• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Quick NANO

Szinte totál biztos, hogy valami nincs rendben nálam :D
Reggel beugrottam a stúdióba vizet cserélni és ez lett a vége. Piszkálta a csőröm, hogy szegény ADA lámpa bekerült a fiókba. Jöttem-mentem, megláttam az üres 17 lityist, kicsit odébb ezt a szép redmoort. Kihùztam a fiókot, ott meg figyelt egy kis deco gravel meg la plata. Hamar összeállt a kép. Ìgy lett az ONF lámpának saját akváriuma, az Aquasky meg visszakerülhetett a friss kockára.
Főleg pinnatifidákkal szeretnèm beültetni és nagy merészen egy akasztóssal szűrném.
Nekem sokkal jobban tetszik ezekkel az arányokkal, szìnekkel ez a lámpa. Jobban mutat ezen az akváriumon. Őszinte leszek, nekem az Aquasky fénye közel sem tetszik annyira mint a kis ONF lámpáé. Persze ettől még a növényeknek lehet az a jobb. Szépen fogja hozni a pinnatifidák szìnét ez a kis lámpa.
Életem leggyorsabb épìtése volt (10perc) , de nagyon elégedett vagyok :)
c65bbbb750fcaf21b7ad22cc20760a47.jpg
4692f7e7d31f19d2195a26db2d40c411.jpg
4aa2b6489bb29c8e1c84c130fd3c5d73.jpg

Ötleteket, tanácsokat szìvesen veszek.
 
Jobb lett ezzel a berendezéssel. Tényleg jobban passzol hozzá a lámpás is. Jobban érvényesül.

A régi Aquasky széria lassan 6 éves. Akkor még nem voltak RGB lámpák és a mai színes LED-ek. Az első olyan teljesítményű kis méretű LED lámpa volt, ami brutálisan növesztett mindent.
Talán 3 év is volt mire elkezdtek megjelenni a más szemléletben épített lámpások. Az ONF is egy folyamat része. Kellett hozzá Opnova stb.

Ezeket a színes LED lámpásokat mondjuk a G szériához lehetne odatenni vagy a Solar RGB-hez. Hasonló időben készültek.
És akkor jöhet persze, hogy az ONF a meleg vonalat tolja. Az ADA cuccok a hideget inkább. A Twinstar S szériának van hasonló fénye egyébként.

Szerintem gyenge a fénye a lámpásnak. Itt mondjuk a lapos berendezés miatt nem lesz gond. De nem véletlen vannak kevésbé fényigényes növények a promó akváriumaikon. Pl Glass Aqua stb.

Nah de kíváncsián várom mi lesz a vége :) Jól mutat így a szett. Kellően fotogén :)
 
Jobb lett ezzel a berendezéssel. Tényleg jobban passzol hozzá a lámpás is. Jobban érvényesül.

A régi Aquasky széria lassan 6 éves. Akkor még nem voltak RGB lámpák és a mai színes LED-ek. Az első olyan teljesítményű kis méretű LED lámpa volt, ami brutálisan növesztett mindent.
Talán 3 év is volt mire elkezdtek megjelenni a más szemléletben épített lámpások. Az ONF is egy folyamat része. Kellett hozzá Opnova stb.

Ezeket a színes LED lámpásokat mondjuk a G szériához lehetne odatenni vagy a Solar RGB-hez. Hasonló időben készültek.
És akkor jöhet persze, hogy az ONF a meleg vonalat tolja. Az ADA cuccok a hideget inkább. A Twinstar S szériának van hasonló fénye egyébként.

Szerintem gyenge a fénye a lámpásnak. Itt mondjuk a lapos berendezés miatt nem lesz gond. De nem véletlen vannak kevésbé fényigényes növények a promó akváriumaikon. Pl Glass Aqua stb.

Nah de kíváncsián várom mi lesz a vége :) Jól mutat így a szett. Kellően fotogén :)

Köszi, sokkal jobbak az arányok :)

Valóban nem korrekt az összehasonlìtás, mert nem egy idősek. Ha ìgy nézem, durva, hogy az ADA lámpa már 6 éve erősebb fényt produkált.

A szìnhőmérséklet egyéni ìzlés kérdése, nekem ez a meleg, sárgásabb vonal sokkal nyugtatóbb, naplemente hatást kelt.
Haverom pl sokkal jobban szereti a hidegebb fényeket, nàla az Aquasky a nyerő. Fő szempont, hogy a növényeknek jó legyen.

Az alacsony vìzoszlop miatt szerintem sem lesz gond a fényerővel, nagyon kìváncsi vagyok mit mutat.

Figyeltem én is, hogy alacsony igényű növényekkel demózzák, de király lenne, ha szép pinnatifidákat tudnék alatta nevelgetni.

