• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vivárium Red Bar Chameleon In The Jungle

kopikon156

VIP kertész
Szasztok!
Összekaptam magam a bejglizabálásból és elugrottam a karácsony előtt berendelt terráriumért 100x45x120, azaz 540 liter. Az elmnúlt két napban telepakoltam csavartfűzzel, meg liánokkal, valamint beszereztem pár cserepes növényt, de majd jövőhéten még kell 8-10 cserép növényke, mert a GA nem volt ugye nyitva, hogy adjon (biztos még emésztik a bejglit :D )
Lenne egy kérdésem a gyakorlott terkósokhoz. A háttérben ki lett alakítva 12 cserepes növény fogadására ültető hely. Ide leginkább pl. mini orchideákat tennék, de mivel ezek nem szeretik, ha megáll alattük a víz ezt hogy oldjátok meg (automatizált öntözés van) fúrjam meg mindet alulról, hogy ott kifollyon a felesleges víz?
 
De jó, hogy belevágtál, meg persze a naplózásba is!
Akár lehetne nyitni egy terráriumos topikot is, ha nincs még, ott talán még jobban össze lehetne gyűjteni a hasonszőrűek tapasztalatait.
És mikor költözik a kaméleon?
Ha nem fogadna szót neked, csak írj @evavigh -nek, ha átmegy hozzád, a kaméleon tuti egyből a nyakába ugrik, ő igazi kaméleon suttogó!
Milyen növénykéket tervezel még bele?
Bromelia is lesz?
 
Szasztok!
Összekaptam magam a bejglizabálásból és elugrottam a karácsony előtt berendelt terráriumért 100x45x120, azaz 540 liter. Az elmnúlt két napban telepakoltam csavartfűzzel, meg liánokkal, valamint beszereztem pár cserepes növényt, de majd jövőhéten még kell 8-10 cserép növényke, mert a GA nem volt ugye nyitva, hogy adjon (biztos még emésztik a bejglit :D )
Lenne egy kérdésem a gyakorlott terkósokhoz. A háttérben ki lett alakítva 12 cserepes növény fogadására ültető hely. Ide leginkább pl. mini orchideákat tennék, de mivel ezek nem szeretik, ha megáll alattük a víz ezt hogy oldjátok meg (automatizált öntözés van) fúrjam meg mindet alulról, hogy ott kifollyon a felesleges víz?
Igen. En siman megfurtam a legalacsonyabb pontjan igy lecsorog a hatfalon.
Kivancsi vagyok, remelem raksz fel kepeket. Johet hogyan keszult, igy nez ki, ilyen lesz....stb.;)
 
Nálam anno a kaméleon fél perc alatt zabálta le az összes virágot az orchideákról :D Fotót tolhatnál a terkóról, ugyanezt a méretet tervezem a mostani 100x45x45 akváriumból alakított vivárium helyett. Milyen lámpával világítod? Leér a fény rendesen alulra?
 
Nálam anno a kaméleon fél perc alatt zabálta le az összes virágot az orchideákról :D Fotót tolhatnál a terkóról, ugyanezt a méretet tervezem a mostani 100x45x45 akváriumból alakított vivárium helyett. Milyen lámpával világítod? Leér a fény rendesen alulra?
Aham... akkor még várok a többi orchidea vásárlással :D én is a 100x45x45 akva szekrényére tettem :)
Egy 4x 39 quad adja a fényt, egy db uvb cső a kaminak, egy db növényes pink, két db 6500-as. ezen kívül 3 db 75 wattos fűtő spot.
Így szemre nézve szerintem elég lesz, de ugye csak később tudok majd tapasztalatot mondani.
 
Szia!

Boldog születésnapot!
Nem ám hagyni leülni a naplózást! A GA már nyitva, folyamatosan töltik a készleteket, tehát erre nem hivatkozhatsz.
Hogy halad a terkó? Gyűlnek a növények? Sikerült kimókolnod a felesleges víz elvezetését? Orchideák helyett mit választottál?
Lassan költözik a kaméleon; én már izgatottan várom, sok fotót csinál róla, meg videót is!:cool:
 
Szia!

