• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Psssszt! Alszik a medve

Fazoli

Főkertész
Üdv mindenkinek! Tegnap összeállítottam egy előre nem tervezett kőfaragvány kupacot. Ez úgy történt, hogy három nappal előtte a meglévő lávaköveimmel elkezdtem fúrós-faragósat játszani, majd egyre mélyebbre rántott a vágyam hogy beindítsk egy akváriumot hogy megtörtént. Nem nagyon akartam de a természet hívószavának nem lehet ellenállni! Hirtelen jött ötletből gyorsan valóság lett. A nevet a kisfiamnak köszönhetem ugyanis van jobb alul egy barlang, na ott alszik a medve.
 

Attachments

  • IMG_1089.JPG
    IMG_1089.JPG
    122.8 KB · Megtekintések: 5
  • IMG_1091.JPG
    IMG_1091.JPG
    130.6 KB · Megtekintések: 5
  • IMG_1092.JPG
    IMG_1092.JPG
    110.6 KB · Megtekintések: 5
Ez egy 60x30x35 akvárium fehér üveggel, bár a fotók telefonról vannak úgyhogy mindegy. A világítás ATI 4x24w . A szűrő egy alsópolcos fúrt megoldás ami az építést kissé nehezíti mivel jobb hátul a boxot el kell takarni. A talaj ADA Malaya ami alá Tropica táptalajt és indító bacit raktaM. Ma ráteszem a co2-t.
 
Ez egy 60x30x35 akvárium fehér üveggel, bár a fotók telefonról vannak úgyhogy mindegy. A világítás ATI 4x24w . A szűrő egy alsópolcos fúrt megoldás ami az építést kissé nehezíti mivel jobb hátul a boxot el kell takarni. A talaj ADA Malaya ami alá Tropica táptalajt és indító bacit raktaM. Ma ráteszem a co2-t.
Remélem meg fog maradni a talaj ebben a meredek formában.
 
A riccardia mohát megpróbáltam ragasztani inkább kevesebb mint több sikerrel ugyanis reggelre elég sok lejött. Így jár aki nem dsm módszerrel próbálkozik. Pedíg nagyon szemeztem vele Amegáék naplója kedvet csinált a módszerre. Egyszer szeretném kipróbálni. Ültettem még: hemiantus micrantemoides, elatine hidropiper, hemiantus Monte-Carlo , hidrophila pinattifida, reinicki mini, bolbitis, rotala green, marsilea növényeket. Szeretnék bele garnélákat, de most kaptam az infót hogy a talajt túl meredekre hagytam és várnom kell az élőlényekkel.
 
Riccardiát ne ragaszd, lávakő és a riccardia olyan páros mint a tápőzár egyik és másik fele! Kicsit beigazgatod a kívánt helyre és odatapad!
 
Riccardiát ne ragaszd, lávakő és a riccardia olyan páros mint a tápőzár egyik és másik fele! Kicsit beigazgatod a kívánt helyre és odatapad!
A Fissi-t, meg a Riccardia-t bele is lehet dörzsölni a lávakő repedéseibe, meg a lukakba, simán kinő.
 
Utoljára módosított:
A riccardia mohát megpróbáltam ragasztani inkább kevesebb mint több sikerrel ugyanis reggelre elég sok lejött. Így jár aki nem dsm módszerrel próbálkozik. Pedíg nagyon szemeztem vele Amegáék naplója kedvet csinált a módszerre. Egyszer szeretném kipróbálni. Ültettem még: hemiantus micrantemoides, elatine hidropiper, hemiantus Monte-Carlo , hidrophila pinattifida, reinicki mini, bolbitis, rotala green, marsilea növényeket. Szeretnék bele garnélákat, de most kaptam az infót hogy a talajt túl meredekre hagytam és várnom kell az élőlényekkel.
 

Attachments

  • IMG_1094.JPG
    IMG_1094.JPG
    150.4 KB · Megtekintések: 7
  • IMG_1093.JPG
    IMG_1093.JPG
    110.1 KB · Megtekintések: 6
Köszi. Nagyon sok próbatétel van amire nem tudom a választ. Előre is köszönöm a korrekciókat.
 
