• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Red Cherry Shrimp – Neocaridina heteropoda

Ada Amazóniai talajom van, kihúztam egy növényt és nagy köd lett az akiban. Nem csináltam részleges vízcserét, gondoltam leülepszik és a szűrő majd elintézi. Ez este volt, másnap délutánra feküdt ki vagy 20 garnéla,amikor hazaértem. Másra nem tudok gondolni, talán a talajból került sok nitrogén a vízbe,a halaknak nem lett bajuk. Máskor ha ilyen történik,akkor gyorsan vizet cserélek. A garnélák érzékenyebbek,mint a halak. Mondjuk akkor saccperkb 100 fölötti volt a létszámuk.
Biztos vagy abban hogy ez okozta? En amikor a 26 literesbol egy vodornyi novenyt huzkodtam ki egyszerre es meg a szurot is lecsereltem egy 0 km-es szivacsszurore akkor sem volt egyetlen elhullasom sem a CRS ek kozott. Pedig napokig nem lattam el a hatfalig. Igaz nalam jbl aquabasis plus es mandano az aljzat.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Utoljára módosított:
Sokszor birizgáltam már a talajt, felkavartam, de nem kicsit, neocaridina elhullásom emiatt még soha nem volt... Ott valami más gebasz volt.
 
Mivel mást nem csináltam,csak erre tudtam gondolni. A vízcsere megoldotta + betettem egy levegőztetőt pár órára. Nem nagyon volt elhullás addig és azóta (kopp,kopp,kopp) sem.
 
Biztos vagy abban hogy ez okozta? En amikor a 26 literesbol egy vodornyi novenyt huzkodtam ki egyszerre es meg a szurot is lecsereltem egy 0 km-es szivacsszurore akkor sem volt egyetlen elhullasom sem a CRS ek kozott. Pedig napokig nem lattam el a hatfalig. Igaz nalam jbl aquabasis plus es mandano az aljzat.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
Azért nem rakok táptalajt az aljzat alá,mert attól tartok,hogy a táptalaj a vízbe jut és gondot okozhat. A manadot ismerem, más, mint az Amazonia.
 
Azért nem rakok táptalajt az aljzat alá,mert attól tartok,hogy a táptalaj a vízbe jut és gondot okozhat. A manadot ismerem, más, mint az Amazonia.
Nalam az az akva novenyesnek indult, ezert van-volt taptalj. De mar low tech garnis egy jo ideje.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
A Red Cherry az gyakorlatilag megegyezik a Sakura garnélával? Vagy mi a különbség köztük? Szegeden az egyik üzletben Sakura néven sikerült vásárolni.
 
A Red Cherry az gyakorlatilag megegyezik a Sakura garnélával? Vagy mi a különbség köztük? Szegeden az egyik üzletben Sakura néven sikerült vásárolni.
Megoszlanak a vélemények.
Az egyik szerint:
- a Sakura minden porcikája piros. Még a lába is (ez fontos)
- a Red Cherry csak foltokban pirosak, ráadásul egy azonos alomban lévők között is van különböző fedettségűek. Ha rákeresel a neten, képes magyarázatot is találsz.
 
a színbeli minőség a különbség
Megoszlanak a vélemények.
Az egyik szerint:
- a Sakura minden porcikája piros. Még a lába is (ez fontos)
- a Red Cherry csak foltokban pirosak, ráadásul egy azonos alomban lévők között is van különböző fedettségűek. Ha rákeresel a neten, képes magyarázatot is találsz.

Köszönöm! Rákerestem, mielőtt kérdeztem, viszont így még mindig nem világos számomra az, hogy miért népszerűbb inkább a Red Cherry, ha az igényeik megegyeznek? A Sakura szebbnek tűnik (az én szememnek). Persze árban nem tudom mekkora különbség van, illetve a megfelelő szín elérése is biztosan nehezebb...
 
