• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Pseudomugil gertrudae

kovka76

Tapasztalt kertész
A Kék szemű gertrudes ( Pseudomugil gertrudae )

Videó:xEK08x9NFyg
pseudomugil_gertrudae.jpg
: pseudomugil gertrudae
Ausztráliában és Pápua Új-Guinea-n található mocsarak, lápok, kisebb patakok esőerdő és holtágak adnak otthont ennek a kis 3 cm-esre nyúló kalászhalnak.....


Szereti a növényekkel teli akváriumot, főleg a felszínen úszó növényeket kedveli igazán, mivel szeret ott tartózkodni.
25-30 fok, 6.0-7.5 pH 5-12-es keménység, ezt mind jól tolerálja, de legyen nagyon tiszta a víz és jól szűrt mivel erre kényes a kis apróság. 12 literes akváriumban, szivacsszűrővel, rendszeres vízcserével egy kis csapat már jól és sikeresen tartható, nevelhető. Méretei miatt csak hasonló méretű halakkal társítsuk, nehogy eledellé váljon a nagyobb szájú és vérmérsékletű uszonyosok számára. Elfogad bármilyen táplálékot, de főleg az élőt szereti mely a szaporodásukhoz is sikeresebben vezethet.
A hímeknek hosszabb az úszójuk, foltosabbak,élénkebb a színük mint a nőstényeké, melyeknek kerekített az úszólya.
Várhatóan 3-5 évig élnek.


Szaporodáskor a nőstény 5-10 ikrát rak 24 órán belül, de ez több napig is eltarthat, ilyenkor célszerű az ikrákat óvatosan kiszedni naponta, egy szaporodómedencéből származó vízzel feltöltött akiba.A penészedett életképtelen ikrákat el kell távolítani. 10-15 nap múlva kikelnek. Gyenge szűrés kell nekik, mert az erős vízáramot nem bírják és elpusztulnak. Az első héten papucsállatka vagy hasonló apró infuzóriával kell etetni őket mert nagyon aprók, majd ezután jöhet a sórák.
 
Tetszetős kis apróság.
Tervezek egy nano-t abba pont jó lenne egy kisebb csapat pár garnélával.
Vajon Debrecenben lehet-e kapni......
 
Most már nálam is úszik 10db belőlük :) Nagyon szép, bár még szokniuk kell a helyet, és fejlődni. Remélem jól fogják magukat érezni. Úszónövny tervbe van véve. Nannostomus beckfordi kajának nézte és nekiment 2-3x de azóta megvannak.
Az úszóhólyagjukat is látni.

Valakinek van már vele tapasztalata?
 
Nagyon aranyosak a kis füles manók :) A sárga úszóikkal úgy néznek ki mint, ha fülük lenne. Egyre szebbek és falják a Cyclop-eeze-t is.
 
Gyönyörű hal, az új akváriumba is tettem be a héten egy csapatot. Most növesztem őket, hogy szép színesek legyenek. ;)
 
Tényleg csodás kis halacsok! Gratula hozzájuk! :)

Tudja esetleg valaki milyen növények találhatók meg a természetes élőhelyén?

Hogyan érdemes kialakítani az akváriumát, hogy a lehető legtermészetesebben otthon érezhesse magát?

Üdv ;) Gábor
 
MA bekerült hozzám 6 darab ebből a halból. Igazából nem tudom megkülönböztetni a hímet és a nőstényt. Az hogy lekerekítettebb az úszója, nem segít:) egyenlőre színben sem látok eltérést. Lehet mind hím? :D
 
MA bekerült hozzám 6 darab ebből a halból. Igazából nem tudom megkülönböztetni a hímet és a nőstényt. Az hogy lekerekítettebb az úszója, nem segít:) egyenlőre színben sem látok eltérést. Lehet mind hím? :D
A nősténynek sokkal kisebb úszókkal rendelkezik,mint a hímek,elég egyszerű innen megkülönböztetni őket!
 
A nősténynek sokkal kisebb úszókkal rendelkezik,mint a hímek,elég egyszerű innen megkülönböztetni őket!
Köszi az infót, már nincsenek meg:) Gyanús volt, hogy a hímek a díszesebbek, de nálam mindegyik példány ugyan úgy nézett ki, szóval 6 darab hím volt. Szerintem...
 
Már figyeltem,hogy legtöbbször hímeket lehet találni a legtöbb helyen,mindenhova csak azt küldenek!:(
 
Én szombaton vettem 15 darabot. Egyenlőre én sem látok különbséget közöttük. És nincs is ekkora hát és hasi úszójuk, mint az első hozzászólásban látható képen. :(
 
És nincs is ekkora hát és hasi úszójuk, mint az első hozzászólásban látható képen.

Erre csak annyit tudok mondani, hogy szerintem idő kell nekik a kiteljesedéshez. Amikor a bohóccsukákat elhoztam meg se közelítették a képeken látható színeket-.Most gyönyörű színek vannak az uszonyaikon. Minőségi táp sokat segít.
 
Én szombaton vettem 15 darabot. Egyenlőre én sem látok különbséget közöttük. És nincs is ekkora hát és hasi úszójuk, mint az első hozzászólásban látható képen. :(

A bejegyzés elején lévő fotó egy szelektált felnőtt példány, amit épp feszítés közben kaptak el. A legjobb pillanat.
A bolti halacsok nagyon fiatalok. A Gertrudae ráadásul lassabban fejlődik, mint a Popondetta és eleve kissebb termetű lesz.

Ha jól tartod és a halacsok jól érzik magukat, akkor 6-8 hónap múlva már szépek lesznek. Feszíteni csak akkor fognak, ha a hímek kakaskodnak egymással.
 
ok, én is így gondoltam, hogy majd szépen kialakulnak. Cyclopsot fogok nekik adni, remélem szeretni fogják. Azt persze nem tudom, hogy milyen sűrűséggel etessem őket. erről elfelejtettem kérdezősködni szombaton a boltban.
 
Back
Oldal tetejére