• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Profi videózás jó audio mikrofonnal

viktorlantos

Alapító
Admin
A TAG-os topikban elkezdtük, gondoltam feldobom ide is a témát. Felmerült, hogy lehetne hasznos videókat csinálni kezdőknek, profiknak meg egyébként is.

Fotózás témában az elmúlt években elmerültem, de a videó részében csak érintőlegesen. Grafikus lévén nem szokatlan a nyersanyagok megdolgozása gépen, így a 2D, 3D, motion világban már kipróbáltam magam. Videóvágó progik, Premier, EDIUS stb. Szóval tegyük fel ha meglenne a nyersanyag azt össze lehet kalapálni jól.

De adódik a kérdés, mivel kellen megfelelő minőségű videó anyagot durrantani. Természetesen ha már van 5D M2 akkor használnánk is erre a célra. Vannak jó lámpák derítők stb.

De a hang vonalon eddig nem nagyon mozogtam. Olvastam a témában sokat régen, de mivel nem kellett a napi dolgokhoz nem merültem el benne. Tegyük fel az 5DM2-re szeretnék igényes, de nem őrülten elszállt árú audió recording témát használni.

Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

A neten áttúrtam már néhány dolgot. A mindenki által ajánlott RODE puskamikrofonokat Video Mic pro stb. A RODE lavalier csiptetőst. Az ocsó, de nem igazán jó egyszerűbb wireless mikrofonokat. Aztán a Zoom H1 és a Sennheiser EW 112 G3 wireless témát is néztem. Ott vannak a RODE NTG mikrofonjai is.... bődületes a skála.... de ha a teszteket meghallgatom azért szépen esnek ki a jelöltek.

Bevallom őszintén nekem a Sennheiser G3 Wireless cuccai jöttek be. A csiptetős megoldás mindig is kényelmesebb volt és sokkal jobb hangminőséget produkált.

De van élet ezeken túl? A G3 200 ropival a súlyosan borsos kategóriába tartozik. RODE 60-tól indul viszonyításképp, de ha lehet nem használnék a kamerán egy bumszli mikrofont ami sok egyéb zajt is rögzítene.

Szóval van-e ötlet, tapasztalat. Szerintetek mit lenne érdemes beszerezni egy amolyan kamera előtt ülök állok dumálok, dolgozok stb vidihez? Direkt nem írom a szabadtéri cuccost, mert valószínűleg ebből lenne kevesebb.

Mi az amit nem látok a témában, mit kellene csekkolnom? :)
 
Szerintem egy jó videohoz a technikád már megvan. A mikrofon dolgot pedig próbálgathatod, majd kiforrja magát. Látom, hogy törekedsz mindenben az igényes, minőségi eszközöket használni és ez tök jó, előremutató.

A másik oldalról egy bemutató film céljának jó megvalósítása, dramaturgiája legalább olyan fontos, mint a megjelenítés, azaz hogy milyen lesz a kép, a képeffektek, megvilágítás stb. ...pl. ezért sem áll hozzám közel a legtöbb kereskedelmi tv-s show jellegű bemutató film, mert ott a lényeg (a tartalom) veszik el és jobbára egy vizuális rágógumi marad.
Úgy gondolom, hogy amire a tartalomban koncentrálni kellene: idító logó/képek, pontos tartalom (mit mutatunk be, mit csinálunk, hogyan tesszük ezeket, mikre figylejünk, milyen konklúziót vonunk le ezekből) - tudom, túl tömör és absztracht, amiket most leírtam, de ez nagyon fontos a jó filmhez....szerintem ha alaposan előkészítitek, leírjátok (azaz részletes forgatókönyvet írtok), akkor nagyon jót fogtok tudni összerakni.
(Ugyanez igaz a korábban tárgyalt lámpateszt írására is. Emlékszel?)
 
Szerintem egy jó videohoz a technikád már megvan. A mikrofon dolgot pedig próbálgathatod, majd kiforrja magát. Látom, hogy törekedsz mindenben az igényes, minőségi eszközöket használni és ez tök jó, előremutató.

