• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Rapa Nui, avagy üres volt az íróasztal sarka

Hpet78

Kertész szaki
Sziasztok,

Három napja indított akvárium technikai adatok:61920200131_081304.jpg
Üveg:40*35*30 42 liter
Szűrő: Eheim 2213 kerámiagyűrű, szivacs, 1 liter Matrix Trop
Világítás: Philips 23w kompakt izzó Ikea lámpába+kínai kék-piros ledes csiptetős lámpa(Tervben van valami normálisabb világítás egyelőre ez volt itthon hozzá) összességében 35 lumen/liter körül
Ista harangos co2, több mint a semmi alapon :)
Talaj: Tropica substrate+Dennerle Scapers Soil
Dekor: Lávakövek
Növényzet: Rotala Colorata, Lobelia Cardinals Mini, Cryptotocoryn Parva, Cryptocorin Willisii, Rotala Bonsai, Ranunculus, Inundatus, Hygrophila pinnatifida, Anubias sp. Nangi, Micranthemum Monte Carlo, +1 tő Cryptocoryn Flamingo amit egy másik akvából raktam át ahol gyengélkedett, hátha majd itt :)

Minimális hardscape, próbálgattam bele fákat is de túl sűrűnek tűnt jobbnak tűnt ez a minimál dolog, majd a növények alakítják még :)
 
Üdv a klubban!
Jó kis szettet hoztál össze. Sokmindent ki lehet hozni belőle.
Az elrendezés elég véletlenszerűnek látszik.
Persze ezzel az elrendezéssel is lehet szép, de többet is ki tudnál hozni belőle, ha jobban megfelelne az aranymetszés szabályainak, ha kicsit átgondoltabb lenne.
Nem akarok tolakodó lenni, csak segítő szándékkal mondtam.
Érdemes megnézni néhány naplót és az erről a témáról szóló topikot.
Most még könnyen tudsz változtatni, ha akarsz.
 
Üdv a klubban!
Jó kis szettet hoztál össze. Sokmindent ki lehet hozni belőle.
Az elrendezés elég véletlenszerűnek látszik.
Persze ezzel az elrendezéssel is lehet szép, de többet is ki tudnál hozni belőle, ha jobban megfelelne az aranymetszés szabályainak, ha kicsit átgondoltabb lenne.
Nem akarok tolakodó lenni, csak segítő szándékkal mondtam.
Érdemes megnézni néhány naplót és az erről a témáról szóló topikot.
Most még könnyen tudsz változtatni, ha akarsz.
Köszi. Igen tudom én is, hogy wannabe scape-nek is kevés, volt egy erősebb elképzelés, amire rájöttem, hogy ebben a mérete miatt nem lehet megcsinálni, az el lett napolva egy nagyobbra váltás idejére(nem ennek, hanem egy 49 literes kockának van hosszú távon tervben 120 liter környékűre való cserélése) így tényleg egy kicsit random dolog lett. Szóval arra változott itt a terv, hogy majd a növények dominálnak, meglátjuk hogy alakul.
 
Kis helyzetjelentés/naplózás: Kis túlzással másfél hetes, az elejétől tápozom minimálisan és foszfát monotáp is megy bele. Viszont nagyon halványan de megjelent némi hajalga. Egyenetlen tápozás, co2 szint, áramlás nem megfelelő megléte okozhatja ugyebár. Az áramlással eléggé elégedetlen vagyok a cross lily nem mozgatja át megfelelően ez lehet az egyik oka, egyre erősebben hajlok egy sima lily pipe felé. A diffúzort is jobban el lehetne helyezni szembe vele, növelve ezzel a beoldódást. Mindenesetre egy amit biztosan meg tudtam nézni a tápanyagszintek, vas 0,05-0,1 között a 0,1 felé jobban közelítve nitrát 15 mg/l foszfát 0. Szóval lehet megvan a bűnös kevés plusz foszfátot adtam a gyökeresedő szakaszban lévő növényeknek és az aktív talaj is nyeli. Emeltem a mai adagon, pár nap múlva ránézek van e mérhető foszfát, többi táp marad ugyanannyi, bár azokból is lehet több fogy ha jó a foszfát is ez majd kiderül. Közbe az jutott eszembe indíthattam volna trükkösebben, a meglévő 200 literes és 49 literes alatti szűrőkből csórhattam volna ide biológiai szűrőanyagot, amit meg ide vettem oda szétoszthattam volna, illetve a 200 literes vízcseréjénél leszívott vízet is használhattam volna mint beállt akva vizet az indításhoz. Valószínüleg könnyebb dolgom lett volna de ez a hajó már elment :)
 
Üdv a klubban!
Jó kis szettet hoztál össze. Sokmindent ki lehet hozni belőle.
Az elrendezés elég véletlenszerűnek látszik.
Persze ezzel az elrendezéssel is lehet szép, de többet is ki tudnál hozni belőle, ha jobban megfelelne az aranymetszés szabályainak, ha kicsit átgondoltabb lenne.
Nem akarok tolakodó lenni, csak segítő szándékkal mondtam.
Érdemes megnézni néhány naplót és az erről a témáról szóló topikot.
Most még könnyen tudsz változtatni, ha akarsz.
Nézzük meg mi lesz, ha benövik a növények. Nem biztos, hogy kell változtatni.
 
