• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Quad T5 MoonLed probléma

Szaki

Főkertész
Sikerült beszerezni egy Odyssea Quad 4x24W T5 + 4x MoonLed világítást, viszont a led-ekkel gond van:

Van, hogy csak egy világít.
Van, hogy az az egy sem.
Van, hogy az az egy villog.
Van, hogy az az egy világít és másik kettő között meg oszcillál a fény.

Kb mindig máshogy viselkedik. Egy van, ami nem is villant még fel soha, de a másik 3 mutatott már valamilyen életjelet.

Valamilyen vezérlési gond lehet szerintetek? Érdemes bajlódni vele, vagy nyugodjak bele inkább?
 
Nekem lassan két éves a 4X54 T5-ös. Soha nem tapasztaltam amit te írsz, vagy amit más topikokban az off állapotú villogásokról írnak.
Használtan vetted vagy új?
 
Használtan, de az előző tulaj egyáltalán nem használta a ledeket, állásukban mentek "tönkre". Most pl egyik se világít..

A villogás megvan, de nem zavar.
 
A jo hir az hogy ebben semmilyen vezerles nem tud tonkremenni. A rossz az hogy a konstrukcio miatt a ledek eletartama nem lesz hosszu. A fencsovek melegedese kinyirja oket.

Szerintem csak ki kell cserelned es mukodik tovabb
 
A jo hir az hogy ebben semmilyen vezerles nem tud tonkremenni. A rossz az hogy a konstrukcio miatt a ledek eletartama nem lesz hosszu. A fencsovek melegedese kinyirja oket.

Szerintem csak ki kell cserelned es mukodik tovabb

Nem szedtem még szét, de ahogy látom, ezek a kis modulok sima csúszó csatlakozóval vannak szerelve és simán cserélhetőek. Azt mondod, hogy a csati és a táp között csak a kábel van, semmilyen elektronika?

És ha kicserélem, akkor megint elketyeg egy darabig, aztán megint cserélhetem.. :S (Nem tudom, mennyibe kerül egy ilyen kis modul?)
Ha esetleg egy kisebb ventit felszerelek az egyik oldalra a hűtőrácshoz, segítene a dolgon?
 
Nem szedtem még szét, de ahogy látom, ezek a kis modulok sima csúszó csatlakozóval vannak szerelve és simán cserélhetőek. Azt mondod, hogy a csati és a táp között csak a kábel van, semmilyen elektronika?

Igen arra figyelj, hogy a led egy műanyag házban van. A házat nehogy eldobd mert a pótled ház nélkül jön. Simán otthon cserélhető.

És ha kicserélem, akkor megint elketyeg egy darabig, aztán megint cserélhetem.. :S (Nem tudom, mennyibe kerül egy ilyen kis modul?)

Szerintem igen. Nem volt még olyan esetünk hogy másféle meghibásodás érte volna a ledet vagy a lámpát.
A led viszont fogyó eszköz

Odyssea Quad MoonLED - pótled Quad lámpákhoz 990,00 Ft Green Aqua

Ha esetleg egy kisebb ventit felszerelek az egyik oldalra a hűtőrácshoz, segítene a dolgon?

Szerintem segítene. Nincs semmilyen hűtés a házban. És a trafó kívül van, de a csövek hőtermelését semmi nem vezeti el.
 
Késő este (lámpaoltás után 1,5 órával) és ma reggel is bekapcsoltam a ledeket, az az egy, amelyik eddig se világított, továbbra sem ad életjelet, a másik 3 viszont világít, igaz, az egyik vibrál.

Erős a gyanúm, hogy silány minőségű nyák/forrasztás tehet be nekik, majd kibányászom mindet és végignézem mikroszkóp alatt (amúgy is ilyesmikkel foglalkozom), hátha feltűnik valami rendellenesség.
Szerintem képet is csinálok majd róla. :)

Köszi a válaszokat!
 
Nekem már az összes led tönkre ment. Gondolkoztam rajta „home made” valami új ledet eszkábálok a régi helyére, aki már készített ilyet, a módszert kérem ossza meg please :finger:
 
Nekem már az összes led tönkre ment. Gondolkoztam rajta „home made” valami új ledet eszkábálok a régi helyére, aki már készített ilyet, a módszert kérem ossza meg please :finger:

Bármilyen megoldásban is gondolkodsz, előbb a hűtést kellene megoldani.
A gyári lámpa háza ugyan elő van készítve, de nincs benne hűtés. Emiatt nem is csoda, hogy rövid úton kinyírja a fénycső melege a ledeket.
 
