bár azóta több dolog is változott, a világítás is erősebb lett.
IMG_20170325_210716.jpg IMG_20170325_210738.jpg
 
Sziasztok!
Az egyik petés Sakuránk egyszercsak "kiszőrősödött". Elkülönítettük, de egyenlőre a látványon kívül aktívnak tűnik: mozog, eszik stb.
Láttatok már ilyet? Mi lehet az oka?
Mi valamilyen gombára(penész gombára) tippelünk, de nem értjük, hogy akkor miért nem dobja el inkább a petéit.
24645339378_ce811423a4_b.jpgP1210583 by Lovas Attila, on Flickr
24645338698_8074f14443_b.jpgP1210584 by Lovas Attila, on Flickr
 
Sziasztok!
Az egyik petés Sakuránk egyszercsak "kiszőrősödött". Elkülönítettük, de egyenlőre a látványon kívül aktívnak tűnik: mozog, eszik stb.
Láttatok már ilyet? Mi lehet az oka?
Mi valamilyen gombára(penész gombára) tippelünk, de nem értjük, hogy akkor miért nem dobja el inkább a petéit.
View attachment 43795P1210583 by Lovas Attila, on Flickr
View attachment 43796P1210584 by Lovas Attila, on Flickr
Szia utánna olvastam egy német fórumon! gombabetegségnek Tünik a hasaljon a penész!!!
 
Olyan mintha bepe
Sziasztok!
Az egyik petés Sakuránk egyszercsak "kiszőrősödött". Elkülönítettük, de egyenlőre a látványon kívül aktívnak tűnik: mozog, eszik stb.
Láttatok már ilyet? Mi lehet az oka?
Mi valamilyen gombára(penész gombára) tippelünk, de nem értjük, hogy akkor miért nem dobja el inkább a petéit.
View attachment 43795P1210583 by Lovas Attila, on Flickr
View attachment 43796P1210584 by Lovas Attila, on Flickr


Olyan mintha bepenészedtek volna a petéi, igazából halikrákon szokott ilyesmi kialakulni ami ellen én malachit zöldet használtam mindig és bevált. Nem tudom hogy a garninak ártana-e ez a vegyszer.
 
Sziasztok. Az egyik neocaridinamnak furcsa lett a pancelja, mintha a fejtor hatso fele kidudorodna. Nincs is jo kedve. Nem RC, de nem tudtam hol kerdezzek.
Lattatok mar ilyet?
A kepen a jobb oldalt van a dudor.20180116_164553.jpg
 
Sziasztok!
Az egyik petés Sakuránk egyszercsak "kiszőrősödött". Elkülönítettük, de egyenlőre a látványon kívül aktívnak tűnik: mozog, eszik stb.
Láttatok már ilyet? Mi lehet az oka?
Mi valamilyen gombára(penész gombára) tippelünk, de nem értjük, hogy akkor miért nem dobja el inkább a petéit.
View attachment 43795P1210583 by Lovas Attila, on Flickr
View attachment 43796P1210584 by Lovas Attila, on Flickr
Sziasztok!
Jó rég volt, de túlélte a delikvens a dolgot? Ma halásztam ki feketét/csokit hasonló problémával. Pedig úgy örültem, hogy végre megint babagyár van. :(
 
Sziasztok!
Jó rég volt, de túlélte a delikvens a dolgot? Ma halásztam ki feketét/csokit hasonló problémával. Pedig úgy örültem, hogy végre megint babagyár van. :(
Nálunk sajnos nem élte túl a mami, pedig még gombaölő kezelést is kapott(-bár arra már nem emlékszem, hogy milyen hatóanyagút).:-(
 
Nálunk sajnos nem élte túl a mami, pedig még gombaölő kezelést is kapott(-bár arra már nem emlékszem, hogy milyen hatóanyagút).:-(
Ezt szomorúan hallom. :( Négyféle gyógyszerem van itthon, de egyik sem garnéla kompatibilis, szóval kezelés nélkül marad szegény. Remélem nem volt fertőző, és a többiek rendben lesznek. Köszi!
 
