• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Rainbowscape

View attachment 103431

Előre szeretném jelezni, hogy nem nagyképűség miatt osztom meg ezt a képet. Tudom, megosztó az, hogy kell-e ilyen technika egy akváriumhoz. Mi már 2 éve gyűjtögetjük, és folyamatosan fejlesztjük az akváriumaink technikáit. Kipróbáltunk egy rakat dolgot, és egyszer szerettük volna a (szerintünk) legjobb technikát összerakni egy akváriummal. (Chihiros WRGB II lámpa, ADA akva, ADA co szett, ruby visszacsapószeleppel, Ista mini skimmer, ADA ES-300 szűrő, ADA tápozás. Jött egy lehetőség, és nem tudtam ellenállni, hogy a régebbi ADA szűrőt, amit most vettünk szettben, lecseréljük egy újra. (Mert az elég hangos volt) Nem bántuk meg. Az első verzió valami brutál kiserőmű volt ehhez képest. Hangban esetleg az Eheim Classic-al lehetne összehasonlítani ezt, de ennek szinte semmi hangja nicsen. Csak az új szűrő miatt szétkaptuk az ikea szekrényt, hogy látszódjon a technika is. :) Még a csöveket el kell szépen vezetni, de ez a látvány megéri Ikea szekrényt szétbombázni.. :)
Nektek mi lenne az álom szett? Vagy miben használnátok mást?
Az akvárium maga, kezd beindulni, de sajnos ez egy kicsit lassabb folyamat most, meg a növények sem a könnyebb fajátból vannak. Ma vízcsere, és utána kezdjük a tápozást is, ami végül ADA lesz szintén.
Hűha! Ez vitán felül nagyon szép, és ez az ADA szűrő egy klasszikus.
/ Ha nálam egyszer ilyen rend lenne, a halaim lehet hogy bestresszelnének. :) :) /
 
View attachment 103431

Előre szeretném jelezni, hogy nem nagyképűség miatt osztom meg ezt a képet. Tudom, megosztó az, hogy kell-e ilyen technika egy akváriumhoz. Mi már 2 éve gyűjtögetjük, és folyamatosan fejlesztjük az akváriumaink technikáit. Kipróbáltunk egy rakat dolgot, és egyszer szerettük volna a (szerintünk) legjobb technikát összerakni egy akváriummal. (Chihiros WRGB II lámpa, ADA akva, ADA co szett, ruby visszacsapószeleppel, Ista mini skimmer, ADA ES-300 szűrő, ADA tápozás. Jött egy lehetőség, és nem tudtam ellenállni, hogy a régebbi ADA szűrőt, amit most vettünk szettben, lecseréljük egy újra. (Mert az elég hangos volt) Nem bántuk meg. Az első verzió valami brutál kiserőmű volt ehhez képest. Hangban esetleg az Eheim Classic-al lehetne összehasonlítani ezt, de ennek szinte semmi hangja nicsen. Csak az új szűrő miatt szétkaptuk az ikea szekrényt, hogy látszódjon a technika is. :) Még a csöveket el kell szépen vezetni, de ez a látvány megéri Ikea szekrényt szétbombázni.. :)
Nektek mi lenne az álom szett? Vagy miben használnátok mást?
Az akvárium maga, kezd beindulni, de sajnos ez egy kicsit lassabb folyamat most, meg a növények sem a könnyebb fajátból vannak. Ma vízcsere, és utána kezdjük a tápozást is, ami végül ADA lesz szintén.
Lehet, hogy furcsa kérdés lesz, de engem érdekelne, hogy ez pontosan milyen ikea szekrény? A technika és a rend is remek persze 😀
 
Ikea besta. De ha önállóan egy eleme lenne csak, arra nem mernék akvát rakni. :)
A Besta belseje is olyan méhsejt szerkezetű mint a kallax? Én a kallax mintájára csináltattam szekrényt. A kallaxra még megerősítve sem mertem rátenni a 60-as akit. Így dupla bútorlapból készült ABS elfóliázva. Kb trezor súlyú lett, de stabil. 😀
 
