• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Red Cherryk és betegségek

nemtudom, szerintem nem. Alapból 25ös a víz, ezt hígítom 50-50%ban ion cserélttel, ma is találtam két elhullott példányt, az egyik petés volt....
 
Szia ! Hát komolyan nem tudom mitől lehet,csak tippelni tudok ,mégpedig arra hogy "szülési rendellenesség" lehet.Jobb nekem nem jut eszembe.Nálam csak egy hullott el a mult héten egy nagy petés és érdekes volt a dolog.Megjelent egy világos öv a hátán mintha elrepedt volna a páncélja,uszni alig tudott ,inkább csak mászott ,és rá pár napra meg is döglött.Én is értetlenül állok a dologhoz,mert a többi vígan elvan ,mutatok egy képet róla
18161997_cb5a11513a26173443e4409433310465_m.jpg
:

Sziasztok! Nálam is pontosan ugyan ez a probléma merült fel az egyik sakurámnál. Tegnap reggel vettem észre, hogy furcsán mozog, pattogott, mintha ki akarna bújni a páncéljából, majd spirálisan elkezdett úszni a vízfelszín felé. Ezután az attrakció után már inkább csak az aljzaton mozgott. Az egyik csápja le volt törve, és a szemei elfehéredtek...Este sokaig néztem még, az oldalán feküdt, ekkor vettem én is észre ezt az átlátszó csíkot a a fejtor és a potroh között. Később felállt, de ma reggel már holtan találtam. Mi lehetett szerintetek a baj? Két levedlett páncélt is találtam az akváriumban, a többieknek láthatóan semmi baja.
 
Sziasztok! Nálam is pontosan ugyan ez a probléma merült fel az egyik sakurámnál. Tegnap reggel vettem észre, hogy furcsán mozog, pattogott, mintha ki akarna bújni a páncéljából, majd spirálisan elkezdett úszni a vízfelszín felé. Ezután az attrakció után már inkább csak az aljzaton mozgott. Az egyik csápja le volt törve, és a szemei elfehéredtek...Este sokaig néztem még, az oldalán feküdt, ekkor vettem én is észre ezt az átlátszó csíkot a a fejtor és a potroh között. Később felállt, de ma reggel már holtan találtam. Mi lehetett szerintetek a baj? Két levedlett páncélt is találtam az akváriumban, a többieknek láthatóan semmi baja.

Szia!
Kevés a vized ásványi anyag tartalma. Pótold, mert szép sorban elhullnak. Tűzoltásnak jó a díszmadaraknak árult szépia vízbe morzsolása.

tamás
 
Szia!
Kevés a vized ásványi anyag tartalma. Pótold, mert szép sorban elhullnak. Tűzoltásnak jó a díszmadaraknak árult szépia vízbe morzsolása.

tamás

Köszönöm a segítséget! A garnéláknak készült ásványi port akkor is javasoljátok, ha nem lágyítom a vizet? Nálam a sakurák előkezelt csapvízben vannak, a vízbe minden nap kerül 1-1ml Green Aqua Micro+macro+easycarbo és CO2 beoldás is van.
 
Nem lágyítom én sem a vizet, de "sajna" az ország egyik leglágyabb csapvizet adó területén lakom( Nem is fogy a Ca.gon a boltokban).
Ha komolyan akarsz garnélát tartani keménység mérés és TDS cerka kell.
 
Sziasztok. A képen tényleg valami parazita lehet a garnéla fején az a két fehér izé?:nailbiting:Ha igen karanténozzam?

DSC_0483.JPG
 
Utoljára módosított:
Scutariellának tűnik. Ne karanténozd, mindenhol ott vannak, épp csak nem mutatkoztak be eddig.
 
Sziasztok,

A legyező garnéláim bujkálnak mostanában.. 5 napra magára hagytam az akváriumot, előtte semmi gondjuk nem volt, kimtek valahova, ahol gyorsan áramlik a víz és legyezgettek. Mikor hazajöttem az összes elbújik valahova, kövek alá, mohába.. Teljesen passzívak. A halaknak semmi bajuk nincs. Mitől lehet?
 
Sziasztok! A frissen szerzett vadas red cherry garnikon felütötte a fejét a scutariella japonica nevű parazita. A ma frissen vedlett garnéla páncélon fedeztem fel apró mozgó izéket, és sajnos néhány garninak már meg is telepedett a fején.:mad:
Fenbendazol kezelést fognak kapni, csak az adagolással vagyok bajban. Mert ugye az állatpatikában lóra méretezett adag van, úgyhogy ebben kérném a tanácsotokat! Mennyit tegyek a 112l-es akimba? A halakat, csigákat bántja-e a szer?
 
Sziasztok! A frissen szerzett vadas red cherry garnikon felütötte a fejét a scutariella japonica nevű parazita. A ma frissen vedlett garnéla páncélon fedeztem fel apró mozgó izéket, és sajnos néhány garninak már meg is telepedett a fején.:mad:
Fenbendazol kezelést fognak kapni, csak az adagolással vagyok bajban. Mert ugye az állatpatikában lóra méretezett adag van, úgyhogy ebben kérném a tanácsotokat! Mennyit tegyek a 112l-es akimba? A halakat, csigákat bántja-e a szer?
nem tremazol a hatasos ezek ellen?
 
De, csak ez van kéznél. Azt olvastam, hogy a fenbendazol is jó. Csak az adagolással vagyok bajban.
 
Sziasztok!

Nálam tegnap történt. 22nk< a víz, van bent szépia is. Vedlési gondja lehetett, vagy már idős?
Esetleg lehet köze ahhoz, hogy vasárnap kimostam a szűrőszivacsokat?

jdnIKTM.jpg
 
Nekem vedlési problémának tűnik, mintha szét lenne már pattanva a páncélja, csak nem tudott kibújni.
 
22nk-s a víz és van bent szépia. :confused:
Vannak még rc-k a medencében, mit adjak nekik hogy ne legyen ilyen gondjuk?
 
Sziasztok!

Nálam tegnap történt. 22nk< a víz, van bent szépia is. Vedlési gondja lehetett, vagy már idős?
Esetleg lehet köze ahhoz, hogy vasárnap kimostam a szűrőszivacsokat?

jdnIKTM.jpg

Nekem is volt anno hasonló.A fejrész és a test között egy fehér csík jelen meg a betegeken és pár nap múlva elhullottak,ha jól látom itt is erről van szó.Ha jól látom itt is erről van szó,fogalmam sincs mi okozhatta.
 
:( Rajtuk már annyira nem látom a jelenséget,amiről beszéltem a fejjel kapcsolatban.Érdemes rákeresni a "garnéla betegségek" kifejezésre is.
 
Back
Oldal tetejére