• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Red Cherryk és betegségek

Ha a fejtor és a potroh között jelenik meg, akkor én a - tapasztalataim alapján - vedlési problémára gyanakszom. Azon a részen nyílik meg a régi páncél, amiből valamiért nem tud kibújni az állat. ITT és ITT tudsz megnézni videókat, hogy ilyesmit keresel-e?
 
Vegyél szépiát és abból törj darabokat. Díszmadaraknak szokták adni. Tedd a medencéjükbe. Kell neki egy kis idő amíg megszívja magát vízzel és elmerül. Ha tudsz, morzsolhatsz is bele a vízbe egy keveset.
 
10-ből 8 már így végezte, de ennek a kettőnek nincs gondja. Azért teszek a vízbe szépiàt!
Köszönöm!
 
Sajnos nagyon sok mindentől lehetséges hogy sorban pusztulnak. Legelőször a vízminőségre gyanakodnék. Ha van rá lehetőséged, mérj meg minél több értéket, pl. ph, kh, gh, nitrit, nitrát stb.
Ha használsz tápot és/vagy Easy Carbo-t, azokkal is vigyázni kell. Érdemes minél pontosabban betartani az adagolást.
A túletetés is lehet probléma => nagyon gyorsan leromlik a vízminőség.
 
ph és a kh azzal nincs gond a többit nem mértem. Egyébként most jól el vannak. Kaját két naponta kapnak 1 db -talán Juwel- tablettát. 10db neon van még az aksiban.
 
Sziasztok, ma észrevettem az akvárium sarkában egy RC- t az oldalán fekvr mozdulatlanúl, sötétlilára színeződött hasi és farki résszel. Van ötletetek mitől lehet? Folyékony tápozok, és carbózok, de betartom az adagolási útmutatókat.
 
Sziasztok!
most toltottem fel az aksimat ujra es sajnos zavarosta sikerult a vizbeontes es a kerdesem az lenne, hogy a red cherry ivadekok kihuznak-e egy ejszakat amig letisztul a viz egy poharkaba amibe tettem mohat nekik??
ekkorak vagyunk [emoji16]
be5b761b050480c4158b5c69707c67ee.jpg

koszi!
 
Sziasztok!
most toltottem fel az aksimat ujra es sajnos zavarosta sikerult a vizbeontes es a kerdesem az lenne, hogy a red cherry ivadekok kihuznak-e egy ejszakat amig letisztul a viz egy poharkaba amibe tettem mohat nekik??
ekkorak vagyunk [emoji16]
View attachment 1609

koszi!
szerintem simán ki kell bírniuk. Nekem volt hogy 20 kifejlett garnéla ült egy éjszakát fél liter vízben és semmi bajuk nem lett.
dobj nekik egy kis ivadéktápot és még élvezni is fogják a party-t :)
 
nagyobb nagyobb azzal csak mentettem szegenyeket [emoji23][emoji23] nagy story volt es tok veletlen szurtam ki az egyik kis tokfilkot [emoji4] dobtam mar nekik [emoji886]
 
van benne regi es uj viz is. ennek meg be kell allnia az biztos. a kerdes csak az h mikor koltozhetnek be a picik, mert a nagy aksiba nem tudom betenni oket mert megeszik oket a halak :(
 
van benne regi es uj viz is. ennek meg be kell allnia az biztos. a kerdes csak az h mikor koltozhetnek be a picik, mert a nagy aksiba nem tudom betenni oket mert megeszik oket a halak :(
Egy hetet érdemes lenne várni a berakásukkal...
 
Jaja, még ha beállt szűrővel és régi akva vízzel is indítottál, ez nagyon friss ökoszisztéma. Egy hét türelem, ahogy @Beni is írta.
 
Koszi a segitseget! legalabb mar nagyon szepen letisztult bar meg vannak amano "poros" levelek pici ecsettel probaltam tisztitani oket.
 
Back
Oldal tetejére