A Besta belseje is olyan méhsejt szerkezetű mint a kallax? Én a kallax mintájára csináltattam szekrényt. A kallaxra még megerősítve sem mertem rátenni a 60-as akit. Így dupla bútorlapból készült ABS elfóliázva. Kb trezor súlyú lett, de stabil. 😀
Abszolút megértem. Én sem ajánlanám senkinek sem. A hivatalos adat szerint vízszintes felületenként max 20 kg a teherbírása.
 
View attachment 103431

Előre szeretném jelezni, hogy nem nagyképűség miatt osztom meg ezt a képet. Tudom, megosztó az, hogy kell-e ilyen technika egy akváriumhoz. Mi már 2 éve gyűjtögetjük, és folyamatosan fejlesztjük az akváriumaink technikáit. Kipróbáltunk egy rakat dolgot, és egyszer szerettük volna a (szerintünk) legjobb technikát összerakni egy akváriummal. (Chihiros WRGB II lámpa, ADA akva, ADA co szett, ruby visszacsapószeleppel, Ista mini skimmer, ADA ES-300 szűrő, ADA tápozás. Jött egy lehetőség, és nem tudtam ellenállni, hogy a régebbi ADA szűrőt, amit most vettünk szettben, lecseréljük egy újra. (Mert az elég hangos volt) Nem bántuk meg. Az első verzió valami brutál kiserőmű volt ehhez képest. Hangban esetleg az Eheim Classic-al lehetne összehasonlítani ezt, de ennek szinte semmi hangja nicsen. Csak az új szűrő miatt szétkaptuk az ikea szekrényt, hogy látszódjon a technika is. :) Még a csöveket el kell szépen vezetni, de ez a látvány megéri Ikea szekrényt szétbombázni.. :)
Nektek mi lenne az álom szett? Vagy miben használnátok mást?
Az akvárium maga, kezd beindulni, de sajnos ez egy kicsit lassabb folyamat most, meg a növények sem a könnyebb fajátból vannak. Ma vízcsere, és utána kezdjük a tápozást is, ami végül ADA lesz szintén.
Nagyon profi!
Dupla csap nem fog hiányozni?
 
A mai nyírás és takatítás is megvolt. 😍
Nem panaszkodom, de néha azért azt érzem a Cuba nőhetne kicsivel gyorsabban. Az akvárium egyenlőre algamentes, ezért sem hagyunk ki véletlenül sem nyírást, sem takarítást. 😅
Nő, növöget az igaz csak lassan, de ha egyszer beindul és elkezd nőni még a Helferit is fojtogatni fogja. Az elején én se hittem, hogy lesz belőle valami, le is akartam cserélni, de egyszer elég durván beindult. Most inkább agresszív terjeszkedő növénynek tartom. Fő akvakertész jelmondat: TÜRELEM. Lesz az a Cuba még 5 cm vastag is!
 
Sziasztok!

Nekünk ne mondja senki, hogy halaknak nincsenek érzelmeik :D a szórakozás egy érzés, a mi friss zöld neonjaink pedig amióta kiengedtük, folyamatosan driftelnek a poppy lendületében és látszólag nagyon jól szórakoznak. Mi pedig itt röhögünk rajtuk, hogy őrült halaink vannak, vagy csak gyorsan hasonulnak gazdáikhoz? 🧐

Nu de most a komolyra térve, itt egy kis update:
A holland aki kezd teljesen elszabadulni, kB pár naponta tudnánk nyírni, na de mi szeretjük így elszabadultan. :) Mellékelten persze jönnek a képek.
Sajnos az otok megint nem éltek meg sok időt. Más állatból nem volt elhullás, az otokból kb 3 db maradt pedig még 4 db utánpótlást is vettünk az előző 12-15 dbhoz képest. És másik akiban sem maradtak meg. Szóval ezúton úgy döntöttünk, védjük egy picit ezt a fajt. Ugyanis a vadonból gyűjtik össze ezeket a szépségeket, tapasztalataink szerint pedig sokaknál nem maradnak meg sokáig. A garnélák és a csigák pedig tökéletesen helyettesítik őket. Bár személy szerint nagyon szeretem ezeket a szépségeket, egyre több okot érzünk aziránt, hogy ne támogassuk az otocinclus affinisok vásárlását.

