• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Rainbow Valley

ftamas0201

Legenda
Kedves Kertészek.
Az első tanuló akváriumom után itt a második, tapasztaltabban összeállított berendezésem. Maradok a köves vonalon, de nem stílus irányzat hanem egy fejemben összeállított képet próbálok követni és szeretném nektek is megmutatni hogy merre haladok és persze építő jellegű hozzászólásokat is szívesen fogadok. (És hát kritikákat is :D )

A technika maradt ugyanaz pár apró kivétellel.

Technika:
80x35x40cm 6mm akvárium
Eheim 2273 professionel 350 szűrő gyári töltettel + 100ml purigen
DIY led világítás
Nagynyomású CO2, Aquario nagy diffúzor, DO Aqua 40D diffúzor

Talaj, dekor
Dennerle Deponitmix 9in1+baci kultúra
21kg Amazonia
28kg Frodo kő
ADA La Plata sand homok
ADA Aqua Gravel kavics

És a többi, tápozás, élővilág stb.. a későbbiekben majd. :)

Az elképzelés egy dimbes-dombos scape egy völggyel a közepén, két széle felé pedig emelkedő talajjal, előtéri növényzettel és pár kisebb bokorral talán.
 
Elsődleges tervek és első nap után a,nagyobb kövek forgatása és a völgy kialakítása eddig itt tart a történetben. A két széle még nincs kész egyelőre nem is tudom merre haladjak de majd kialakul ez :D
ed2390fe80adf821d633309cd60b0e57.jpg6467d6536daa84d9bebc82bee7e89973.jpg

Tapatalkkal küldve az én D6503 eszközömről
 
A mai nap során egyelőre idáig sikerült eljutni. A bal oldal nem akar egyelőre összeállni, de van idő még rá :)

34721442662_0cbe16c25a_k.jpgNew by ftamas0201, on Flickr

Tapatalkkal küldve az én D6503 eszközömről
 
Utoljára módosított:
A mai napra idáig jutott a scape, lassan kezdi felvenni a végleges formáit.
Eddig csak figyeltem, most viszont lassításra intelek, mert kezd nagyon jó irányba alakulni a dolog. Ha már eddig eljutottál magadtól, ne végezz félmunkát ;) :)
Szerintem kellene még 2-3 nagyobbacska kő, hogy egy nagyon fasza hardscapet csinálj, a koncepció már most jó. Ha a növények belepik a fennsíkokat, nagyon ki fognak lapulni azok. Én próbálnám a 2-3 új kővel még jobban kiemelni mindkét oldalt. Tényleg jó az elrendezés, de szerintem ez így szó szerint lapos lesz és csak a középső rész lesz látványos. Tök jól futnak egymással a kövek, látszik hogy megy neked ez az építkezés, ezért biztatlak erre. Próbálj még követ szerezni (áldozni rá), kárpótolni fog a végeredmény, benned van a csí :)
 
Eddig csak figyeltem, most viszont lassításra intelek, mert kezd nagyon jó irányba alakulni a dolog. Ha már eddig eljutottál magadtól, ne végezz félmunkát ;) :)
Szerintem kellene még 2-3 nagyobbacska kő, hogy egy nagyon fasza hardscapet csinálj, a koncepció már most jó. Ha a növények belepik a fennsíkokat, nagyon ki fognak lapulni azok. Én próbálnám a 2-3 új kővel még jobban kiemelni mindkét oldalt. Tényleg jó az elrendezés, de szerintem ez így szó szerint lapos lesz és csak a középső rész lesz látványos. Tök jól futnak egymással a kövek, látszik hogy megy neked ez az építkezés, ezért biztatlak erre. Próbálj még követ szerezni (áldozni rá), kárpótolni fog a végeredmény, benned van a csí :)