Nálam este 9-kor kikapcsol a lámpa. Egy időzítővel gondoltam egy kis éjjeli fényt kikapcsolás utánra, egy órácskára. Ennyit ki kellene bírjon szerintem, legfeljebb pár perc hűlési időt beiktatnék. Esetleg napközben kikapcsolt állapotban a lámpa hőjét nem bírja?
 
Nem tudom milyen LED-ek vannak benne, de ha valami Power LED-akkor én valamilyen áramkorlátozó elektronikát is tennék be ha gyárilag nincs benne ilyen . Ez is lehet oka, hogy hamar kiégnek, mert sima tápon az ilyen típusú LED-ek önpusztítóak :confused:. Nálam a 3 wattos piros Cree LED-ek , napi több órás nappali használat mellett, ilyen elektronikával már hónapok óta mennek, igaz 4x4 centis hűtőbordán vannak.
 

Attachments

  • DSC_0098[1].JPG
    DSC_0098[1].JPG
    103.2 KB · Megtekintések: 1
Nem tudom milyen LED-ek vannak benne, de ha valami Power LED-akkor én valamilyen áramkorlátozó elektronikát is tennék be ha gyárilag nincs benne ilyen . Ez is lehet oka, hogy hamar kiégnek, mert sima tápon az ilyen típusú LED-ek önpusztítóak :confused:. Nálam a 3 wattos piros Cree LED-ek , napi több órás nappali használat mellett, ilyen elektronikával már hónapok óta mennek, igaz 4x4 centis hűtőbordán vannak.

Valami iszonyat gagyi led van benne. Nem a nappali világítás a cél. A moonledhez meg nem kell power. Itt nem a túlhajtás a probléma.

Valamit elmond, hogy ezeknél a lámpáknál a fénycső tartó műanyag klipszek is tönkremennek 1 év alatt. Így a lednek tényleg nincs sok esélye.

Ahogy néztem a házon meg van a kimarás valahogy bele kellene eszkábálni egy csendes ventilátort ami leszívná a meleget a csövekről.
 
Valami iszonyat gagyi led van benne. Nem a nappali világítás a cél. A moonledhez meg nem kell power. Itt nem a túlhajtás a probléma.
Igen tudom, hogy nem nappali világítás a cél, csak a példát azért írtam, hogy megfelelő elektronikával bírnia kellene szerintem. Illetve gondolom éjjel a csövek se fűtenek, így annak a hője valószínűleg a LED-eknél nem kavarhat be, de a gagyi LED-en persze ez nem segít ;), főleg ha ahogy írod napközben meg is sütik a csövek :(. A hűtés ilyen lámpákban szinte kötelező, nem véletlenül dolgozik nálam se kettő a LED/fénycsöves DIY lámpában
https://img1.indafoto.hu/1/1/141691...7825_a39098b63ce6534e2bf6de5241166e85_xl.jpg;)
Én biztos átfaragnám valami már megoldásra, hisz ismertek :D:D
 
Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni. A moonledeket mekkora tápegység hajtja? Valahova eltűntettem és most szükség lenne rá?
Ha jól emlékszem 9V de nem tudom pontosan és hogy hány Amperos.

Ha valakinek kéznél van megnézné nekem az adapteren az adatokat?

Köszi előre is.
Üdv,
Krisztián
 
Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni. A moonledeket mekkora tápegység hajtja? Valahova eltűntettem és most szükség lenne rá?
Ha jól emlékszem 9V de nem tudom pontosan és hogy hány Amperos.

Ha valakinek kéznél van megnézné nekem az adapteren az adatokat?

Köszi előre is.
Üdv,
Krisztián

Én is keresgéltem, mert nem kaptam hozzá. Sajnos nem hivatalos infó, de ezt találtam a net-et böngészve: 6V 650mA
 
Sziasztok!
Láttam másnak is van/volt problémája a tápegységgel, namost én is sikeresen elkevertem az enyémet. :)
Esetleg akinek van ilyen lámpája, megtenné, hogy megnézi a tápegységet, a képen látható jó lehet nekem hozzá? (elsősorban AC/DC illetve csatlakozó polaritása lenne kérdéses)s-l1600_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Back
Oldal tetejére