• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Raspberry Pi 3 akvárium vezérléshez?

Az adagolorendszeremet en pakoltam ossze kinabol vasarol perisztaltikus pumpabol (6V) es nemi vezerlesbol. A pumpa egy rovid csovel jott, amire racsatlakoztathatod a sajatodat. Lustasagbol CO2-hoz valo csovet hasznaltam (4mm) mert az volt otthon. Eddig jol mukodik. Vezerlesnel 1ml/s sebesseget allitottam be, ami eddigi szuroproba szeru mereseimnel egeszen pontos 10 ml +- 0.1ml lotyit adagol 10s alatt.
 
Az akvarium hutore gondoltam koszi a valaszt! Vizadagolos huto? Rakotned az akváriumot? eeez erdekesen hangzik!
I2C-t en kerulom ha lehet, de sokszor nem lehet.

Sajnos a project egy olyan PH kitet használ, ami I2C buszon kommunikál. Nekem pedig olyan van, ami analóg kimenettel rendelkezik.
Most azt próbálom összehozni, hogy egy Arduino méri a szonda érékeit és I2C buszon kommunikál a Raspberry-vel.

Szerencsére a pH szonda - amire tervezték - jól van dokumentálva és meg lehet írni Arduino-ra a megfelel "válaszokat" :)
Csak nem programoztammég Arduino I2C Slave-et....
 
Sziasztok!

Ígértem, hogy beszámolok, ha elkészül (de ez sohasem lesz kész :).
Minden esetre tegnap este beüzemeltem és eddig (kop-kop) jól üzemel.
PH mérés még nincs, mert elromlott a szondám.

Annyi idő telt el a projekt kezdete és a beüzemelés óta, hogy a frissített verzióban már kezeli az analóg (értsd: olcsó) PH szondát is, úgyhogy kell egy új szondát rendelnem. :)
Hamarosan bővebb beszámolóval jelentkezem a tapasztalatokról.

Amit kezel:
- 8 kimenet (mindenféle időzítéssel és feltételekkel programozható) - ebből 2 szünetmentes lehet (szűrők)
- 3 hőmérő
- 3 tápadagoló

WiFi-n csatlakozik a nethez és elméletileg mindenféle grafikonokat is fog majd gáyrtani (aminek akkor lesz értelme, ha van már PH és TDS mérő)
Tudna még dimmelni lámpát, de nekem ez neonnál nem játszik.

Eddig tetszik.

20200413_203901.jpg 20200413_203954.jpg


István
 
Back
Oldal tetejére