Köszönöm a biztatást, igyekszem. :) Van még egy-két nagyobb kövecském, azokat akkor megpróbálom beleépíteni a koncepcióba, leginkább bal felülre tervezek még módosítást, az még valahogy nem tettszik nekem, oda lehet be is fogom próbálni akkor változásképp a nagyobb követ! Igyekszem most már megtalálni a helyem a hobbiban, a gyakorló akváriumom sokat oktatott már a türelemre és rengeteg tudást töltött a fejembe minden téren. Na meg persze itt folyamatosan a háttérben böngésztem a naplókat, az alkatrészekről a diskurzusokat és persze a GA-ba belépve a sok szép akvárium közé, lassan összeállt hogy mit is akarok én :D
Köszönöm még egyszer, vártam is egy kis útbaigazítást hogy jó irányba haladok vagy sem :)
 
Csatlakozom az előttem szólóhoz! Jó az irány viszont a növények miatt majd nem sok látszódik a lapos kövekből. Egy két darab jobban kiállhatna!
Még annyi, hogy elől egy kicsit lehetne laposabb mind a két oldal. Kicsit ha előre csúszik a talaj akkor úgy jársz mint én, hogy túl magas lesz a front üvegnél.
 
Csatlakozom az előttem szólóhoz! Jó az irány viszont a növények miatt majd nem sok látszódik a lapos kövekből. Egy két darab jobban kiállhatna!
Még annyi, hogy elől egy kicsit lehetne laposabb mind a két oldal. Kicsit ha előre csúszik a talaj akkor úgy jársz mint én, hogy túl magas lesz a front üvegnél.

A bal oldal átalakítás alatt van, a jobb oldalon a csúcsokon is javítottam már valamennyit, talajt pedig én is így gondolom, bal oldalt még nincs alatta a táptalaj, azt még mindenképp szét kell szedjem, akkor úgy csinálom hogy alapból kevesebb kerüljön előre :)
 
Nos a mai nappal este elindult az akvárium. A növényeket röpke 4 óra alatt sikerült beültetni, ADA powderbe került bele, feltöltésnél csak 1-2 darabka jött ki a helyéről, őket visszatettem, szűrő is elindítva és minden üzemben. Remélem a növények is úgy akarják és nem lesz gond az indulással :)

A pontos növénylista:
Dennerle Micranthemum spec. ´Montecarlo' - zselés 6 doboz
Dennerle Eleocharis parvula mini 'pusilla' - zselés 3 doboz
Green Aqua Eleocharis acicularis 2 doboz
Green Aqua Marsilea crenata 1 doboz
Green Aqua Littorella uniflora 1 doboz
Dennerle Staurogyne repens 1 doboz

Tiszta RO vízzel lett feltöltve, visszasózva 90 TDS-re, tápozás pedig Green Aqua Micro/macro a zselés növények miatt az elejétől kezdve megkezdődik.
A dobozon leírt adagolás szerint 1ml/10liter és 100 liter vizet mértem a jelenlegi feltöltésnél így kérdezném hogy 5ml mehet kezdésnek akkor mindkettőből vagy amíg a kezdeti fázisban vagyok induljak kevesebb tápozással?



DSCF2346.jpg
 
Nos a mai nappal este elindult az akvárium. A növényeket röpke 4 óra alatt sikerült beültetni, ADA powderbe került bele, feltöltésnél csak 1-2 darabka jött ki a helyéről, őket visszatettem, szűrő is elindítva és minden üzemben. Remélem a növények is úgy akarják és nem lesz gond az indulással :)

A pontos növénylista:
Dennerle Micranthemum spec. ´Montecarlo' - zselés 6 doboz
Dennerle Eleocharis parvula mini 'pusilla' - zselés 3 doboz
Green Aqua Eleocharis acicularis 2 doboz
Green Aqua Marsilea crenata 1 doboz
Green Aqua Littorella uniflora 1 doboz
Dennerle Staurogyne repens 1 doboz

Tiszta RO vízzel lett feltöltve, visszasózva 90 TDS-re, tápozás pedig Green Aqua Micro/macro a zselés növények miatt az elejétől kezdve megkezdődik.
A dobozon leírt adagolás szerint 1ml/10liter és 100 liter vizet mértem a jelenlegi feltöltésnél így kérdezném hogy 5ml mehet kezdésnek akkor mindkettőből vagy amíg a kezdeti fázisban vagyok induljak kevesebb tápozással?



View attachment 32334
Nem lett sok az a növény.
 
Nem lett sok az a növény.

