• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Red Cherryk és betegségek

Nem tudom jó helyen teszem e fel a kérdést. Van egy nagy csapat redcherrym csapvizben. Az uj akva lagyvizes lesz oly módon hogy a régi akva vize 50% pihentetett csapviz 25% és lágy víz 25%. Ezt a változást megsinylenék? Illetve ugyanígy galaxy razbikrol is szó lenne csak nem akartam 2 helyen kérdezni. Köszi előre is :)

Tapatalkkal küldve az én E5823 eszközömről
Senkinek nem lesz ettől baja. Pár perc szoktatás után mehetnek az új helyükre.
 
Ugyan úgy bánj velük, mintha a boltból hoznád őket!!! Az eddigi aki vizükben legyenek egy edényben és fokozatosan adagolj nekik az új akvárium vizből nekik! Kb, 1-4 óra múlva átteheted őket az új akiba!
 
Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni, Red Cherry garnélákkal kapcsolatban. Többször próbálkoztam a tartásukkal, de mindig ugyanaz lett az eredménye, hogy pár hónap után elpusztultak. Most újra belevetettem magam a dologba és újra ugyanaz kezd megtörténni, mint korábban, és szeretnék segítséget kérni, hogy hogyan lehetne megakadályozni a gyors elhullásukat.

Nekem úgy tűnik, mintha nem tudnának egy idő után tovább vedleni és emiatt pusztulnak el. A tor és a potroh között, mintha keresztbe megrepedne a páncélja, a mozgása lassabb és nehézkesebb lesz. A furcsa számomra ezzel kapcsolatban az, hogy mellettük az amano garnélák minden probléma nélkül nőnek és szépen fejlődnek már több mint egy éve, sőt valamelyik petés is lett időközben.

A vízminőségről most nem tudok pontos számokat írni, de pihentetett csapvizet használok, ami nálunk eléggé kemény, tehát talán az ásványi anyag hiány nem lép fel. A levedlett páncélokat is benne hagyom az akváriumban, hogy onnan is pótolni tudják a szükséges anyagokat számukra.

Előre is köszönöm a segítséget!
 
Szia!
Ezt linket találtam Neked!:https://szentgyo.wordpress.com/2009/01/16/red-cherry-garnela/
Tényleg érdekes, amit írsz pedig szinte mindent kibírnak ezek a kis izeltlábuak.
Azért nitrit, nitrát színtet jó lenne mérni náluk. A magas érték számukra is halálos lehet.

Köszönöm! Átolvasom, a nitrit nitrát szint a Tetra csík szerint 0 és 10 között szokott lenni, ami alacsony. Ha magas lenne, gondolom a halak és az amanok is elpusztulnának.
Pont azért választottam ezt a garnélát én is, mert kellően szívósak.
 
Ugyanonnan szerezted az RC-ket, minden próbálkozás alkalmával?

Nekem is voltak Sakuráim, ami ugye Red Cherryből tenyésztett rokon. Egyszer mindegyik petés lett, kikeltek mindahányan voltak, rengeteg rák volt.
Most Rilik vannak, egy petés lett, pár nap alatt elfogytak a petéi. Talán megették. Aztán egy másik egyed is és ugyan ez történt... Ki érti?
 
Igen, ugyanabból a boltból vásároltam őket. Az amanók és a halak egy része is innen van.
Még megvárom a többi kettővel mi lesz a helyzet.
 
Sziasztok!
Még nem túlságosan értek a garnélákhoz, mert most próbálkozok velük először. Van egy, amelyiknek elég nagy a hasa. Szerintetek petés?????IMG_20161126_123225.jpg
 
WP_20161113_18_28_43_Pro.jpg WP_20161102_20_40_22_Pro.jpg Innen nem látszik,de megfigyelhetők a peték, ha vannak. Kis golyócskák.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Még nem túlságosan értek a garnélákhoz, mert most próbálkozok velük először. Van egy, amelyiknek elég nagy a hasa. Szerintetek petés?????View attachment 21394

Nagyon szép garnéla. Én ebből a képből nem látom hogy petés-e. De hogy nőstény az biztos. ha kis golyók vannak a 'hasa' alatt, vagyis az oldalpáncél alatt és a lábával forgatja őket akkor igen, kis garnéláid lesznek :)
Egy kis segítség, mivel a tieid szép telített színűek nem látszik annyira de a snowball-nál szemléletes a dolog:
A fiú kissé vékonyabb:
28895375565_a9619972f6.jpgP1190142 by Zsolt, on Flickr
A lány 'hasas' és a hátán van a nyereg amiből majd a peték lesznek:
29101991450_0f0897eeb1.jpgP1200328 by Zsolt, on Flickr
És mikor már várhatod a kicsiket:
25428027820_1032bd1402.jpgP1130455 by Zsolt, on Flickr
 
