• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Red Cherry Shrimp – Neocaridina heteropoda

Sziasztok!

El tudná valaki mondani, hogy mi a különbség a "sima" Red Cherry, és a Sakura közt ? ! Én úgy tudtam, hogy ugyanaz az ős, csak sakura, csak az RC szelektált vérvonala.
 
Szerintem legtöbb helyen (itt a fórumon is) red cherryként emlegetik azokat, amelyikek nem teljesen pirosak (ezek közül amelyik már nagyon pigmentált és kevés benne a piros, az már vadasnak számít). A teljesen pirosak pedig már sakurák, ha a lábuk is teljesen piros, akkor high grade sakurák. Tőlük elkülönítve még Red Fire és Bloody Mary garnélákkal találkozni elvétve.
De az internetes irodalomban nagyon sokféleképpen kategorizálják őket, én speciel neki hiszek: https://aquariumbreeder.com/red-cherry-shrimp-grading-with-pictures/
 
Akkor lényegében ha vettem valamikor nagyon szép piros Red Cherry garnélákat, akkor simán rámondhatom, hogy sakura nem ? :) A múltkor voltam a GA-ban, és ott a sakuraként árult garnélák az enyémeknél falóbbak voltak. valahol azt olvastam, hogy csak annyi különbség, hogy a sakurának a lába is piros. Ennyire sok garnélát nem láttam, de korábban volt nekem is olyan ami igencsak halovány volt.
 

Attachments

  • 20200104_153425[1].jpg
    20200104_153425[1].jpg
    294.3 KB · Megtekintések: 40
Akkor lényegében ha vettem valamikor nagyon szép piros Red Cherry garnélákat, akkor simán rámondhatom, hogy sakura nem ? :) A múltkor voltam a GA-ban, és ott a sakuraként árult garnélák az enyémeknél falóbbak voltak. valahol azt olvastam, hogy csak annyi különbség, hogy a sakurának a lába is piros. Ennyire sok garnélát nem láttam, de korábban volt nekem is olyan ami igencsak halovány volt.
szépek. Simán mondhatod őket sakurának :D
 
Az lehetséges, hogy a RC-k megrágcsálják az amazonasi békatutajt? Imádnak az alján lógni, szerintem kb a fele állomány ott dekkol és legelészik :D
Csak mert amúgy néhány esetben sárgulnak a növények és le-leválik egy-egy levél, de nem tudom, hogy valami tápanyaghiány, vagy a garnélák műve...
 
Az lehetséges, hogy a RC-k megrágcsálják az amazonasi békatutajt? Imádnak az alján lógni, szerintem kb a fele állomány ott dekkol és legelészik :D
Csak mert amúgy néhány esetben sárgulnak a növények és le-leválik egy-egy levél, de nem tudom, hogy valami tápanyaghiány, vagy a garnélák műve...
A garnélák csak az elhalt növényi részeket eszik meg. A békatutaj egy rettenetesen tápanyagigényes növény, ha valamiből hiánya van, azonnal reagál is rá, sárgul, rohad, eldobálja a leveleket. Amíg tele volt vele az akvárium, vígan locsoltam a növénytápot az akváriumba, semmi gondom nem volt belőle, mert a felesleget felzabálta, nem hagyott az algáknak semmit. Főleg a nitrátot szereti amúgy, arra érdemes rámérni.
 
A garnélák csak az elhalt növényi részeket eszik meg. A békatutaj egy rettenetesen tápanyagigényes növény, ha valamiből hiánya van, azonnal reagál is rá, sárgul, rohad, eldobálja a leveleket. Amíg tele volt vele az akvárium, vígan locsoltam a növénytápot az akváriumba, semmi gondom nem volt belőle, mert a felesleget felzabálta, nem hagyott az algáknak semmit. Főleg a nitrátot szereti amúgy, arra érdemes rámérni.
Értem, köszi!
Seachem Flourish-t használok (meg az Excel-t), akkor gondolom kéne mellé valami kiegészítő tápozás...
 
Értem, köszi!
Seachem Flourish-t használok (meg az Excel-t), akkor gondolom kéne mellé valami kiegészítő tápozás...
Ha a többi növényeden nem látsz tápanyaghiányt, és algával se küzdesz, én nem biztos, hogy piszkálnám a tápozást. A Flourisht nem ismerem, én komplexet használok, pumpálok, ha eszembe jut.
A Flourish micro, sok növény és kevés hal esetén szoktak mellé ajánlani macrot. De ez már egy másik topik témája. Tápozásban nem vagyok jó, érzésre csinálom. :D A lényeg, hogy nem az élő növényt legelik a garnélák. Plusz a gyökereken jól mrg tud tapadni minden trutyi, amit ők szeretnek.
 
Sziasztok!
Soha nem tartottam még garnélát tudnátok nekem tanácsot adni milyen fajjal kéne kezdenem?
Van már akváriumod?
Ha igen, mekkora, és milyen halak lakják?

Ha nincs, milyen akváriumra gondoltál? Csak garnélákat szeretnél, vagy halakat is?
 
A "kàlàszok" alatt kalászhalakra gondolsz?
Ha igen, akkor ök az egyszerübben tarthato garnélákkal nem kompatibilisek. Pontosan milyen fajta?

Igen sokunk nyit egy új akváriumot, ami garnélakompatibilis.
A neocaridina fajok könnyen tarthatóak, elég szivosak, szaporodnak, és szépek, sokféle szinváltozatban kaphatóak.
 
Köszönöm a gyors választ, közben olvasom a naplód.
Azért a halakat nem olvastam, mikor ezt írtam :) A neocaridinákat - ilyen a Red Cherry is - tök könnyű tartani, de a nagyobb testű halak könnyen keresztbe tudnak tenni a szaporulatnak, vagy akár a felnőtt állománynak is.
 
A "kàlàszok" alatt kalászhalakra gondolsz?
Ha igen, akkor ök az egyszerübben tarthato garnélákkal nem kompatibilisek. Pontosan milyen fajta?

Igen sokunk nyit egy új akváriumot, ami garnélakompatibilis.
A neocaridina fajok könnyen tarthatóak, elég szivosak, szaporodnak, és szépek, sokféle szinváltozatban kaphatóak.
Boesemani, és neon kalászhalak egy-egy pár. Ezek szerint nekik menni kell ha váltani akarok.
 
Back
Oldal tetejére