• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Recis nanó

szabiablee

Kertész szaki
Sziasztok,

Az utóbbi hónapokban annyi naplót olvam, hogy késztetést éreztem egyik saját akváriumom bemutatására. Mivel még új vagyok a fórumon, röviden bemutatkozom.. Szabó Szabolcs vagyok, 23 éves. Gyerekkorom óta horgászom, ebből az utóbbi 3-4 évben versenyszerűen is. Idén igaz nem vagyok aktív, mivel sajnos kevés időm van. Akváriumom is van évek óta, viszont a komolyabb növényes akvarisztika csak év elején jött velem szemben az interneten, azóta megszállott lettem:) A garnélázás is megfogott, 3 hónap alatt azváriumaim száma meg 6xoródott.. (régen csak 1 volt:)) Ezek között 4 nanó, és kettő nagyobbacska, amik még a nanó fölső határát súrolják..
Recepciósként dolgozom több napos váltásban, ezért muszáj voltam egy nanót indítani a munkahelyemen is, valamivel el kell tölteni az időt..:) A mai napon újraindítottam, mivel túl elhamarkodott volt a berendezés, most picit jobban odafigyeltem. Kapott egy komplett talaj cserét is.

Az adatok:

Üveg:
25x25x30 NanoCube

Szűrés:
papíron 370l/h-s akasztós

Világítás:
13W-os csíptetős lámpa

Aljzat:
Tropica táptalaj+Ada Malaya+Ada Mekong dekorhomok

Hardscape:
2db kis mangrove gyökér mohával befuttatva

Növények:
jávai moha
parvula
rotala sp green
ammania sp bonsai
staurogyne repens




A régi berendezésből csak a mohás gyökerek és a parvula jött, a többi új beszerzés:)


A fotók miatt előre elnézést, csak mobil volt nálam, legközelebbi műszakra hozom a gépet is.

Ez az első dekorhomokos alkotásom, tartottam attól, hogy a talaj ráfolyik a homokra, de szerencsére a mohás gyökerek jó térelválasztók.
8006579490_a1052ff1ac.jpg


Ők kerültek be.. amikor visszaértem a vásárlásból már tudtam, hogy mit kellett volna még venni, na majd legközelebb:)
8006579190_b51c228e35.jpg


A feltöltés után fél órával már majdnem teljesen letisztulva
8006578010_32a8709a2b.jpg



És végül oldalról, mivel a vendégek főleg onnan látják, én pedig a pult mögül szintén:)
8006575639_a15f3799bf.jpg



8006578358_f91c525341.jpg







Remélem gyorsan beindulnak a növények, hogy legyen miben gyönyörködni a vendégeknek, na meg persze nekem..:) A jövőben elkezdem naplózni egy másik aksimat is, az már nem ennyire lowtech:)

Köszi hogy megnéztétek!
 
Ha beindulnak a növények biztos látványosabb lesz,de gondoltál esetleg némi dekorra?(fa,kő)
 
Szép, gratulálok. Ekkora akiba mennyi garnélát tartasz? Nálam 10 darab van, pici szaporulattal :) Szerinted vegyek még hozzá olyat amivel nem ivnának össze?
 
Szép, gratulálok. Ekkora akiba mennyi garnélát tartasz? Nálam 10 darab van, pici szaporulattal :) Szerinted vegyek még hozzá olyat amivel nem ivnának össze?

Szia,
köszönöm, azóta azért fejlődött, majd dobok fel képeket:) Én is körülbelül 10-el kezdtem, az otthoni sakurás aksiból válogattam ki a legszebbeket. Már akkor volt köztük pár petés, szóval azóta megsokszorozódott a létszám. Elvannak ők sokan, az otthoni 10literesben az aproncokkal együtt biztos van vagy 100, igaz ott már lelassult nagyon a szaporodás. Rakhatsz bele másfajtát, de szerintem jobb amikor csak egy faj van egy aksiban.
 
Ha beindulnak a növények biztos látványosabb lesz,de gondoltál esetleg némi dekorra?(fa,kő)
Az elején szerettem volna bele valamilyen fát, de most már inkább arra utazom, hogy a rotala bedúsuljon, és szép függönyt alkosson. Eddig jól haladok, igaz low tech tempóval..:))
 
Egy kis helyzetjelentés..


Szépen komótosan, de azért dúsulnak a növények.

Inkább beszéljenek a képek:) (bocs a csigákér)
8006502968_f99c8197d3_z.jpg
8006501068_9c442cde32_z.jpg
8006501812_a97a5355a7_z.jpg


8006499594_1020d469dc_z.jpg


8006495838_0fc48b4af0_z.jpg

Mik lehetnek ezek a szálak a mohában?

8006494305_1784deeb02_z.jpg
 
Szia!

Szép az akid! A szűrőcsonkra viszont lehet, hogy érdemes lenne egy szivacsot, vagy valami hasonlót tenni a kis garnélák védelmében. :)
 
Szia!

Szép az akid! A szűrőcsonkra viszont lehet, hogy érdemes lenne egy szivacsot, vagy valami hasonlót tenni a kis garnélák védelmében. :)

Köszönöm:) Igazad van, már meg is vettem, de jelenleg nincs petés garnéla, ezért nem raktam fel. Amúgy egész sok kis garnéla tűlélte, és nem szívta be őt a szűrő. Egyre többen bújnak elő:)
 
Back
Oldal tetejére