• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Rapid vízfeltöltés telepítés után

Tovább gondolva eme ötletet én úgy csinálnám,hogy először a zacsi kerüljön bele,aztán rá a talaj,dekor,miegymás majd feltöltés,kertészkedés.És ha már meguntad,csak leengeded a vizet,kikapod zacskóstól az egészet és már mehet is a következő telepítés..:facepalm::banghead::LOL:
 
Komolyra fordítva, halas akvárium újraindítás előtt állok. Úgy terveztem hogy ,kiszedem a vizet vödörbe, nem mosom ki a szűrő szivacsát, berendezem az aljzatot és a növényeket, majd szépen feltöltöm a régi vízzel.
Működhet? Drasztikusan le kellene rövidíteni a restart idejét.
 
Mondjuk a nappali közepén szétcsöpögtetni a vizet a zsákból, nem a családi béke legjobb próbája. :)
 
Komolyra fordítva, halas akvárium újraindítás előtt állok. Úgy terveztem hogy ,kiszedem a vizet vödörbe, nem mosom ki a szűrő szivacsát, berendezem az aljzatot és a növényeket, majd szépen feltöltöm a régi vízzel.
Működhet? Drasztikusan le kellene rövidíteni a restart idejét.
Én most indítottam így egy növényest. A szűrő csak addig állt, míg átpakoltam a csöveket a hordóba: két perc kb.
Két napig ment így, míg berendeztem, előkészítettem az akit.
Viszont nem mindegy, hogy hány liter vizet akarsz tárolni :)
 
Én most indítottam így egy növényest. A szűrő csak addig állt, míg átpakoltam a csöveket a hordóba: két perc kb.
Két napig ment így, míg berendeztem, előkészítettem az akit.
Viszont nem mindegy, hogy hány liter vizet akarsz tárolni :)
Bocsi, hogy csak most válaszolok, de nagyon el voltam havazva.
Az aki 30 literes, úgyhogy nem nagy mennyiség. Guppy-k, egy kölyök öves díszcsík (albérlő) és egy amano lakja jelenleg. A csík felel a csigák pusztításáért, mert ha nincs, akkor 3 nap után előjönnek, hiába pucoltam már ki az akit (sósavval is!), ezek túlélnek mindent, mint a csótányok.
Sajnos növényekből nincs semmi az akiban és a talaj (nagyszemű kavics) nem alkalmas ültetésre, mert fél centi vastag. Ezért szeretném kipakolni a jószágokat a tartalék akiba, kipucolni az akit, majd berendezni oly módon, hogy a halak is jól érezzék magukat.

Van egy másik 25 literes akim, ahol 6 red cherry garnéla és 3 fekete neon lakik, ott - kényszerből, mert szétesett az előző aki (4. emeleten mekkora élmény) - teljes tereprendezés volt, így ők most nagyon jól érzik magukat a sok-sok növény között, ráadásul ma kaptak egy sárga színű fajtársat is. Az egyik red meg lassan eléri az 1 centis méretet, szinte hetente vedlik, szerintem valami szteroidot szed.

Apropó, ráfűznék egy kérdéssel! Miért nem lehet sehol almacsigát kapni???
 
Húha! Akkor engem itt Újpalotán a Kínaian tuti kicsinálnának, ha lenne almacsigám. Az a rengeteg szép rizsföld, ami itt van... szép lépcsőzetes elrendezésben... hoppácska! De jó scape lenne belőle, és császkálna rajta egy almacsiga. :)
 
Szia Lajos!





Megtiltotta az EU.
Kárt tesznek a rizsföldeken.
Pénzbírsággal sújtják a forgalmazását, tenyésztését, tartását.

AmegA
Ez most komoly? Épp tegnap láttam egy nagy bevásárló központban lévő kisállat kereskedésben 900 Ft-os áron, ha jól emlékszem. És TerraPlázán is volt emlékeim szerint.
 
Back
Oldal tetejére