, hogy miért népszerűbb inkább a Red Cherry ? A Sakura szebbnek tűnik (az én szememnek). Persze árban nem tudom mekkora különbség van, illetve a megfelelő szín elérése is biztosan nehezebb...
Népszerűbb? Nem tudom. Kinek mi tetszik? A tiszta piros nyilván látványosabb, mint ami csak foltokban piros/barna, ne adj' Isten szinte átlátszó (wild szerű).
A többi kérdést / felvetést megválaszoltad magadnak. Minél kevesebb van valamiből, annál drágább: Wild: 250,- > Red cherry: 390,- > Sakura: 590,- > Super Princess Bee: 1.600,-
Nem gondolom, hogy azonos faj közötti színeket gén manipulációval érnék el. Szerintem, egyszerű szelekció útján tenyésztik ki a különböző színeket ázsiai országokban. Például ilyen érdekesség a fehér szemű példány. Én is találtam köztük egyet (de azóta valószínűleg elpusztult, mert a háttér mögött találtam). Korábban jelezte valaki, hogy szintén talált egy ilyet a szaporulatában. Ha valaki pont erre bukik, lehet 10.000,- is megad érte, mert ritka. Egy "Sakirás" viszont kidobja, mert nem felel meg a fajra (változatra) jellemző jegyeknek...
Persze vannak itt a fórumon nálam 1000x szakavatottabb garnélások, akik tenyésztők őket. ... csak gyorsan szerettem egy lehetséges választ adni.
 
Népszerűbb? Nem tudom. Kinek mi tetszik? A tiszta piros nyilván látványosabb, mint ami csak foltokban piros/barna, ne adj' Isten szinte átlátszó (wild szerű).
A többi kérdést / felvetést megválaszoltad magadnak. Minél kevesebb van valamiből, annál drágább: Wild: 250,- > Red cherry: 390,- > Sakura: 590,- > Super Princess Bee: 1.600,-
Nem gondolom, hogy azonos faj közötti színeket gén manipulációval érnék el. Szerintem, egyszerű szelekció útján tenyésztik ki a különböző színeket ázsiai országokban. Például ilyen érdekesség a fehér szemű példány. Én is találtam köztük egyet (de azóta valószínűleg elpusztult, mert a háttér mögött találtam). Korábban jelezte valaki, hogy szintén talált egy ilyet a szaporulatában. Ha valaki pont erre bukik, lehet 10.000,- is megad érte, mert ritka. Egy "Sakirás" viszont kidobja, mert nem felel meg a fajra (változatra) jellemző jegyeknek...
Persze vannak itt a fórumon nálam 1000x szakavatottabb garnélások, akik tenyésztők őket. ... csak gyorsan szerettem egy lehetséges választ adni.
Ízlések és pofonok, persze. Csak az érdekelt, hogy van-e különbség az igényekben. A színezet úgy is egyéni preferencia kérdése. Nekem speciel mindegyik tetszik.
 
Ízlések és pofonok, persze. Csak az érdekelt, hogy van-e különbség az igényekben. A színezet úgy is egyéni preferencia kérdése. Nekem speciel mindegyik tetszik.
Nálam a Sakurák közül több hullik el, mint az RC-k közül. Feltehetőleg, minél "kitenyésztettebb", annál érzékenyebb.
 
Sziasztok! Pár garnéla hátán rózsaszínes csík van vagy az egész háta olyan. Valaki találkozott már ilyennel? 56b27a9686c66dd446a6bc3d12f9d957.jpg

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
A legszebb rc-imet külön szedtem. Most kezdenek jönni a picik. Mikortól látszik a végleges színűk, mikor érdemes elkezdeni a szelektálást?
 
Sziasztok!

Szeretnék Red Cherry garnélákat az akváriumba. Az volna a kérdésem, hogy mennyire túrják a talajt? Holnap lesz 8. napja, hogy elindítottam az akváriumot és a HC Cuba nem tudom mennyire gyökerezett be ennyi idő alatt. Nem szeretném, ha feltúrnák az egészet. Azt is olvastam, hogy bírják a kemény vizet és kezdőknek is ajánlott, így rájuk esett a választásom. A válaszokat előre is köszi. :)
 
Sziasztok!

Szeretnék Red Cherry garnélákat az akváriumba. Az volna a kérdésem, hogy mennyire túrják a talajt? Holnap lesz 8. napja, hogy elindítottam az akváriumot és a HC Cuba nem tudom mennyire gyökerezett be ennyi idő alatt. Nem szeretném, ha feltúrnák az egészet. Azt is olvastam, hogy bírják a kemény vizet és kezdőknek is ajánlott, így rájuk esett a választásom. A válaszokat előre is köszi. :)
Szerintem nem turjak ki.
En easy life filter mediummal kezelt kemeny csapvizben tartom oket. Boldogok.
 
Szerintem nem turjak ki.
En easy life filter mediummal kezelt kemeny csapvizben tartom oket. Boldogok.
Köszi a választ. Nekem Easy life Aquamaker van, az is hasonló tulajdonságokkal bír ahogyan olvastam, mint a filter medium. Akkor holnap hozok is belőlük, ha lesz. Van a neocaridinaból citromsárga is, igaz? Az is hasonló, mint a red cherry?
 
Back
Oldal tetejére