• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Rainbowscape

Igen, az tudott, hogy elég sokféle baktérium van a környezetünkben, így avízben is, ami nem mindig és mindenkiben okoz betegséget. Vaalakit legyőz, valaki csak hordozza, vagy éppen mentes.
Valószínűleg valami miatt legyengült szervezet nagyobb eséllyel nem tud ellenállni,
de lehet akár fiatalabb egyed is. Általában (és megfigyelésem szerint is) dánióféléknél viszonylag gyakori.
Bocs az egyetemi székfoglalóért. :)
Meglátjuk.. majd beszámolok az állapotáról. Kezelni, meg rohangálni nem fogok miatta.. :)
 
Meglátjuk.. majd beszámolok az állapotáról. Kezelni, meg rohangálni nem fogok miatta.. :)
Igen, ez nem visszafordítható, láthatóan az emésztése is nulla, még visszatérve a dániókra, pl
a zebra... igénytelennek van beskatulyázva, de elvétve sem látni halas magánmedencékben
max viszonylag frissen beszerzetteket. Jópár éve a Bp-i Füvészkert Viktóriaház medencéjében
volt komoly állományuk, sokat fürkésztem ott, de torz példány nem akadt, vagyis nagy szabad
vífelület, korlátlan kiúszótér, stb kell nekik. Talán még annyit, hogy tápból csak ivadékméretű
ajánlott.
Bocs a székfoglaló kiegészítéséért. :)
 
20210306-IMG_1960.jpg
Helyzetjelentés..
Ma mentünk volna a Greenaquába, de kint állt a sor vége, ezért csak kedden kerülnek bele az első gerincesek. Alga még nem nagyon van, szerencsések vagyunk. Tápozást 5-5-5 ml ADA Brighty K, + mineral + iron. A garnélák remekül érzik magukat, egyenlőre. Kikerült az albida brown az akvából, mert hallgattunk @Luigi13 -ékra. - Köszönjük - De a fent nevezett okok miatt, az új növényt még nem tudtuk beszerezni a Blyxa elé, szóval az is kedden lesz. :)

Ti milyen halat tennétek bele? A kubotai a befutó , de azok nálunk nagyon ugráltak eddig.
 
Utoljára módosított:
Ez esetben a kubotai-t meggondolom... Én is velük szemezek a 60p-be. Csak félek, hogy "nagyok" lesznek oda. Ruby tetrán gondolkodtál? Magam ellen beszélek mert akkor nekem nem marad a GA-ból és Zack szerint idén már nem is lesz, de mondjuk legalább egyszerűbb lenne döntenem utána :D

Szerk: nem is kubotai volt a vívódás tárgya, hanem amanda... hjahj, este van már nagyon :)
 
Ez esetben a kubotai-t meggondolom... Én is velük szemezek a 60p-be. Csak félek, hogy "nagyok" lesznek oda. Ruby tetrán gondolkodtál? Magam ellen beszélek mert akkor nekem nem marad a GA-ból és Zack szerint idén már nem is lesz, de mondjuk legalább egyszerűbb lenne döntenem utána :D

Szerk: nem is kubotai volt a vívódás tárgya, hanem amanda... hjahj, este van már nagyon :)
Ruby van a másik akvában. Ők nagyon félős népség nálunk.. :)
 
Sziasztok!
Holnapra már lelkiekben készülök nagy nyírásra (pedig tudom, hogy ez még semmi, majd ha igazán beindul)... A haluci kérdés még mindig nyitott.
A fejtörés oka, hogy egyik akinkban vannak ugye a már korábban említett galaxyk.
Amit tegnap raktunk össze, abba tuti, hogy zöld neonokat akarunk.
Én (Lexi) nem szeretem a vörös orrú pontylazacokat.
Tibu (tök jogosan) nem akar olyan halucit, amely submersből emersbe akar (kevesebb sikerrel) átszokni.
Mindketten a hengeli razborát olyan (bocsi haluci 😅) snassznak tartjuk. 😁
És ha már van ennyi gyönyörűség a világon, akkor használjuk ki, úgyhogy legyünk változatosak :p

Mivel nem versenyre készülünk (vagyis én tuti nem), így gondolkoztunk valami nagyon színes halucin is :D
Ötletek? 😍
 

Attachments

  • _20210312_205352.JPG
    _20210312_205352.JPG
    455.5 KB · Megtekintések: 34
Sziasztok!
Holnapra már lelkiekben készülök nagy nyírásra (pedig tudom, hogy ez még semmi, majd ha igazán beindul)... A haluci kérdés még mindig nyitott.
A fejtörés oka, hogy egyik akinkban vannak ugye a már korábban említett galaxyk.
Amit tegnap raktunk össze, abba tuti, hogy zöld neonokat akarunk.
Én (Lexi) nem szeretem a vörös orrú pontylazacokat.
Tibu (tök jogosan) nem akar olyan halucit, amely submersből emersbe akar (kevesebb sikerrel) átszokni.
Mindketten a hengeli razborát olyan (bocsi haluci 😅) snassznak tartjuk. 😁
És ha már van ennyi gyönyörűség a világon, akkor használjuk ki, úgyhogy legyünk változatosak :p