Ezt szomorúan hallom. :( Négyféle gyógyszerem van itthon, de egyik sem garnéla kompatibilis, szóval kezelés nélkül marad szegény. Remélem nem volt fertőző, és a többiek rendben lesznek. Köszi!
Metilénkékem, K-permanganátom (készítek Neked oldatot), aszkorbinsavam van, tudok adni.
Ami szerintem Neked is van otthon az a fokhagyma. Egy egész fejet lepaszírozol, majd kávéfilteren keresztül annyi olajat nyomsz ki belőle, amennyit csak tudsz. Kemény állagú garnéla kaját (olyan kemény, mint a tűzkő) beáztatsz, majd azt adod neki.
 
Sajnos pár dolog közbejött az elmúlt héten, úgyhogy szegény garnéla magára lett hagyva 2 csepp metilénkék, egy darabka catappa levél, és a drukkom társaságában. Tegnap ránéztem, penészt nem láttam a hasa alatt, így gyógyulttá nyilvánítva visszaengedtem, hogy újra huncutkodhasson. Ma pedig a romeltakarításkor ezt találtam a karantén dobozban:
74693
Most már csak remélem, hogy nem jön vissza a dolog.
 
Sziasztok!

Ma vettem észre hogy van egy nagy fehér folt az egyik garnim oldalán. Csak az egyik oldalon található. Ez valami betegség lesz? Apróbb ilyen folt van még két garnélán ugyan ezenen a helyen.
 

Attachments

  • 20190709_191820.jpg
    20190709_191820.jpg
    159.8 KB · Megtekintések: 22
  • 20190709_191805.jpg
    20190709_191805.jpg
    185.8 KB · Megtekintések: 22
Sziasztok!
Ismerősöméknél pusztulnak a red cherryk, évek óta próbálkoznak, mindig több pusztult el, mint amennyi született. Mindig máshonnan szerezték be az állományt. Pár hónapja áttálltak a visszasózott full RO-ra, egy darabig rendben is voltak a dolgok. Most egy hete viszont hirtelen pusztulni kezdtek megint. Napi szinten pár darab elhullik.
Küldött nekem egy képet az egyikről, a lila folt elég csúnya, de nekem nincs ötletem. Mérgezés talán?
Annyit írt még, hogy kapálóznak a haláluk előtt. Kh 11, gh 17 - re van visszasózva, 40 literes akvárium, a növények szépek, a szűrő egy TetraEx 600(vagy 800).
Ha kellhet még valami info, megkérdezem.
78658
 
Sziasztok!
Ismerősöméknél pusztulnak a red cherryk, évek óta próbálkoznak, mindig több pusztult el, mint amennyi született. Mindig máshonnan szerezték be az állományt. Pár hónapja áttálltak a visszasózott full RO-ra, egy darabig rendben is voltak a dolgok. Most egy hete viszont hirtelen pusztulni kezdtek megint. Napi szinten pár darab elhullik.
Küldött nekem egy képet az egyikről, a lila folt elég csúnya, de nekem nincs ötletem. Mérgezés talán?
Annyit írt még, hogy kapálóznak a haláluk előtt. Kh 11, gh 17 - re van visszasózva, 40 literes akvárium, a növények szépek, a szűrő egy TetraEx 600(vagy 800).
Ha kellhet még valami info, megkérdezem.
View attachment 78658
Kozepen van keresztben egy feher ov. Illetve a kopoltyu fedok ki vannak nyilva. Lehet, hogy vedlesi problema. Olyan garniknal volt nalam gond akik csapvizbol jottek hozzam ro-ba. Hiaba emeltem a visszasozast csak a plusz szepia ( persze vannak ennel alkalmasabb szerek,csak dragak) oldottak meg valamennyire. Figyelje meg, hogy az ov megjelenik-e mindegyiken halaluk elott...vagy ha nem akkor nem ez a gond. Ez csak egy otlet es ezt szerintem Te is tudod. Ha megis a lila folt iranyaba kellene elindulni akkor sajna keves az ismeretem.
 
Back
Oldal tetejére