A... hogyan is neveztük?? Martinique part ma kapott új lakókat, 12 zöld neont, vagyis így nézve 11 zöld neont és egy valamit :D itt szépen alakulnak a növények, rotalák kezdik színeiket és formáikat betölteni. Viviparát nyírjuk hetente, már a rotala colorataból is igazítottam. Nagyon élvezzük a fejlődésének menetét.

Na és a kocka?
Ott kezd a Monte Carlo szépen nőni, hátul a cryptok is kezdik jól érezni magukat és a helferi is rendbe jött. Persze a hydrocotyle tripartite itt is elszabadult, a napokban majd kezelem ezt is. A sok szép buce közül elkezdett egy-egy virágozni, szóval tuti jól érzik magukat.

Cheers,
Lexi és Tibi
 

Attachments

  • DSC_1579.JPG
    DSC_1579.JPG
    328 KB · Megtekintések: 85
  • DSC_1580.JPG
    DSC_1580.JPG
    302.5 KB · Megtekintések: 43
  • DSC_1582.JPG
    DSC_1582.JPG
    152.5 KB · Megtekintések: 49
Tegnap csináltunk egy vízcserét. A rotala colorata színei elképesztőek, de a macranda? Hát az istenért sem pirulgat, szóval még várunk vele picit. A Proserpinaca palustrist meg elnyomta a colorata, szóval kicsit jobban figyelünk ezentúl rá. A mini fissi nagyon szépen rendbe jött a pillanatragasztós olvadása után 😍most jön a nagyon a karbantartása.... Puh... Ugyanitt, egy halom növény lesz eladó, de erről többet a másik topikban ;)
 

Attachments

  • DSC_1708.JPG
    DSC_1708.JPG
    221.4 KB · Megtekintések: 73
Kicsit későn álltam neki, ezért nézzétek el, hogy csak pár növénnyel foglalkoztam. A H'ra kap jövő héten egy nagy nyírást, szerintem ha nagyon unatkozom a murdaniát is kicsit jobban rendbe rakom majd, illetve a lobaliára is ráfér majd egy metszés. Most a Pogestemonok, Potamogeton, ludwigia, hydrocotyle és részben a Murdania volt soron...
A Cuba alakulgat, de még nem az igazi...
Viszont most a piros út nekem nagyon tetszik, ez olyan számomra (!) tökéletes :D
Ahh, ez tényleg nagy meló, máskor hallgatunk @Luigi13 -ékra :D
 

Attachments

  • DSC_1709.JPG
    DSC_1709.JPG
    328.2 KB · Megtekintések: 49
Kicsit későn álltam neki, ezért nézzétek el, hogy csak pár növénnyel foglalkoztam. A H'ra kap jövő héten egy nagy nyírást, szerintem ha nagyon unatkozom a murdaniát is kicsit jobban rendbe rakom majd, illetve a lobaliára is ráfér majd egy metszés. Most a Pogestemonok, Potamogeton, ludwigia, hydrocotyle és részben a Murdania volt soron...
A Cuba alakulgat, de még nem az igazi...
Viszont most a piros út nekem nagyon tetszik, ez olyan számomra (!) tökéletes :D
Ahh, ez tényleg nagy meló, máskor hallgatunk @Luigi13 -ékra :D
Sárga köves úthoz piros cipő az előírás, akkor a piroshoz sárga topánkát húzol karbizás előtt? :D
 
Back
Oldal tetejére