• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Red Cherry Shrimp – Neocaridina heteropoda

Ha esetleg nincs takarítóbrigád, és eutanáziát sem szeretnétek, én szívesen elfogadok garnélát;)
2 akvárium is várja őket. Cserébe van egy most felbontott 95%-os lemezes tápom, és egy szintén most felbontott 95%-ban teli inkább zöldséges granulátum.
Illetve, ha valakinek épp pont erre van szüksége, egy kicsi Resun levegőztető.
Előre is kösz..
Félre értetted. Nem kidobva lettek meg lehúzva a wc-n hanem takarító brigádnak elajándékozva esetleg eladva.
Valami okból kifolyólag az összes halvány csúnyácska garnéla 3-4 hónaposan elpusztult(úgy hogy elfeküdtek, de még mozogtak, próbáltak felkelni de a többi garnéla lerohanta és széttépte őket úgy mintha nem kapnának kaját....), vérfrissítének hála most már csak high grade garnéláim vannak! :)
 
Red cherry garnélák mennyire szaporák? Nem áll szándékomban tenyészteni őket, pont ezért kérdezem. Meg lehet őket valamivel akadályozni a huncutkodásban? Azon kívül, hogy elzárom egymástól a fiút és a lányt...
Vízparaméter, vagy valami?
Páncélos harcsa esetleg megeszi a kicsiket? Razbórák vannak még esetleg... [emoji16]
Nagyon szaporák, a nőstények mindig vemhesek. Nekem anno amikor zebradánióim voltak nem volt gond a túlszaporodással, az összes kicsit megették. Páncélosharcsa nem hiszem hogy bántaná őket, de nemtudom milyen razbórád van, ha ékfoltos akkor simán megeszi. Ja de ha nem akarod hogy szaporodjanak akkor miért nem csak nőstényeket veszel? Azok szebbek mint a hímek.
 
Nagyon szaporák, a nőstények mindig vemhesek. Nekem anno amikor zebradánióim voltak nem volt gond a túlszaporodással, az összes kicsit megették. Páncélosharcsa nem hiszem hogy bántaná őket, de nemtudom milyen razbórád van, ha ékfoltos akkor simán megeszi. Ja de ha nem akarod hogy szaporodjanak akkor miért nem csak nőstényeket veszel? Azok szebbek mint a hímek.
Nem tudom a boltban tudnák-e ezt a kérést abszolválni... [emoji16]
Egyébként Galaxy razbóráink vannak.
A szingli létbe nem stresszelnek bele? [emoji16]
 
Nem tudom a boltban tudnák-e ezt a kérést abszolválni... [emoji16]
Egyébként Galaxy razbóráink vannak.
A szingli létbe nem stresszelnek bele? [emoji16]
Nekemis galaxy razbóráim vannak, inkámb a férgeket vadásszák, a kisgarnélákat ritkán eszik, elkezdi kergetni de mielőtt elkapná megunja :) . Ha a kereskedésbe ki vannak téve a garnélák akkor simán megtudod külömböztetni melyik a hím és a nőstény, ha meg redneled (én úgy szoktam, itt a kereskedésbe közvetlenül nincs garnéla) úgy is megtudják külömböztetni ha csak nőstényt kérsz, ha meg nem azt hoznak tudsz reklamálni! :) Szerintem semmi gond nincs abból ha nincsenek hímek, láttam pár ilyen akváriumot.
 
Akkor szerintem beszerzek majd 4-5 RC lyányt... [emoji5]
Meglátjuk mik a tapasztalatok, akár még fiúk is jöhetnek, ha megtetszik.
Egyébként hogy jobb tartani?
Több hím kevesebb nősténnyel, vagy fordítva?

