• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Rainbowscape

View attachment 103163
Nem szeretnénk külön naplókat indítani a másik két akváriumnak, ezért időnként itt számolunk be róluk. Ez egy 45P méretű akvárium, frissen indítva. Növénylistát majd írok igény szerint. Ezen a héten készültünk el ezzel az akváriummal. Főleg Lexi ragasztotta a fákat, én inkább a kövek elrendezésével foglalkoztam. Már most kedvenc, nem tudom ki-mit gondol róla, de itt élőben nézve, baromi jól mutat. Remélem a növények hamarosan beindulnak benne. Az itt lakó halakat már biztosan tudjuk, majd bejáratás után zöld neonok lesznek. :)
Pedig megérne egy külön naplót, nagyon jól sikerült! Talán a frontüveghez közeledve elvékonyodhatna szinte teljesen a dekorhomok, de amúgy szuper!
 
Pedig megérne egy külön naplót, nagyon jól sikerült! Talán a frontüveghez közeledve elvékonyodhatna szinte teljesen a dekorhomok, de amúgy szuper!
A biztonság kedvéért van így. Nehogy elmozduljanak a lávakövek. Később lehet kicsit lejjebb visszük a szintet..
 
Valakit érdekelne a többi akvánk is? :)
Ezt a kérdésfelvetést nem gondolhatod komolyan. el-függő vagyok. :)
Ez egy 45P méretű akvárium, frissen indítva. Növénylistát majd írok igény szerint.
Nem ragaszkodom növénylistához, viszont a bekarikázott növény által keltett kíváncsiság kilyuggatta oldalamat. Miféle szerzet?
Névtelen.jpg

Gyárilag volt benne kb 20 tő buce. Na azokat mind ki kellett menteni. Ha minden rendben megy, akkor mennek vissza, egy alapos metszés után. Így mondjuk kicsit nehezebb lesz mire szépen fog mutatni..
No, majdnem írtam, hogy befejezetlennek tűnik, ami Schuberttől h-mollban elfogadható.
Bízom a sikeres Buce-rehabban, aztán ne felejtsetek el képet feltölteni.
 
Ezt a kérdésfelvetést nem gondolhatod komolyan. el-függő vagyok. :)

Nem ragaszkodom növénylistához, viszont a bekarikázott növény által keltett kíváncsiság kilyuggatta oldalamat. Miféle szerzet?
View attachment 103174


No, majdnem írtam, hogy befejezetlennek tűnik, ami Schuberttől h-mollban elfogadható.
Bízom a sikeres Buce-rehabban, aztán ne felejtsetek el képet feltölteni.
Rotala colorata a neve. Rózsaszínnek kellene majd lennie.
A buce rehabban a legsikeresebb bucésektől ( @Luigi13 ) kapunk talán egy kis segítséget. :)
 
Ezt a kérdésfelvetést nem gondolhatod komolyan. el-függő vagyok. :)

Nem ragaszkodom növénylistához, viszont a bekarikázott növény által keltett kíváncsiság kilyuggatta oldalamat. Miféle szerzet?
View attachment 103174


No, majdnem írtam, hogy befejezetlennek tűnik, ami Schuberttől h-mollban elfogadható.
Bízom a sikeres Buce-rehabban, aztán ne felejtsetek el képet feltölteni.
Na meg crypto, anubias, helferi is megsemmisültek.. de gondoltam így kerek, ha nem mindig csak a pozitív dolgokról számolunk be..
 
Kicsit home-made telefonos vidi, és biztos vagyok benne, hogy Tibi secc-pecc alatt csinálná megajó cinematikot, de majd ha benövi ;)

Btw, nem tudok betelni a látvánnyal... Ha van akva kombnáció, amit szeretek, akkor ez...
 

Attachments

  • DSC_1386.JPG
    DSC_1386.JPG
    50.7 KB · Megtekintések: 58
  • DSC_1388.JPG
    DSC_1388.JPG
    74.6 KB · Megtekintések: 61
Bemutatjuk Bélát, a mentett bettát :D
Szeret bújócskázni, néha lakótársaival játszani, amúgy békésen elvannak, nem kerget ki senkit (Nem úgy mint Poseidon, a @tsokee éktól kapott szépség) :D.
Nemsokára költözik a majdnem tönkretett akiba, amíg az regenerálódik, addig Béla is marad ideiglenes helyen. Majd új helyén megpróbálok egy igazán szép profilképeket készíteni róla ... :))
 

Attachments

  • _20210315_205241.JPG
    _20210315_205241.JPG
    689.5 KB · Megtekintések: 37
  • _20210315_205153.JPG
    _20210315_205153.JPG
    477.8 KB · Megtekintések: 44
Bemutatjuk Bélát, a mentett bettát :D
Szeret bújócskázni, néha lakótársaival játszani, amúgy békésen elvannak, nem kerget ki senkit (Nem úgy mint Poseidon, a @tsokee éktól kapott szépség) :D.
Nemsokára költözik a majdnem tönkretett akiba, amíg az regenerálódik, addig Béla is marad ideiglenes helyen. Majd új helyén megpróbálok egy igazán szép profilképeket készíteni róla ... :))
Béla sokkal szebb életben, mint a képeken! Fentről nézve fémesen/metálosan csillogó ZÖLD színe van, oldalról pedig bársonyosan kék.
 