Nem nem, csak első ránézésre mondtam hogy sok lesz mikor a dobozból szedtem kifele és gondoltam hogy ennyi hely nincs ott két oldalt. :D Aztán szétszedve aprókra és egymáshoz jó közel ültetve azért mégiscsak ette a növényzetet és pont elég lett minden, többet nem is tudtam volna elrakni sehova, egy doboz acicularis megmaradt a háromból, őt még megálmodom hogy hol lenne esetleg szerepe, egy kicsit még bírja a zselében :)
 
Nem nem, csak első ránézésre mondtam hogy sok lesz mikor a dobozból szedtem kifele és gondoltam hogy ennyi hely nincs ott két oldalt. :D Aztán szétszedve aprókra és egymáshoz jó közel ültetve azért mégiscsak ette a növényzetet és pont elég lett minden, többet nem is tudtam volna elrakni sehova, egy doboz acicularis megmaradt a háromból, őt még megálmodom hogy hol lenne esetleg szerepe, egy kicsit még bírja a zselében :)
A második aksiba ;) ha már így belejöttél lehetne még egy :D
 
A második aksiba ;) ha már így belejöttél lehetne még egy :D

Jó is lenne, egy kis nano red mooros :whistle: Az az igazság hogy ezzel az eggyel is már lassan kidobnak, ha még egy lenne akkor szerintem simán kitörne a 3. világháború házon belül :D Elég ezt az egyet is karbantartani munka mellett sajna, majd egyszer ha úgy lesz akkor lesz egy kocka 30x30 :D
 
Az akvárium tegnap töltötte be fennállásának első hetét. Jelenleg még mindenféle alga elkerül, nem fedeztem fel semmit ami alga jeleire utalna, növényekben a stau szépen életre kelt, egészséges levelei vannak, Montecarlo eszméletlen sebességgel elkezdett terjeszkedni, pár levele fehéredett csak el, de mellette rengeteg új hajtás jött már. Parvula egyelőre stagnál de látok már gyökereket a felszín felett amiket újonnan hozott, acicularis pedig szépen hozza már a hajtásokat és minimálisan nőtt is már, szépen fejlődik minden, remélem alga fronton így marad a helyzet és persze a fejlődés terén is. :)

DSCF2372.jpg
 
Az akvárium tegnap töltötte be fennállásának első hetét. Jelenleg még mindenféle alga elkerül, nem fedeztem fel semmit ami alga jeleire utalna, növényekben a stau szépen életre kelt, egészséges levelei vannak, Montecarlo eszméletlen sebességgel elkezdett terjeszkedni, pár levele fehéredett csak el, de mellette rengeteg új hajtás jött már. Parvula egyelőre stagnál de látok már gyökereket a felszín felett amiket újonnan hozott, acicularis pedig szépen hozza már a hajtásokat és minimálisan nőtt is már, szépen fejlődik minden, remélem alga fronton így marad a helyzet és persze a fejlődés terén is. :)

View attachment 32750
Szemmel láthatóan beindultak a növények. Szépen alakul! (y)
 
A három hetes állapot jelenleg a következő.
Sajnos ellepett a zöld valószínűsíthetően valamiféle fonal alga aminek az okát egyáltalán nem tudom sajnos, egyszerűen nem tudok rájönni hogy mi okozhatja, a led lámpa 47%-ra ledimmelve már (piros és 6500k szín is) a legjobban arra gyanakszom hogy az a 9cm az akvárium tetejétől kicsit alacsony és ezért visz engem ilyen őrültségbe ez az alga. A parvula mini pusilla szerintem döglődik, új hajtásokat nem látok, lefehéredtek a jelenlegik is, velük még nem tudom mi lesz, sok reményt nem fűzök hozzájuk már sajnos, valamiért ez a növény nekem nem akar össze jönni.
Viszont ez a zöld alga és egy hét karbantartások között már megérkezik az üvegre a pont alga is szép számmal, ezért tippelek én nagyon arra hogy alacsonyan van a lámpa. Esetleg valakinek erről vélemény?

Pár fotó a jelenlegi állapotokról:

DSCF2414.JPG



DSCF2420.JPG
 
Back
Oldal tetejére