Figyelgettem egy ideig, és nagyon halványan látni valami világosabb foltokat a hasán, és azt néztem, hogy elég sokat piszkálja a hasát. Remélem a petéit forgatja!;)
 
Ha már a peték leszálltak a hasa alá, akkor elég nagyok és ha a szoknyája alá tudsz nézni, akkor egyértelmű lesz. Kivéve, ha csak egy két darab van, akkor nehéz észrevenni. Nagyon szép Sakurád van, Honnan van?
 
Ha már a peték leszálltak a hasa alá, akkor elég nagyok és ha a szoknyája alá tudsz nézni, akkor egyértelmű lesz. Kivéve, ha csak egy két darab van, akkor nehéz észrevenni. Nagyon szép Sakurád van, Honnan van?
Egyik ismerősömtől vannak. Ha érdekel megkérdezhetem, hogy van-e még neki eladó. ;)
 
Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni, Red Cherry garnélákkal kapcsolatban. Többször próbálkoztam a tartásukkal, de mindig ugyanaz lett az eredménye, hogy pár hónap után elpusztultak. Most újra belevetettem magam a dologba és újra ugyanaz kezd megtörténni, mint korábban, és szeretnék segítséget kérni, hogy hogyan lehetne megakadályozni a gyors elhullásukat.

Nekem úgy tűnik, mintha nem tudnának egy idő után tovább vedleni és emiatt pusztulnak el. A tor és a potroh között, mintha keresztbe megrepedne a páncélja, a mozgása lassabb és nehézkesebb lesz. A furcsa számomra ezzel kapcsolatban az, hogy mellettük az amano garnélák minden probléma nélkül nőnek és szépen fejlődnek már több mint egy éve, sőt valamelyik petés is lett időközben.

A vízminőségről most nem tudok pontos számokat írni, de pihentetett csapvizet használok, ami nálunk eléggé kemény, tehát talán az ásványi anyag hiány nem lép fel. A levedlett páncélokat is benne hagyom az akváriumban, hogy onnan is pótolni tudják a szükséges anyagokat számukra.

Előre is köszönöm a segítséget!

Egyértelmű, hogy ásványi anyag hiány. A páncél kitinből van, s bár mészsók rakódnak le benne, nem fedezi az ásványi anyagszükségletet. Adj nekik ásványi anyagot, és nem lesz gond.
 
Egyik ismerősömtől vannak. Ha érdekel megkérdezhetem, hogy van-e még neki eladó. ;)
Köszi, de most váltottam Sakurákról Rilikre. Megtetszettek a neten és szereztem a közeli akvarisztikából ilyen "játszótéri keveréket" :D
Elvileg Rilik és szépek is, de van mindenféle köztük. Amikor kicsit megnőttek, az egyik hímről kiderült, hogy Red Cherry. És az egyik nősténynek is vannak szerintem cherrys beütései. Bár nem vagyok profi. Majd egyszer szerzek tiszta forrásból (ebbe az akvarisztikába én is adtam el rákokat szóval bármi lehet itt végül is) akár egyszerű red cherryt is és akkor tudom, hogy úgy néznek ki, ahogy ki kell.
 
Egyértelmű, hogy ásványi anyag hiány. A páncél kitinből van, s bár mészsók rakódnak le benne, nem fedezi az ásványi anyagszükségletet. Adj nekik ásványi anyagot, és nem lesz gond.
Milyen formában és hogyan tudom ezt nekik biztosítani?
 
Milyen formában és hogyan tudom ezt nekik biztosítani?

A legegyszerűbb a szépiacsont, alias csőrkoptató. Keress rá neten: "szépiacsont garnéla", és megtalálsz mindent. (De vigyázz, mert a kereskedelemben kapható csőrkoptató gipszből is, az nem jó!)

Aztán vehetsz valami igényes, montmorillonit alapú terméket is, legalább havi egyszer-kétszer kapjanak ilyet is a szépia mellett. (De ne a vízbe szórd szerintem, hanem csővel az etetőtálkájukba.)
 
d0702fc0f6932cdae012ef7d81d3f89a.jpg

Az egyik garnelam pancelja alatt kifeheredett a belso resze, mintha ki lenne tomve vagy nem tudom. Ez mitol lehet? A felette levon atlatni, rajta pedig remelem latszik valamennyire mirol beszelek. :)
 
Back
Oldal tetejére