Az akasztós szűrésről mi a véleményed?
 
ha emlészel a GA törökbálinti emeletén volt egy ~100 éves vaskeretes. Hasonló elrendezést csináltunk annó Re-scape alkalmával, ott a kövek voltak túlsúlyban mondjuk nem a fa, de a lényeg, hogy 3szög. Szóval felül egy emers részt javasolnék kinöveszteni :)

Igen, megvan. Emerskedés a terv, lehet mèg bőven emelni a lámpicskut :)
 
Ma elég sokat haladtam, természetesen a munka rovására. (bár lassan már ez is az)
Szereztem szűrőt, akasztóst, kicsit. Ezért tuti hülyének fogtok nézni, de hajt a kiváncsiság, hogy egy ilyen szűrővel tartósan tudom-e szűrni. Kompakt, nem foglal helyet, nincsenek csövek. Pakoltam bele egy zacsi sipo minit és kiválogattam a 30-as szűrőjéből az apró substrate prokat [emoji1] Meglepően sok cucc fért bele. A szűrő a 30-asban járatódik.
Diffúzorból tudtam szerezni Győrben Aquario NEOt, ami nagyon meglepett. Örülök, mert ez a kedvenc difim.
8eeb6d2f95a23cb88c3ab2e623394a8a.jpg687940eb062b5f62d7ed09662ecc1ebd.jpg
8ff0bf06b8220158e908bc3e7d2134e9.jpgf9caeb5a4585064d5fdf282f7afbe154.jpg
1832553ec26c9627fb84985baa8db80a.jpgd556c1f6cd1ca8e262a78cd51912aee0.jpg

Összeragasztottam a hardscapet is és kicsit kiegészìtettem.
1c9cf6a2c3a99833f27d70d3b3c88a15.jpg40eb538a28640ffc6fef376c951af2fd.jpg
6cc88dd810a97da93d3d941c11eb6d1b.jpg6fe787621e8353154e70910c926ff734.jpg
93932ec15afe4e50944bd0359b295b78.jpg

Holnapra megszárad a sziló és tudom is indìtani.
Maradt egy csomó pinnatifida a múltkori projektből, szóval ezzel nem lesz gond. Blyxa és Rotala indica kerül még bele.
Az ág jobbra nyúló részét lehet megkötözöm mohával.

Mára ennyi, kérem kapcsoljaki.
 
Ma elég sokat haladtam, természetesen a munka rovására. (bár lassan már ez is az)
Szereztem szűrőt, akasztóst, kicsit. Ezért tuti hülyének fogtok nézni, de hajt a kiváncsiság, hogy egy ilyen szűrővel tartósan tudom-e szűrni. Kompakt, nem foglal helyet, nincsenek csövek. Pakoltam bele egy zacsi sipo minit és kiválogattam a 30-as szűrőjéből az apró substrate prokat [emoji1] Meglepően sok cucc fért bele. A szűrő a 30-asban járatódik.
Diffúzorból tudtam szerezni Győrben Aquario NEOt, ami nagyon meglepett. Örülök, mert ez a kedvenc difim.
View attachment 57711View attachment 57712
View attachment 57713View attachment 57714
View attachment 57715View attachment 57716

Összeragasztottam a hardscapet is és kicsit kiegészìtettem.
View attachment 57717View attachment 57718
View attachment 57719View attachment 57720
View attachment 57721

Holnapra megszárad a sziló és tudom is indìtani.
Maradt egy csomó pinnatifida a múltkori projektből, szóval ezzel nem lesz gond. Blyxa és Rotala indica kerül még bele.
Az ág jobbra nyúló részét lehet megkötözöm mohával.

Mára ennyi, kérem kapcsoljaki.
Nem ördögtől való ötlet ez a kis szűrő.
Nekem a 72 literesben egy Aquaclear 30 dolgozott vagy fél lityó térfogattal, egy darabig. Aztán ki lett egészítve egy másik akasztóssal, annak 1 liter körüli a hasznos térfogata.
....és bírták/bírják.
Pedig 72 literről beszélünk, ahol már komoly külső szűrők dolgoznak.
Szóval működhet is a dolog.
 
Nem ördögtől való ötlet ez a kis szűrő.
Nekem a 72 literesben egy Aquaclear 30 dolgozott vagy fél lityó térfogattal, egy darabig. Aztán ki lett egészítve egy másik akasztóssal, annak 1 liter körüli a hasznos térfogata.
....és bírták/bírják.
Pedig 72 literről beszélünk, ahol már komoly külső szűrők dolgoznak.
Szóval működhet is a dolog.

Ez jó hìr. Igazából hamar kiderül mi a helyzet, max megint zsebbenyúlás és szűrővásárlás...
 
A méret dönt,nálam 20 literig van esély akasztósra.Felette is próbálkoztam de sosem volt az az érzésem hogy "nincsen" víz az akváriumban.
Majd az idő eldönti,az ilyen szűrőknél a legnagyobb gomd az hogy hamar eltömődik és takarítani kell,na már most ennyi akvárium melett ez is döntő tényező.[emoji39][emoji6]
Ez jó hìr. Igazából hamar kiderül mi a helyzet, max megint zsebbenyúlás és szűrővásárlás...
 
Back
Oldal tetejére