Bemutatjuk Bélát, a mentett bettát :D
Szeret bújócskázni, néha lakótársaival játszani, amúgy békésen elvannak, nem kerget ki senkit (Nem úgy mint Poseidon, a @tsokee éktól kapott szépség) :D.
Nemsokára költözik a majdnem tönkretett akiba, amíg az regenerálódik, addig Béla is marad ideiglenes helyen. Majd új helyén megpróbálok egy igazán szép profilképeket készíteni róla ... :))
Nem szándékoztam mostanában Bettát tartani, de egy ilyesfélét bármikor szívesen megmentenék. :)
 
Rainbow.jpg

Szerencsére sokat ma sem kellett alakítgatni. Volt egy gyors vízcsere, meg egy kis igazítás. Elég jól alakul a kinézet. :) Legalábbis szerintünk. Úgy érezzük ezt az akvát minden héten kell majd nyírni, mert nagyon durva tempóban képes növekedni az összes növény. Számunkra is hihetetlen. Holnap még töltök pár részlet képet, de nem volt kedvem tovább editálgatni, így éjszaka felé. :)
 
Utoljára módosított:
ADA akva.jpg

Előre szeretném jelezni, hogy nem nagyképűség miatt osztom meg ezt a képet. Tudom, megosztó az, hogy kell-e ilyen technika egy akváriumhoz. Mi már 2 éve gyűjtögetjük, és folyamatosan fejlesztjük az akváriumaink technikáit. Kipróbáltunk egy rakat dolgot, és egyszer szerettük volna a (szerintünk) legjobb technikát összerakni egy akváriummal. (Chihiros WRGB II lámpa, ADA akva, ADA co szett, ruby visszacsapószeleppel, Ista mini skimmer, ADA ES-300 szűrő, ADA tápozás. Jött egy lehetőség, és nem tudtam ellenállni, hogy a régebbi ADA szűrőt, amit most vettünk szettben, lecseréljük egy újra. (Mert az elég hangos volt) Nem bántuk meg. Az első verzió valami brutál kiserőmű volt ehhez képest. Hangban esetleg az Eheim Classic-al lehetne összehasonlítani ezt, de ennek szinte semmi hangja nicsen. Csak az új szűrő miatt szétkaptuk az ikea szekrényt, hogy látszódjon a technika is. :) Még a csöveket el kell szépen vezetni, de ez a látvány megéri Ikea szekrényt szétbombázni.. :)
Nektek mi lenne az álom szett? Vagy miben használnátok mást?
Az akvárium maga, kezd beindulni, de sajnos ez egy kicsit lassabb folyamat most, meg a növények sem a könnyebb fajátból vannak. Ma vízcsere, és utána kezdjük a tápozást is, ami végül ADA lesz szintén.
 
Utoljára módosított:
Előre szeretném jelezni, hogy nem nagyképűség miatt osztom meg ezt a képet. Tudom, megosztó az, hogy kell-e ilyen technika egy akváriumhoz. Mi már 2 éve gyűjtögetjük, és folyamatosan fejlesztjük az akváriumaink technikáit. Kipróbáltunk egy rakat dolgot, és egyszer szerettük volna a (szerintünk) legjobb technikát összerakni egy akváriummal. (Chihiros WRGB II lámpa, ADA akva, ADA co szett, ruby visszacsapószeleppel, Ista mini skimmer, ADA ES-300 szűrő, ADA tápozás. Jött egy lehetőség, és nem tudtam ellenállni, hogy a régebbi ADA szűrőt, amit most vettünk szetbben, lecseréljük egy újra. (Mert az elég hangos volt) Nem bántuk meg. Az első verzió valami brutál kiserőmű volt ehhez képest. Hangban esetleg az Eheim Classic-al lehetne összehasonlítani ezt, de ennek szinte semmi hangja nicsen. Csak az új szűrő miatt szétkaptuk az ikea szekrényt, hogy látszódjon a technika is. :) Még a csöveket el kell szépen vezetni, de ez a látvány megéri Ikea szekrényt szétbombázni.. :)
Nektek mi lenne az álom szett? Vagy miben használnátok mást?
Az akvárium maga, kezd beindulni, de sajnos ez egy kicsit lassabb folyamat most, meg a növények sem a könnyebb fajátból vannak. Ma vízcsere, és utána kezdjük a tápozást is, ami végül ADA lesz szintén.
Tetszik a setup, persze igazi arcát - amit Ti elképzeltetek - majd később mutatja meg, amikor beindul a saláta-sereg.
Azért legalább még egy fát berakhattatok volna, hogy se elsőre, se másodikra, se n-a-köbön számú ránézésre ne tűnjön úgy, hogy 4 fa van. Páros szám nem frankó. Ha a növények meg belakják helyüket, akkor a jobboldali fa gyakorlatilag el fog tűnni. Szerintem még nem késő, tegyetek be még.
A vörös lávakő részletek kicsit bezavarnak, inkább azok is legyenek feketék, meg több (darabszám és méret) kell, hogy igazán részletgazdag legyen.