Mivel nem versenyre készülünk (vagyis én tuti nem), így gondolkoztunk valami nagyon színes halucin is :D
Ötletek? 😍
Per hecc, egy csapat zöld szumi (Barbus tetrazona) jól mutatna. ;)
1615597020245.png
 
Sziasztok!
Holnapra már lelkiekben készülök nagy nyírásra (pedig tudom, hogy ez még semmi, majd ha igazán beindul)... A haluci kérdés még mindig nyitott.
A fejtörés oka, hogy egyik akinkban vannak ugye a már korábban említett galaxyk.
Amit tegnap raktunk össze, abba tuti, hogy zöld neonokat akarunk.
Én (Lexi) nem szeretem a vörös orrú pontylazacokat.
Tibu (tök jogosan) nem akar olyan halucit, amely submersből emersbe akar (kevesebb sikerrel) átszokni.
Mindketten a hengeli razborát olyan (bocsi haluci 😅) snassznak tartjuk. 😁
És ha már van ennyi gyönyörűség a világon, akkor használjuk ki, úgyhogy legyünk változatosak :p

Mivel nem versenyre készülünk (vagyis én tuti nem), így gondolkoztunk valami nagyon színes halucin is :D
Ötletek? 😍
Amanda lazac?
 
Őket mind ebbe a 80L-es akvába? Kicsit soknak érzem. No offense! 😬✌️
2,5 cm átlagos testhossz * 40db hal = 100
1 cm / liter szabályt szerintem majdnem tartjuk.. Az akva 97 liter bruttó. A szűrés meg overkill, mert egy eheim 600- as.
Mire felnőnek, addig biztos lesz 1-2 ami kiugrik, bár nem szeretnénk. Ha később úgy gondoljuk hogy sok, akkor van még akváriumunk. ;)
Remélem sikerült meggyőzzelek a felelős álattartásról. :D
 
Az akva 97 liter bruttó.
Először is ami egyértelműen látszik, hogy nem tudok számolni...:X3: (30-as magasságot néztem)
Az a pár centi különbség meg laza 20 liter vizet takar, és máris nincs miről beszélni. Persze így is a határon táncolsz, de ha képes lettem volna 3 számot rendesen összeszorozni, meg sem születik az előző hsz. 😅
És nem kell meggyőzni, mert amúgy sem "úgy" írtam amit írtam! ;)✌️
 
2,5 cm átlagos testhossz * 40db hal = 100
1 cm / liter szabályt szerintem majdnem tartjuk.. Az akva 97 liter bruttó. A szűrés meg overkill, mert egy eheim 600- as.
Ez nagyjából nettó 70-75 l lehet. Ha sok a dekoráció, akkor még kevesebb. Ki van centizve, de erős szűréssel működhet a dolog. Sok sikert :)
 
Utoljára módosított:
20210313-IMG_1963.jpg20210313-IMG_1970.jpg

Lett élet az akáviumban. :D A szűrésünk erős, bízunk benne.. :) Ha kell, akkor csökkentünk majd a halak számán. Össze sem lehet hasonlítani, eddig ehhez képest pangás volt.
Na de most..
Nyírást még reggel megcsináltuk, hogy ne zavarja a frissen érkezetteket. Na nem nagy karbantartásra kell gondolni, csak éppen egy igazítás történt. A ludwigia Glandulosa -t viszont ebben az akvában száranként kell majd nyírni, ameddig egyet levágunk, kettő nő, utána azokat vágjuk, és az első nő. Többet nem szeretnénk beletenni, mert itt az már sok lenne. A potamogeton megőrült, ezért abból már nagyobbat kellett nyírni. Folyt köv. a többi akvával.
 
20210313-IMG_1964.jpg
Nem szeretnénk külön naplókat indítani a másik két akváriumnak, ezért időnként itt számolunk be róluk. Ez egy 45P méretű akvárium, frissen indítva. Növénylistát majd írok igény szerint. Ezen a héten készültünk el ezzel az akváriummal. Főleg Lexi ragasztotta a fákat, én inkább a kövek elrendezésével foglalkoztam. Már most kedvenc, nem tudom ki-mit gondol róla, de itt élőben nézve, baromi jól mutat. Remélem a növények hamarosan beindulnak benne. Az itt lakó halakat már biztosan tudjuk, majd bejáratás után zöld neonok lesznek. :)
 
20210313-IMG_1974.jpg20210313-IMG_1975.jpg
Bemutatom a 3. akváriumot. Itt a fórumon vásárolt szettet indítottuk, kb 3 hete. 36x36x36 cm. Mivel a konyha és a nappali között helyezkedik el, ezért olyan látványt szerettünk volna, ami két irányból is nagyon jól mutat. Az első héten történt egy kis baleset.. Lehet hogy a Seachem Purigen regenerálásánál maradt egy kis maradvány... :( A növények eléggé tönkrementek.. A vízparamétereket azóta többször mértük, és rendben vannak. Kétnaponta cserélünk vizet rajta, a biztonság kedvéért. Gyárilag volt benne kb 20 tő buce. Na azokat mind ki kellett menteni. Ha minden rendben megy, akkor mennek vissza, egy alapos metszés után. Így mondjuk kicsit nehezebb lesz mire szépen fog mutatni..
 
Back
Oldal tetejére