A másik oldalról egy bemutató film céljának jó megvalósítása, dramaturgiája legalább olyan fontos, mint a megjelenítés, azaz hogy milyen lesz a kép, a képeffektek, megvilágítás stb. ...pl. ezért sem áll hozzám közel a legtöbb kereskedelmi tv-s show jellegű bemutató film, mert ott a lényeg (a tartalom) veszik el és jobbára egy vizuális rágógumi marad.
Úgy gondolom, hogy amire a tartalomban koncentrálni kellene: idító logó/képek, pontos tartalom (mit mutatunk be, mit csinálunk, hogyan tesszük ezeket, mikre figylejünk, milyen konklúziót vonunk le ezekből) - tudom, túl tömör és absztracht, amiket most leírtam, de ez nagyon fontos a jó filmhez....szerintem ha alaposan előkészítitek, leírjátok (azaz részletes forgatókönyvet írtok), akkor nagyon jót fogtok tudni összerakni.
(Ugyanez igaz a korábban tárgyalt lámpateszt írására is. Emlékszel?)
Fontos, hogy legyen benne még sok robbanás, és tragédia, hogy nem lesz kész időben az akvárium! :p
Komolyra fordítva a szót: botasznál a pont, nagyon drukkolok a projektnek! :)
 
Tegnap 4 órát gugliztam a témát. Az agyam lepattant. Sajna ilyen vagyok ha egy téma elkap akkor letöltöm a netet a fejembe. :)

Köszi a visszajelzést addig is. Botasz köszi a kommentet. Pont ezért halasztottuk a témát, mert csak úgy vidizni nem sok értelme van. Ha csinááljuk csináljuk jól.
Szerintem inkább ilyen 5 perces vidik lesznek. Ennek látom értelmét. Ettől még lehet más egy nagyobb eseménynél. Leginkább az amcsi fotós oldalak review videóit mondanám példának.

Nah pörgök tovább :)

ui: mikrofon ügyben is bővült a lista kezd körvonalazódni mi kellene.
 
aztán olyan legyen a minőség kérem amit a spektrum home egyből átvesz :)

Jómagam analfabetikus vagyok a témában, így csak szurkolni tudok, meg a végeredményt várni, de azt nagyon ! :)
 
Tegnap 4 órát gugliztam a témát. Az agyam lepattant. Sajna ilyen vagyok ha egy téma elkap akkor letöltöm a netet a fejembe. :)

Köszi a visszajelzést addig is. Botasz köszi a kommentet. Pont ezért halasztottuk a témát, mert csak úgy vidizni nem sok értelme van. Ha csinááljuk csináljuk jól.
Szerintem inkább ilyen 5 perces vidik lesznek. Ennek látom értelmét. Ettől még lehet más egy nagyobb eseménynél. Leginkább az amcsi fotós oldalak review videóit mondanám példának.

Nah pörgök tovább :)

ui: mikrofon ügyben is bővült a lista kezd körvonalazódni mi kellene.
Igazad van, az 5-perces videokkal jobban tudsz gazdálkodni koncepcionálisan egy-egy témára fokuszálva (szoktam nézni én is a fényképezős 5 perces filmeket, sok jó film van).
Az előző topic-ban a 15-20 percre úgy gondoltam, hogy bemutattok egy akvárium setupot egészen az akvárium berendezésén keresztül a vízfeltöltésig (akvárium, aljzat, kövek, fa, ültetés, szűrő installálása, lámpa beállítása, mindez javaslatokkal, odafigyelendőkkel).
 
Nekem van egy HD kamerám jó nagy HDD-vel, ugyan nem professzionális, de a minősége jó, hátha az is segít...
 
Na ez jól hangzik! Sajnos én nem tudok hozzászólni a témához, de nekem akad profi hangmérnök ismerősöm, ha akarod kikérdezhetem a témában!
Biztos kell neki egy kis idő mert elég elfoglalt, de szerintem szívesen segít!
Szólj ha érdekel!
 
Back
Oldal tetejére