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat mindenkinek [emoji106]
 
Red cherry garnélák mennyire szaporák? Nem áll szándékomban tenyészteni őket, pont ezért kérdezem. Meg lehet őket valamivel akadályozni a huncutkodásban? Azon kívül, hogy elzárom egymástól a fiút és a lányt...
Vízparaméter, vagy valami?
Páncélos harcsa esetleg megeszi a kicsiket? Razbórák vannak még esetleg... [emoji16]
Úgy tudom a páncélos , meg a legtöbb hal megeszi a kicsiket ha csak nem tudnak eléggé elbújni a növényzetben. Szaporodásról annyi tapasztalatom van, hogy amikor a 22 literesben voltak, sok növény mellett, még a csapnál is keményebb vízben(párolgás is csapvízzel volt pótolva), elég jó szűréssel, akkor alig győztem elajándékozni őket. Most egy 54 literesben vannak, gyenge gyári szűréssel, és visszasózott RO vízben, kevés növénnyel. Így is van némi szaporulat, de alig. Hal egyik verzióban sem volt mellettük.
 
Sziasztok! Valami nagy gáz van! Az összes garnéla egy kupacra van gyűlve, amik meg nincsenek azokat eszméletlenül sodorja az áramlat, vagy az aljzaton feküdnek.(nem halottak, néha rángatóznak. A halaknak(otocinclus, galaxy razbórák) semmi bajuk, és úgynézem az amanoknak se :O . Ami változott: A diffúzorba cseresznyefa vagy megyfa(vegyszermentes) korong került. Ebből oldódhat ki valami a csersavon kívül? :eek: Gyorsan csináltam egy 50%-os vízcserét (ennyi víz volt előkészítve). Amugy 54l. Mi az amit még tehetek? Ph 7.3, mérhető nitrit nincs, 23celsius, más tesztem nincs.... És mindegyik úgy csinál az ollóival mintha ennének de a "vizet eszik". :confused:
 
Utoljára módosított:
Hogy vannak? Voltam már hasonló helyzetben,tudom hogy :poop:.
Még midig kapkodnak az ollóikkal, amik feküdtek azok lábra álltak és ők is csinálják... Kivéve egyet, ez volt a legszebb hím, az egyik hím se volt ilyen vörös, keresztbeálltak a lábai, fekszik, néha úszni próbál és leesik. Neki úgy néz ki vége. Nemtudom mi lehet velük, 2 év alatt sose volt még ilyen....
 
Ja és amúgy már régóta nem vedlettek :bored: Lehet hogy az a baj? Mondjuk ez is érdekes mert tényleg semmi nem változott azon kívül hogy fagyasztott artemiával és tropical caridina nano sticks-el kezdtem el etetni.
 
Az RC mennyire érzékenyek a vízparamérerekre?
Nálam leginkább 7,5-8 a PH és 8 a KH.
Más tesztem nincs [emoji15] [emoji4]
De ez relatíve stabil érték, átlagban 8-8.
Akasztós szűrőtől mennyire féltsem őket? A szívócsonkon kb 1 mm széles sávok vannak, ez gondolom nem veszélyes.
Ha sodrással szemben fel tudnak kapaszkodni a szűrőbe, a rotorhoz nem tudnak eljutni...
Persze nem biztos hogy szeretném, ha ott bandáznának [emoji16]
Lehet barkácsolni kell egy "kerítést"? [emoji4]
 
Valahol olvastam tőled talán, hogy attól pusztultak a garnéláid, hogy felkavartad az aljzatot. Erre érzékenyek? Mert vízcserekor előfordul nálam...
Ada Amazóniai talajom van, kihúztam egy növényt és nagy köd lett az akiban. Nem csináltam részleges vízcserét, gondoltam leülepszik és a szűrő majd elintézi. Ez este volt, másnap délutánra feküdt ki vagy 20 garnéla,amikor hazaértem. Másra nem tudok gondolni, talán a talajból került sok nitrogén a vízbe,a halaknak nem lett bajuk. Máskor ha ilyen történik,akkor gyorsan vizet cserélek. A garnélák érzékenyebbek,mint a halak. Mondjuk akkor saccperkb 100 fölötti volt a létszámuk.
 
Back
Oldal tetejére