Nos meglocsoltam rendesen foszfáttal, kicsit meg is szaladt a kezem reggel, 1,8 körüli érték volt. Lámpaoltás után 0,6-t mértem ilyen mértékű fogyásért a talaj a felelős az biztos, pláne, hogy a macro adag ugyanannyi volt és a nitrát minimálisan volt kevesebb az esti mérésnél mint tegnap. Viszont ami érdekes, hogy micro is ugyanannyi ment viszont a ma esti mérésnél 0 vas volt kimutatható a tegnapi majdnem 0,1-es érték helyett. 20 perces fogkefézés még ma is volt ezzel együtt amikor hazaértem az alga ellen :) Holnap lily pipe-ra lesz cserélve a cross, hogy jobb legyen az áramlás is, foszfátra meg jobban odafigyelek. Az esti macro adagolás mellett rámérek reggel is és pótlom amit benyel a talaj. Mára ennyi :)
 
Hajalga ellen bevetésre került 3 amano garnéla és egy növendék sziámi algaevő ennek, és a foszfát jobb szinten tartásának köszönhetően eltűnt. Kapott nano lily pipe-ot jobb az áramlás nagységrendekkel, és a co2 beoldás is javult. És ha már lúd legyen kövér alapon egy üveg akasztós dc-t is eddig a többi akvából raktam át dc-t ha nézni akartam a szintet, de most hogy élőlények is vannak benne jobb ha folyamatos monitorozás van. Nagyjából így állunk két hetesen.

616IMG_20200216_172405.jpg
 
Nem erősségem a naplózás, de azért csak eszembe jutott íme egy aktuális kép(bár a blyxa japonicák csak ideiglenesen vannak bent):
378IMG_20200405_145746.jpg
Foszfát minimálisan még megy, bár lehet ez most a gyökeresedése miatt kell a blyxa japonica bokroknak. Összességében minden megindult, növöget, a bucék lealgásodtak kicsit, jelenleg ezt próbálom napi carbo adaggal és mechanikusan eltávolítani.
 
Nem erősségem a naplózás, de azért csak eszembe jutott íme egy aktuális kép(bár a blyxa japonicák csak ideiglenesen vannak bent):
View attachment 90512
Foszfát minimálisan még megy, bár lehet ez most a gyökeresedése miatt kell a blyxa japonica bokroknak. Összességében minden megindult, növöget, a bucék lealgásodtak kicsit, jelenleg ezt próbálom napi carbo adaggal és mechanikusan eltávolítani.
Szépen alakul. :)
Bal elöl a Blyxa mellett mi a növény neve?
 
Szépen alakul! a köveket a szigetről hoztad? :giggle: én jártam ott. bocs az off-ért!
Sajnos nem jártam ott szóval a kövek se onnan vannak :) Csak amikor elrendeztem a köveket(mondjuk elég minimal scape :) ) akkor a bal első kő egy az egybe úgy nézett ki mint egy ilyen fej a Húsvét szigeten :) innen a név
 
Egy kis update, még mindig igényli a plusz foszfátot, szóval kapja kiváncsi vagyok meddig igényli majd. Nagyon minimális alga van még ezt szép lassan napi carbo folyadék közvetlen rányomásával igyekszem megszüntetni, igazából jól halad csak lassan. A bucephalandrák felénél a régi levelek elbomlottak, vagy bomlás közbe vannak, emers növényekként jöttek, az új hajtások szépek. Kikerült a Rotala Colorata a jobb hátsó sarokból mert kezelhetetlen volt úgy nőtt mint a bolondgomba és mivel alacsony az akvárium 5 naponta metszeni kellett. Helyére rotala macrandra mini butterfly került, staurogyne repens és reinickii mini, meglátjuk mennyire érvényesül a tricolor hatás amit elképzeltem velük :) Kikerült még a Ranunculus inundatus, szintén a kezelhetetlensége miatt, a helyére Cryptocoryne Nurii Green került, szépen hajt de még sok nem látszik belőle, többek között a Rotala pearl bokor miatt sem, így sanszos hogy hátrébb kerül majd az is, hogy jobban érvényesüljön. Nagyjából ennyi kedves naplóm :) És végezetül jöjjön egy kép is az aktuális állapotáról: 60520200510_191232.jpg
 
Update: Egy hónapja, talán kicsit több elhagytam a plusz foszfátot, úgy tűnik nincs belőle gond, jóllakott a talaj :) Fényben volt egy kis variálás felkerült 2X15w T8 egy plant egy 6500k csővel de maradt a Chihiros is csak visszább vettem a fényerejét. A bal hátsó sarokban csak a reineckii minit hagytam meg, a stau kikerült agresszívan terjeszkedett jobbra balra így mennie kellett. A Rotala Macandra mini butterfly meg nagyon bokrosodott, és zárta el a szívóág réseit ezért azt is elengedtem. Most a reineckii mini mögött friss ültetésű ludwigia brevipes van, mögé pedig a rotala bonsai-ból ültettem meglátjuk ez az összeállítás mennyire lesz működőképes. Közben meg lett variálva a középrész is, hátrébb került a rotala pearl teret adva így a cryptocoryne nurii green-nek a blyxa japonica meg kikerült, hogy ne zavarja a látképet. A középső rotala bonsai bokor mögötti kőkompozíció kivételén is agyalok, nem sok teteje van semmi nem látszik belőle és foglalja a helyet a növények elől. Megálmodom még, meg ki kéne találni mit és hogyan ültessek oda.
 
Back
Oldal tetejére