• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Python Git vagy Green Bacter?

schruz

VIP kertész
Legjobb napló
Elsőre bután hangzik majd a kérdés de talán ha tovább olvastok megértitek a dolgot:

Melyikre érdemesebb hosszútávon, rendszeresen beruházni, Python Git-re vagy Green Bacterra?
Tudom hogy teljesen más célt szolgál e két kiváló termék, de a végén mégis az ammónium
kordában tartását IS lehet velük elérni. Jelenleg mindkettőt használom és persze nagyon szép
az akvárium.

Hülye ez a kérdés mert a válasz egyértelmű: mindkettőt érdemes megvenni.:) De mindkettőre nincs
keretem Green Aqua Micro+ macro + EasyCarbo mellett. Tudom, a spórolásnak általában minőség vesztés a vége
de sajnos nem tehetek mást.

Szóval mit javasoltok?

(Moderátorok: bocsi ha nem ebbe a témába kellett volna írnom, de más nem tűnt megfelelőnek
tegyétek át máshova ha jónak látjátok)
 
Green Bacter
Mert ezt minden vízcserénél jól jön, vagy áramszünet esetén jo ha ott van. ;)

Python Git akkor kell inkább ha alga problémád van.
 
Szia!
:!: Az ammóniát 1 jó szűréssel minőségi külsőszűrő, minőségi szűrőanyagok, 2minőségi általános talaj, 3 rendszeres vízscserék,4 gyakori akitisztítással tudod kordában tartani!!

Mindkét termék szinte elengedhetetlen föleg indítás után, ill vízcseréknél!

Nálam a PYton Git ültetés után renkívűl jó hatással volt a növényekre.

-Remélem sikerült válaszolnom a kérdésedre?

Üdv:w-rig!
 
w-rig said:
Az ammóniát 1 jó szűréssel minőségi külsőszűrő, minőségi szűrőanyagok, 2minőségi általános talaj, 3 rendszeres vízscserék,4 gyakori akitisztítással tudod kordában tartani!!
persze, tudom, de a python git pl nem engedi a növényeket rohadni annyira, a green bacter pedig baktériumkúltúrát adagol. a python git tehát a gyökerénél elfolytja az ammónium termelés egy részét a bacter pedig úgymond lehetővé teszi hogy ne legyen gond egy kicsit több ammónia esetén. Vagy hülyeséget beszélek?
Cecska said:
Green Bacter
Mert ezt minden vízcserénél jól jön, vagy áramszünet esetén jo ha ott van.
Én is efelé hajlok egyébként... köszi.

Azért még meghalgatnék pár véleményt! Írjatok, írjatok! :D
 
Ok alapvetően kicsit magam ellen beszélek, de ha kevés a pénz egyik termék sem a nélkülözhetetlen kategória. Szóval ha erősen behatároltak a pénzügyi lehetőségeid, akkor inkább a létfontosságú dolgokra koncentrálnék.

Mik ezek?
- Jó szűrés
- Megfelelő világítás
- Tápozás
- Egy használható aljzat
- Egyenletes és megbízható CO2 beoldás

A fenti két termék amit említettél, a Green Bacter és A Phyton Git is jó termék, de akváriumot ezek nélkül is lehet sikeresen üzemeltetni. Azért írtam a fenti listát, mert lehet eleve más fontos elemektől veszed el a forrást, hogy ezeket a termékeket megvedd ami nem helyes.

Ha most mindezt félreteszem, akkor a két termék közül a Green Bacter amit sűrűbben használsz. Elsőként biztosan ezt szerezném be.
 
Csak annyit szólnék hozzá, hogy:
a Green Bactert tavaly(!) augusztus óta használom, és még mindig van benne, legalább még 2 hónapig elég lesz. 2 aki indításon vagyok túl ekkor naponta adagoltam, és minden vízcserénél használom, szóval hosszú távra nem drága egyik se, csak egyszer kell megvenni, ekkor azért fáj kifizetni. 72literes akiban használom. Én is ezt javaslom inkább

Phiton Git: Ezt január óta használom, ugyan csak a 72l-es akiban, és kb. 1-1,5 hónapja fogyott ki, elég sokat használtam, mert sok algám volt, de így is sokáig elég volt. Ez nem annyira fontos ha nincs algád, de ha van egy otthon sose baj.
 
viktorlantos said:
Mik ezek?
- Jó szűrés
- Megfelelő világítás
- Tápozás
- Egy használható aljzat
- Egyenletes és megbízható CO2 beoldás
Igen persze ezek szerencsére megvannak, rendesen költöttem rájuk. És mindenféle nagyon komoly algásodást is megúsztam a 100 l, 10 hónapos
élete alatt (pedig kemény átrendezések is voltak). De egy luxustermékre azonban még van keretem így gondoltam elkezdem mostantól az egyiket rendszeresen használni, hogy könnyebb
legyen az élet. Nem tudom tiszta voltam-e az első postban, de perpill már kb 2 hónapja mindkettőt (bacter+git) használom mert valakitől egy egész
aki szettet vettem amiben volt mindkettő. Úgy látom hatásosak(csak nem tudtam eldönteni melyiktől igazán szép az aki)
inadsz said:
a Green Bactert tavaly(!) augusztus óta használom, és még mindig van benne, legalább még 2 hónapig elég lesz. 2 aki indításon vagyok túl ekkor naponta adagoltam, és minden vízcserénél használom, szóval hosszú távra nem drága egyik se, csak egyszer kell megvenni, ekkor azért fáj kifizetni. 72literes akiban használom. Én is ezt javaslom inkább
Rendben meggyőztetek akkor hát green bactert fogok venni a legközelebbi GA-s rendelésemnél (remélem addigra lesz készleten).
Köszi a segítséget!
 
Back
Oldal tetejére