• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Red Cherryk és betegségek

Rákerestem, és elméletileg a Vadvilágban, és az Emagnál kapható.
Meg van egy Rostlinna akvaria honlap, az közelebb van Hozzád, így gondolom a szállítási költség sem lesz olyan sok.
Elnézést, módosítanom kell a címet, csak még nem jöttem rá hol tudom 🤔 Mert már nem aktuális. Az akvárium sóval kapcsolatban, tudnátok segíteni? 🙂
 
Elnézést, módosítanom kell a címet, csak még nem jöttem rá hol tudom 🤔 Mert már nem aktuális. Az akvárium sóval kapcsolatban, tudnátok segíteni? 🙂
Szerintem bármilyen só megfelel erre a célra, a lényeg, hogy ne legyen jódozott, ne legyen benne csomósodásgátló, vagy KCl. Pl. gyógyszertári tiszta konyhasó teljesen jó ilyen célra. Persze lehet tengeri vagy akár artémia só is, ha az van kéznél. :)
 
Itt elég sok megoldást írnak: https://aquariumbreeder.com/ellobiopsidae-or-cladogonium-ogishimae-green-fungus-in-shrimp-tank/
Az biztos, hogy kezelni kell.

Egy másik oldalon a sós áztatás is szerepelt, ami ha még nincs legyengülve szintén hatásos lehet:
Megvolt a sós áztatás, a leírtak szerint. Jól felturbózta a kis garnélát, szinte fénysebességgel cikázott az edényben :-D Elkülönítve tartottam pár napig, de ma visszakerült az akváriumba. Nem tűnt el még teljesen a parazita, de rendesen kifakult, már nem élénk sárga.
Figyelni fogom, és ha szükséges... megy újra külön, majd ismét egy-két sós jakuzzi :)

Köszönöm eddigi segítségeteket!

Kellemes hétvégét mindenkinek :)

Gábor

53547249796_0cc85e7c24_m.jpg
 
Egy kis update: sajnos csak utolsó pillanatban sikerült lefotózni tegnap, de úgy tűnik egyelőre hogy eltűnt a parazita :)
53553340834_9837c9d23b_m.jpg

Szemügyre vettem a többi élőlényt is, de szerencsére még egyelőre másnál nem mutatkozott a bibi. Most már tudni fogom kapásból, ha netán mégis... :)

Összeszedem majd a bátorságom, és nyitok naplót is :)
 
Back
Oldal tetejére