Boldog születésnapot!
Nem ám hagyni leülni a naplózást! A GA már nyitva, folyamatosan töltik a készleteket, tehát erre nem hivatkozhatsz.
Hogy halad a terkó? Gyűlnek a növények? Sikerült kimókolnod a felesleges víz elvezetését? Orchideák helyett mit választottál?
Lassan költözik a kaméleon; én már izgatottan várom, sok fotót csinál róla, meg videót is!:cool:
Szia! Köszi itt is! Voltam GA-ba, meg máshol és szereztem néhány új növényt, de még jövő héten is fog még érkezni bele növény. Orchideák maradnak, hátha nekem nem vegán kamim lesz. :) Épp most kezdek hozzá az átalakításoknak, mert hoztam még több ágat meg liánt, hogy még több mászókája legyen a kaminak, aki elvileg hétfőn érkezik. Nemsoká nekiállok a furkálásnak, hogy kifollyon a felesleges víz az ültetőüregekből 4/6-os csöveket fogok bedugdosni a nikecellbehogy az eleség rovavok ott se tudják kikezdeni a nikecellt és berágnák magukat a háttérbe. Utána a tetőt fogom összedobni, mert ahhoz csak ma lesz készen délután a bútorlap a lapszabászaton. Abba meg utána be kell még pakolnaom a 3 db melegítőizzót és a 4x39-es quadot. Valamint az öntőrendszert is be kell még kötnöm, szóval van dolgom. Kb holnap este leszek készen, mert más dolgom is akad közben. Fotót majd utána készítek, ha megvagyok holnap mindennel.
 
Szia! Köszi itt is! Voltam GA-ba, meg máshol és szereztem néhány új növényt, de még jövő héten is fog még érkezni bele növény. Orchideák maradnak, hátha nekem nem vegán kamim lesz. :) Épp most kezdek hozzá az átalakításoknak, mert hoztam még több ágat meg liánt, hogy még több mászókája legyen a kaminak, aki elvileg hétfőn érkezik. Nemsoká nekiállok a furkálásnak, hogy kifollyon a felesleges víz az ültetőüregekből 4/6-os csöveket fogok bedugdosni a nikecellbehogy az eleség rovavok ott se tudják kikezdeni a nikecellt és berágnák magukat a háttérbe. Utána a tetőt fogom összedobni, mert ahhoz csak ma lesz készen délután a bútorlap a lapszabászaton. Abba meg utána be kell még pakolnaom a 3 db melegítőizzót és a 4x39-es quadot. Valamint az öntőrendszert is be kell még kötnöm, szóval van dolgom. Kb holnap este leszek készen, mert más dolgom is akad közben. Fotót majd utána készítek, ha megvagyok holnap mindennel.
Tessék kérem szépen közben is mindent lépésről lépésre dokumentálni, hogy akik utánad, talán épp tőled kedvet kapva hasonló műalkotáshoz kezdenek, lássák, hogy mit és hogyan kell?!
Hétfő este a gép előtt tanyázom és várom a jószágról a képet/vidit, ahogy belakja az új luxusterkóját!
Ügyi légy!
 
Lesz mit legelnie, ha tényleg komálja az orchideát!
Este ülök ám a monitor előtt és várom a lény beköltözését!
 
Lesz mit legelnie, ha tényleg komálja az orchideát!
Este ülök ám a monitor előtt és várom a lény beköltözését!
Ma jött még 3 bromélia, és kókuszrostra cseréltem ajánlások miatt a talajt neki a fenyőkéregről. Felszereltem egy sötétítőrolót, ha esetleg sokáig lennénk a nappaliban, akkor ne zavarjuk a bioritmusát, valamint beszereztem az eleségállatokat, amit szintén az ajánlások szerint etetni kell pár napig, hogy megfelelő béltartalommal és kondícióban tálaljam fel a kaminak, szóval csak szombaton hozom haza.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére