• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Project 2018

Evereka

Bölcs Ent
Sziasztok!
Hát újra itt!:)
Kisebb szünet után újraindítom akvakertész tevékenységemet.Írhatnám ,hogy kicsit elkalandoztam a fotózás irányába ,de ez nem lenne így igaz.Mert hatalmas szerelem lett belőle.Teljesen más életérzés a fotózás.Kimenni hajnalban a természetbe ,és hallgatni az erdő hangjait ,valamint megfigyelni az élővilágát.....hát klassz érzés.Már most ,egy év távlatából mondhatom ,hogy rengeteg sok szép pillanattal ajándékozott már eddig is meg a természet.És még csak most jövök bele igazán;)
Ha van kedvetek lessetek be az oldalamra,egy lelkes kezdő fotós képeit találjátok rajta:
https://www.facebook.com/simonlaszlophotography/
Akvárium azért volt a lakásban eddig is ,de a nagy 200-as üresen állt eddig ,kb.tavaly augusztus óta.Sokszor eszembe jutott ,hogy el kellene indítani ,de mindig valami közbejött ,vagy csak nem éreztem rá késztetést.A hétvégi hivatalos GA megnyitó viszont elég nagy löketet adott az indításhoz.Volt egy tervem fejben ,sőt már szárazon össze is raktam a hardscape-et....de a GA-ban igen csak megváltozott az elképzelésem.Mély benyomást tett rám @viktorlantos által összerakott vasfás akvárium.No nem mondom ,hogy lemásolnám ,de valami hasonló lesz összerakva.Ami hiányzott az alapanyagokból ,azt a hétvégén megvettem ,még egy lily hiányzik csak.Ugyebár az összetörött ,amikor ráesett az Arcadia lámpa.A technika adott ,mert nem adtam el nagyon semmit a régiből.Felsorolás akkor lesz ,ha indul a project.
Az akvárium nem verseny célzattal készül,hanem szimplán a lakás díszének szánom.Bár lehet egy HAC-ra azért elküldöm majd(na jó ennyire nem rohanok előre)
Első körben ennyi lenne a naplónyitás,ami a hagyományokhoz hűen ,előbb indul mint az akvárium:)
ui: a fák már vízben áznak szombat óta;)
 
Srácok szerintetek meddig áztassam a vasfákat?Purigennel el vagyok látva bőven...de mégis.Elég lehet egy hét áztatás?
 
Hajrá Lackó! Szóval, ha jól értem akkor ez egy vasfás, hajnali erdős aki lesz, mókusokkal, őzekkel...:) :D Figyelni fogom...terepruhában! ;) :D
 
Nekem még több hónap után is barnítják a vizet, nemrég vettem ki a purit a szűrőből, hátha de nem... :D Szóval rakd be és majd szépen lassan kiázik belőle a barnaság. :)
 
Az egyszeri forralás megöl minden penészt vagy gombát. A vasfa az ami azonnal lesüllyed és nem penészesedik fel. Így az egy hét után, további áztatásnak nem látom értelmét. Nekem 8 év után is pont úgy ontja a barnaságot, az nem fog kiázni. Seachem Purigen megoldja.

Ha meg túl sokat raksz az akvába akkor nincs az a Seachem Purigen ami kiszedi. Seachem Purigen szuper, de nem varázsló. Viktorék is "bebukták" a bal legszélső akvával - amit te is írsz -, amiben baromi sok vasfa van és nem tud kitisztulni, az örök sárga marad. Ami szerintem nem feltétlen ronda. Purigent meg 2 naponta regenelhetnék mert telítődik.

Itt építi Viktor (3:44:00):

és itt feltöltve látni milyen sárga. A megnyitón is ilyen sárga volt. Kérdeztem is tőlük, mondták, hogy ezt a mennyiséget már nem tudják kiszedni.
(1:17)
 
Hát akkor építés indul a napokban.A hétvége a pihenésé(találjátok ki hova megyek;)) ,de a jövő héten elindítom az akváriumot:)
 
Hát akkor építés indul a napokban.A hétvége a pihenésé(találjátok ki hova megyek;)) ,de a jövő héten elindítom az akváriumot:)
Te most szivatsz minket??:pKi bir addig varni:confused:?Valamit addig csepegtess nekünk!Elkepzeles?Inspiracio?
 
Te most szivatsz minket??:pKi bir addig varni:confused:?Valamit addig csepegtess nekünk!Elkepzeles?Inspiracio?
Patrik ,nemá:) ha eddig kibírtátok nélkülem ,akkor ez a pár nap már nem oszt nem szoroz.Amúgy is kellene vennem egy 16/22-es lily-t is,anélkül nem tudom elindítani a prodzsektet.
A hétvégére már van program,így esténkéntre marad az építés.
De, hogy csepegtessek is neked valamit.Inspiráló volt számomra @viktorlantos új építésű akváriuma ,és mivel hasonló dekorjaim vannak is itthol ,így adott volt a téma.Egy fás ,homokos scape lesz ,némi növénnyel is.;)
 
Patrik ,nemá:) ha eddig kibírtátok nélkülem ,akkor ez a pár nap már nem oszt nem szoroz.Amúgy is kellene vennem egy 16/22-es lily-t is,anélkül nem tudom elindítani a prodzsektet.
A hétvégére már van program,így esténkéntre marad az építés.
De, hogy csepegtessek is neked valamit.Inspiráló volt számomra @viktorlantos új építésű akváriuma ,és mivel hasonló dekorjaim vannak is itthol ,így adott volt a téma.Egy fás ,homokos scape lesz ,némi növénnyel is.;)
Hetfön megyek Lengyelbe,remelem mire megjövök lesznek mar kepek!Tudod engem a scape epitese erdekel a legjobban,ki mit,hogy!
 
Sziasztok!
Esküszöm nem fogtok úgy járni velem,mint anno a 400 literes:woot:[emoji38]
Szóval elnézést kérek a publikumtól a késésért.Sokat vagyok kint erdőn.Ugye most lesz a szarvasbőgés ,és próbálok minél többet terepen lenni.
A lámpa felhelyezése csúszott egy kicsit ez miatt.Ma felkerült a lámpa végre ,és elkezdtem a fákkal bíbelődni.Viszont berendezés előtt kell még egy bevásárlást eszközölnöm,mert nincs lilym.
Egyenlőre ilyen a hardscape,ez lesz még finomítva .Van itthol némi fakövem ,és seiyrum .....de nem tudom melyik állna neki jobban .Elöl lesz a LaPlata.
A pirosas folt miatt sorry az ajtó betükröződik a háttérből.
d864416599c06906d26bc01897f329f4.jpg
 
Kicsit olyan feeling nekem ez a scape mint @viktorlantos vasfás akvája a boltban.

Ami jó. :)

Re: közben visszapörgettem kicsit, és te is írtad hogy az az akva inspirált. Jajj de okos vagyok (nem, nem vagyok :) ).
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére