• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Red Cherry Shrimp – Neocaridina heteropoda

Re: Cherry Shrimp – Neocaridina denticulata sinensis

Annyival egészíteném ki, hogy a red cherry garnéla nem N. denticulata, hanem N. heteropoda ;)
 
Re: Cherry Shrimp – Neocaridina denticulata sinensis

Nálam pár hónapja együtt élnek red cherryk, egy legyező garnéla és 3 amano, de egyik sem zavarja a másikat, nincs öldöklés. Mindenkinek megvan a kedvenc búvóhelye, és tiszteletben tartják egymást.
Lehet, hogy csak szerencsém van?
 
Red Cherry garnéla

Még nem láttam ilyen témát..
http://szentgyo.wordpress.com/2009/01/16/red-cherry-garnela/

A napokban szereztem be 2 darabot ehhez szeretnék még venni ötöt. Az lenne a kérdésem, hogy társas akiban be fognak e pirosodni, és milyen búvóhelyet tudok neki biztosítani ami nem csúnyítja el az akit? Vagy fontos nekik a búvóhely. Egyébként most is alig tudom megtalálni őket, elég csalafintya helyekre bújnak el :lol:
 
Re: Red Cherry garnéla

Ezek is csapatban mutatnak jól, így érzik jól magukat, legalább 10-20 fővel.
Milyen társasban vannak, mert nagyobb halak simán bekajálják őket.
Lehet gyári bújókát is kapni, külön garnéláknak, de moha mindenképp ajánlott nekik és szivacsszűrő, mert a másik beszippanthatja őket. :sick:
 
maximas said:
hát van 2 pillangó tarkasügér... azok pályázhatnak a húsukra?

Nálam nem bántották, viszont épp tegnap az egyik Hyphessobrycon erythrostigma (vörösfoltos pontylazac) szájában láttam az egyik kicsikét :cry: . Nem is bírta lenyelni, a fele kilógott. Legszívesebben Carbo fürdőt adtam volna neki...
Úgyhogy menniük kell.
 
Sziasztok!

Nálam 2 hónapja van kb 30 fő társas akváriumban, eleinte volt köztük 2 petés de azóta semmi!
Mit tegyek hogy gyorsabban szaporodjanak? És mik a legjobb búvóhelyek nekik?
 
Cirka egy hónapja vettem belőlük 10db-t és azóta szinte ellepték az akváriumot. Amennyire néztem a kicsiket szerintem folyamatosan születhetnek mert minden féle méretben megtalálhatóak már. Érdekes hogy a halak nem eszik meg őket és nem is foglalkoznak velük (neonok és 3 felnőtt gyöngygurámi van az akváriumban). Ez mennyire számít normálisnak hogy ilyen gyorsan szaporodnak?
 
Labirintkopoltyus said:
Cirka egy hónapja vettem belőlük 10db-t és azóta szinte ellepték az akváriumot. Amennyire néztem a kicsiket szerintem folyamatosan születhetnek mert minden féle méretben megtalálhatóak már. Érdekes hogy a halak nem eszik meg őket és nem is foglalkoznak velük (neonok és 3 felnőtt gyöngygurámi van az akváriumban). Ez mennyire számít normálisnak hogy ilyen gyorsan szaporodnak?

Szívesen neked ajándékozom az 5 fős Hyphessobrycon erythrostigma (vörösfoltos pontylazac) csapatomat. Segítenének a "problémádon" :D .
 
Nálunk a Helyi boltban 3-400 forintért mennek asszem. Nekem viszont a 30db-os alapállományból, és a szaporulatból jó ha maradt 5-6 darab. A ramim élőkajának nézi őket :S
 
Sid said:
Egy fiú+lány combóra én is be neveznék szívesen.

Ugye tudod, hogy a garnélák akkor érzik igazán jól magukat, ha "társaságban" vannak. 1-2 darab egy fajból nem ideális!
 
Back
Oldal tetejére