Csak por alapú tápjaim vannak. KH2PO4, KNO3, MgSO4x7H2O, K2SO4, mikro, ha van tanács kérlek ne tartsd vissza. 8 óra világítással co2 1 bub/sec. Még nem mértem semmit de tudok mérni nitrátot foszfátot kh ph. Co2-t nem tudom ellenőrizni
 
Csak por alapú tápjaim vannak. KH2PO4, KNO3, MgSO4x7H2O, K2SO4, mikro, ha van tanács kérlek ne tartsd vissza. 8 óra világítással co2 1 bub/sec. Még nem mértem semmit de tudok mérni nitrátot foszfátot kh ph. Co2-t nem tudom ellenőrizni
Én azon a véleményen vagyok, hogy GA mikro + makro menjen bele, és a tápozás kipipálva. Nekem semmilyen hiánytünetem nem volt, amióta ezeket használom.
A CO2-t ránézésre is meg lehet állapítani: ha nem bubiznak a növények, akkor kevés. Ha bubiznak a növények, akkor jó. Ha pipálnak a halak, akkor sok. Persze ez a megfelelő fényerősségnél van így.
Én nem használok víztesztet, eddig nem volt rá szükségem.
 
A riccardia mohát megpróbáltam ragasztani inkább kevesebb mint több sikerrel ugyanis reggelre elég sok lejött. Így jár aki nem dsm módszerrel próbálkozik. Pedíg nagyon szemeztem vele Amegáék naplója kedvet csinált a módszerre. Egyszer szeretném kipróbálni. Ültettem még: hemiantus micrantemoides, elatine hidropiper, hemiantus Monte-Carlo , hidrophila pinattifida, reinicki mini, bolbitis, rotala green, marsilea növényeket. Szeretnék bele garnélákat, de most kaptam az infót hogy a talajt túl meredekre hagytam és várnom kell az élőlényekkel.
Nagyon jo indulas. Ha riccardia nem maradt ott ott ragaszto problema van. Ha a ragacs jo az biza le nem jon.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Én azon a véleményen vagyok, hogy GA mikro + makro menjen bele, és a tápozás kipipálva. Nekem semmilyen hiánytünetem nem volt, amióta ezeket használom.
A CO2-t ránézésre is meg lehet állapítani: ha nem bubiznak a növények, akkor kevés. Ha bubiznak a növények, akkor jó. Ha pipálnak a halak, akkor sok. Persze ez a megfelelő fényerősségnél van így.
Én nem használok víztesztet, eddig nem volt rá szükségem.
Veszek GA tápokat.
 
Toderick barátomtól szerváltam még riccardiát. Gyönyörűek csak nem tudom fotózni. Szerintem most elkaptam a ragasztást.
 
Szerintetek mit kéne ültetnem az árnyékos helyekre ahol hidropipper van? Gondolom az nem fog megmaradni. Illetve hogyan tápozzak? Most úgy csinálom hogy mérek nitrátot és foszfátot kb. két naponként és abból rakok kis mennyiséget amiből nincs benne. Mikrót pedig vízcsere után.
 
Riccardiát ne ragaszd, lávakő és a riccardia olyan páros mint a tápőzár egyik és másik fele! Kicsit beigazgatod a kívánt helyre és odatapad!
Hallgattam rád és ahova lehetett oda csak benyomkodtam a mohát. Ami szívás ezzel a növénnyel az a kis apró foszlányok amik beterítik az egész aljzatot.
 
Hallgattam rád és ahova lehetett oda csak benyomkodtam a mohát. Ami szívás ezzel a növénnyel az a kis apró foszlányok amik beterítik az egész aljzatot.
Az később is szívás lesz, pl. ha nyírod! És ahová megkapaszkodik, oda is tapad, legyen az fű, dekor, talaj! Csak óvatosan vele!
 
A hidropipper nem nagyon akar nőni. Néhol elhal neki néhány levele. Nem akarnak növögetni a növények. A rotala green csak léggyökeresedik és stagnál. Pedig a makro tápozásom mérve van kétnaponta és pótolva. Sőt foszfátot még rá kell töltenem. Kevés a mikró?
 
Back
Oldal tetejére