Figyuztok, mindenki úgy éli és valósítja meg a hobbiját ahogy szeretné. Nekem tetszik, hogy Ti mindenben a legjobbat akarjátok megadni az akván keresztül Magatoknak. Nagyon helyes, mert ez az egy tyúkkakis életetek van.

Hazudnék, ha azt állítanám, hogy a képről nem "nyúlnék le" ezt-azt. Mondjuk, sosem voltam olyan helyzetben, hogy egy ADA szűrő vásárlásának a küszöbén álljak. De hogy válaszoljak a feltett kérdésre:
- egyrészt öreg vagyok, meg márkahű, úgyhogy maradnék egy Eheim szűrőnél,
- az ADA tápozást majd ki szeretném próbálni, de előbb a Green Aqua Micro Macro kerül sorra,
- a LED pilácsok, nos azok nagyon tudják fájdítani szívemet, a legnagyobb baj, hogy a Majorban nem elfogadott fizetőeszköz a lelki üdvösségem :D.
Hirtelenjében ennyi.

Hozzátok meg be ne merjen csengetni az alga! :)
 
Tetszik a setup, persze igazi arcát - amit Ti elképzeltetek - majd később mutatja meg, amikor beindul a saláta-sereg.
Azért legalább még egy fát berakhattatok volna, hogy se elsőre, se másodikra, se n-a-köbön számú ránézésre ne tűnjön úgy, hogy 4 fa van. Páros szám nem frankó. Ha a növények meg belakják helyüket, akkor a jobboldali fa gyakorlatilag el fog tűnni. Szerintem még nem késő, tegyetek be még.
A vörös lávakő részletek kicsit bezavarnak, inkább azok is legyenek feketék, meg több (darabszám és méret) kell, hogy igazán részletgazdag legyen.

Figyuztok, mindenki úgy éli és valósítja meg a hobbiját ahogy szeretné. Nekem tetszik, hogy Ti mindenben a legjobbat akarjátok megadni az akván keresztül Magatoknak. Nagyon helyes, mert ez az egy tyúkkakis életetek van.

Hazudnék, ha azt állítanám, hogy a képről nem "nyúlnék le" ezt-azt. Mondjuk, sosem voltam olyan helyzetben, hogy egy ADA szűrő vásárlásának a küszöbén álljak. De hogy válaszoljak a feltett kérdésre:
- egyrészt öreg vagyok, meg márkahű, úgyhogy maradnék egy Eheim szűrőnél,
- az ADA tápozást majd ki szeretném próbálni, de előbb a Green Aqua Micro Macro kerül sorra,
- a LED pilácsok, nos azok nagyon tudják fájdítani szívemet, a legnagyobb baj, hogy a Majorban nem elfogadott fizetőeszköz a lelki üdvösségem :D.
Hirtelenjében ennyi.

Hozzátok meg be ne merjen csengetni az alga! :)

Köszi a kritikát. Szívesen fogadjuk, de azt tudod.. ;) én akárhogy is számolom az 5db faág.. Nem is tudom, egyenlőre teszik nekünk hogy van benne vörös kő is. Részleteken mindenképpen kell még dolgozni, de először meg kell mutatnia az igazi arcát az akvának.
A többit megértem. Egyszer azért próbálj ki egy rgb pilácsot.. ;)
 
Köszi a kritikát. Szívesen fogadjuk, de azt tudod.. ;) én akárhogy is számolom az 5db faág.. Nem is tudom, egyenlőre teszik nekünk hogy van benne vörös kő is. Részleteken mindenképpen kell még dolgozni, de először meg kell mutatnia az igazi arcát az akvának.
A többit megértem. Egyszer azért próbálj ki egy rgb pilácsot.. ;)
Most még látod az ötödiket, de idővel el fogja nyelni a növénymassza. Hidd el, ez most nem annyira szembetűnő, de az idő előrehaladtával zavaró lesz, nem lesz meg a természetes fíling.

Ha úgy állna a szénám, nemhogy RGB pilácsom lenne, de váltott mocikkal járnék, amiket kilóra vettem. :ROFLMAO:
 
Back
Oldal tetejére