• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Pseudomugil gertrudae

Arra kell figyelni, hogy az akvárium közelében más fényforrás ne menjen. olvasólámpa, tv stb. Ha nyugodt helyen vannak, ahol nincs mellettük erős fény akkor nem ugrálnak.
 
Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, hogy mit esznek ezek a csodás kis halak? Mert nálam semmi szárazat nem esznek meg. Bekapják, majd kiköpik. Eddig 4 fépét próbáltam, de egyik se a fogukra való. A többi hal szépen megeszik mindent. Ezek kizárólag a grindált hajlandók megenni, de abból ugye csak korlátozott mennyiséget kaphatnak. A G.A. ban mit kapnak? Vennék belőle egy adagot.
 
Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, hogy mit esznek ezek a csodás kis halak? Mert nálam semmi szárazat nem esznek meg. Bekapják, majd kiköpik. Eddig 4 fépét próbáltam, de egyik se a fogukra való. A többi hal szépen megeszik mindent. Ezek kizárólag a grindált hajlandók megenni, de abból ugye csak korlátozott mennyiséget kaphatnak. A G.A. ban mit kapnak? Vennék belőle egy adagot.
nálam mindenevők... elég kis méretű kaját adsz nekik?
 
Igen, egészen apróval is próbálkoztam. A szájukon bővel befér. Megforgatják, majd kiköpik.
én még a mini csigákat sem dobom ki csak megroppantom azt megy a bunyó és megeszik mielőtt leérne a talajra. Fagyi cyclops-ot kapnak hétvégén, hétköznap meg aprószemű sera-t, de dexkill féle tápokat is eszik (igaz azokat apróbbra kellett zúznom, de mindenfélét megesznek abból is). Szerintem még a spirulina port is nyalogatják a felszínről ha szórok be.
Tieidet biztos kényeztették és nem kaptak száraztápokat (bár boltban vett halaknál ezt kétlem azért).
 
én még a mini csigákat sem dobom ki csak megroppantom azt megy a bunyó és megeszik mielőtt leérne a talajra. Fagyi cyclops-ot kapnak hétvégén, hétköznap meg aprószemű sera-t, de dexkill féle tápokat is eszik (igaz azokat apróbbra kellett zúznom, de mindenfélét megesznek abból is). Szerintem még a spirulina port is nyalogatják a felszínről ha szórok be.
Tieidet biztos kényeztették és nem kaptak száraztápokat (bár boltban vett halaknál ezt kétlem azért).
A fagyival nem szívesen bajlódnék, ezért maradna a száraz kaja. Egy SERA-t beszerzek próbának. Remélem a többiek is szeretik majd. A "dexkill féle" táp miféle? Még nem találkoztam vele.
Nem gondolom, hogy kényeztetnék egy tenyészetben őket. Minél előbb nőjön, oszt' hagy menjen... ;)
A G.A. -ban pedig max. pár napot töltenek. Ez idő alatt nem valószínű, hogy kialakulna a gourmet ízlésük. :)
 
Utoljára módosított:
Szárazból ezt kapják morzsolva:https://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-complete-gourmet-menu-gran.html
Elvétve kapnak még fagyasztott cyclopsot,ha @Nigro -nak van ideje.
Mindkettőt szépen eszik. ;)
Amíg voltak mellettük coryk,ezt is csípték:
https://www.greenaqua.hu/hu/hikari-haltap-sinking-wafers-sullyedo-eleseg-feneklako-halaknak-50g.html
Köszönöm szépen. Akkor veszek nekik egy Dennerle-t, mert ilyen még nincs itthon. Hátha bejön. 🍀 A Hikari-t egyelőre meghagyom "B" verziónak, a fagyasztottal pedig nem kínlódnék (ha valamelyik száraz bejön).
Bár pl. az algázók (Oto, pandacsík, algázógéb) egyáltalán nem csípik a Dennerle PlecoMenu-t. Bármit inkább megesznek, mint azt. Lehet, hogy az kizárólag pleco-knak való(?).
 
A fagyival nem szívesen bajlódnék, ezért maradna a száraz kaja. Egy SERA-t beszerzek próbának. Remélem a többiek is szeretik majd. A "dexkill féle" táp miféle? Még nem találkoztam vele.
Nem gondolom, hogy kényeztetnék egy tenyészetben őket. Minél előbb nőjön, oszt' hagy menjen... ;)
A G.A. -ban pedig max. pár napot töltenek. Ez idő alatt nem valószínű, hogy kialakulna a gourmet ízlésük. :)
itt van kép Sera-ról amivel én etetek (mivel nano halazok ez a kedvenc, ezt minden minihal meg tud enni), valamint még aquadepo-ból egy kicsit nagyobb szemcséjű de szintén minden hal szereti kaja:
78162
itt meg a nem ismert kaják... terraplázán szoktam venni.
egy lemezes kaja baromi nagy kiszerelés és lapkaméret, és két granulátum.
Mindhármat mozsárban porítom, a képen eredeti szemcseméret és tört verzió is ;)
78161
Ha jársz a corvin negyed felé, adok bármiből 'kostolót'
 
itt van kép Sera-ról amivel én etetek (mivel nano halazok ez a kedvenc, ezt minden minihal meg tud enni), valamint még aquadepo-ból egy kicsit nagyobb szemcséjű de szintén minden hal szereti kaja:
View attachment 78162
itt meg a nem ismert kaják... terraplázán szoktam venni.
egy lemezes kaja baromi nagy kiszerelés és lapkaméret, és két granulátum.
Mindhármat mozsárban porítom, a képen eredeti szemcseméret és tört verzió is ;)
View attachment 78161
Ha jársz a corvin negyed felé, adok bármiből 'kostolót'
Hálásan köszönöm, hogy ennyi dolgoztál miattam. Élnék a lehetőséggel, de majd csak jövő hét utáni héten tudok menni.
A sors iróniája, hogy az asszon pont ma délután 2 körül jár feléd (az Üllői úton x Mária utca saroknál), de nincs időm elmenni vele, mert melóznom kell.
Szívesen átvennék bármelyikből, mert nekem egy ilyen doboz is kb. 15 évre lenne elég. :)
A jövő héten, vagy utána jelentkeznék. Még egyszer köszönöm.
 
Hálásan köszönöm, hogy ennyi dolgoztál miattam. Élnék a lehetőséggel, de majd csak jövő hét utáni héten tudok menni.
A sors iróniája, hogy az asszon pont ma délután 2 körül jár feléd (az Üllői úton x Mária utca saroknál), de nincs időm elmenni vele, mert melóznom kell.
Szívesen átvennék bármelyikből, mert nekem egy ilyen doboz is kb. 15 évre lenne elég. :)
A jövő héten, vagy utána jelentkeznék. Még egyszer köszönöm.
privátban megbeszéljük. Én csak munkaidőben vagyok ott. De Pomázt nem akartam írni munkaidőn kívül, annak kisebb az esélye hogy erre jársz :D
 
Bármit inkább megesznek, mint azt. Lehet, hogy az kizárólag pleco-knak való(?).
Még nem használtam,de a granulátumból kiindulva nem gondolnám,hogy rossz lenne.
Bent minden talajlakó és algázó a hikari tabijait kapja,mindenki a neki valót és megy a bunyó érte rendesen. :)
 
Még nem használtam,de a granulátumból kiindulva nem gondolnám,hogy rossz lenne.
Bent minden talajlakó és algázó a hikari tabijait kapja,mindenki a neki valót és megy a bunyó érte rendesen. :)
Ha már ott vagyok, kipróbálom azt is, veszek egy dobozzal, köszi. Nálam a talajlakók elsősorban friss bio kaját kapnak: sóska, hónapos retek levél, ha nincs kedvem, vagy időm, akkor JBL Novo Pleco-t dobok be nekik. Ha nagyon éhesek, akkor a Denerle-t is csipegetik, de úgy vannak vele, mint én a tökfőzelékkel: :) Öntve szeretem. Időnként a garnéla kaját is eszegetik, de a pöttös kalászhalak, ezeket se kultiválják. :-( Szinte értehetelen, hogy másnál mindent megesznek, nálam meg nem tetszik a koszt. 🥘
 
A G.A. -ban pedig max. pár napot töltenek. Ez idő alatt nem valószínű, hogy kialakulna a gourmet ízlésük. :)

Sok hal van nálunk hetekig ám. Főleg a kevésbé ismertek. Az is előfordul, hogy pici, színtelen halak érkeznek hozzánk (nem feltétlenül gertrudae) és bizony amíg méretesek és színesek nem lesznek, addig is a mi vendégszeretetünket élvezik ... ;)
Szóval sokszor van idejük hozzászokni ezekhez a kajákhoz. Nálunk meg ugye az a fontos, hogy szép színes egészséges halakat lássanak. Ezért fontos a jó minőségű kaja a boltban is.
 
Szeretném megosztani veletek az örömöm.
Alig egy órája fedeztem fel egy ragyogó kék szempárt a felszín közelében úszkálni! :)
5-6 mm lehet, tehát nem most született. Igazi túlélő bajnok, hogy 10db vérszomjas fenevad (ékfoltos razbora) és neonhalak között ekkorára tudott nőni. :cool:
40 éve nem volt az akváriumomban halivadék.
Remélem, nem kiabáltam el a dolgot, és megéri a felnőtt kort. Drukkolok neki. Legyen boldog élete. 🐟
 
Back
Oldal tetejére