• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Profi fotózás a növényes akvarisztikában

viktorlantos

Alapító
Admin
A fotózás egy fontos pontja a növényes akizásnak. Egy közepesen jó akit is lehet profin fotózni és egy nagyon jó akit is lehet rosszul fotózni.
A fotózás fontos, már amennyiben publikálni akarjuk az akváriumot. Sajnos igazán jó képeket még mindig csak jó gépekkel, objektívekkel és mostanság azt kell mondjam jó stúdió világítással lehet csinálni.

Persze van akinek ez mind megvan.... sőtt a legjobb cuccok. Profi fotós a srác és eldöntötte beleugrik a növényes akizásba. Vett egy opti-white akit - ami szinte észrevehetetlen marad a fotóin és berendezte növényesét.

Nemrég láttuk a srácokkal az eredeti xxx megapixeles méretben a fotót.... ISZONYAT profi.
Az egy dolog, hogy a vizet nem érzékeled az akváriumban annyira jól van bevilágítva és annyira jó az opti hozzá, de az egész kompozíció nagyon éles és tiszta. Láttam már pár profin fotózott akit, de eddig ez a legjobb.

A GreenMachine most hirlevél formájában dokumentálta az akit. Érdemes megnézni.
http://www.thegreenmachineonline.com/Aq ... y-swinney/

A fenti aki egy remek példa Malaya használatára is.

Az eredeti napló a UKAPS-on: http://ukaps.org/forum/viewtopic.php?f= ... &start=180

Remélhetőleg hasonló fotós dolgokat mi is ki tudunk majd próbálni az egyik Green Aqua napon.
 
Profi fotós nincs :D 2féle fotós létezik hivatásos és hobbi fotós. Nem léteznek ilyenek ez csak egy szó. Ha valaki profi lenne nem venné elő többet a cuccát. De tény hogy ügyes az emberünk.
 
Labirintkopoltyus said:
Profi fotós nincs :D 2féle fotós létezik hivatásos és hobbi fotós. Nem léteznek ilyenek ez csak egy szó. Ha valaki profi lenne nem venné elő többet a cuccát. De tény hogy ügyes az emberünk.

Profi fotós van. A szó az angol nyelvterületről származik. De tény hogy a hivatásos fotós magyarul jobban hangzik :lol:
De az hogy egy profi miért nem veszi elő többet a cuccát ... hmm. De miért is nem? :lol:

Lényeg hogy a srác hivatásosan űzi a témát és ha már szóba került itt dolgozik: http://www.mustardpost.com/
Egy post produkciós cégnél.

A képek pedig ilyen felszereléssel készültek:
Nikon D3X, Nikon 24-70mm f2.8 @ 70mm, f22, 1/125th, ISO200, 2 x Bowen lámpa - az egyik egy 60cm-s Softbox-al szerelve felülről és jobb elölről világítva az általános látványért. A másik lámpa bal oldalról világítva átvilágítja az akit.
RAW-ban készült, C1Pro és Photoshop-ban igazítva.
 
A képek pedig ilyen felszereléssel készültek:
Nikon D3X, Nikon 24-70mm f2.8 @ 70mm, f22, 1/125th, ISO200, 2 x Bowen lámpa - az egyik egy 60cm-s Softbox-al szerelve felülről és jobb elölről világítva az általános látványért. A másik lámpa bal oldalról világítva átvilágítja az akit.
RAW-ban készült, C1Pro és Photoshop-ban igazítva.

Ez a ma létező legjobb felszerelés a kisfilmes formátumban. (Persze, hogy Nikon, vagy Canon azon lehetne vitatkozni)
Azonban létezik közép és nagyformátum is, ahol még ennél is durvábbakat lehet fotózni.
Amanoék sem szórakoznak holmi DSLR-ekkel ;)
takashiamano_trabaja1.jpg
 
Viktor a miértet inkább megtartom magamnak. Lehet sok embernél kiverné a biztosítékot. De a következő GA találkozón lehet elmondom ha megígéritek hogy mehetek a többire is :)
 
Általában a profi azt jelenti, hogy abból él. Profi futballista, vagy profi fotós. Nem mindig a legjobb, de ha abból él, akkor nem béna... :)
 
Nigro igazad van persze profi és abból él, de jobb szó a hivatásos. Amúgy pont azt a 2 dolgot mondtam amiben a legtöbb töltelék van:D Majd a fiaid iskolai ballagásain meg majd a szalagavatóin nézd meg a sok profit akarom mondani hivatásost :) Nem tudom mi a szakmád, nem is tartozik rám, de szerintem Téged se úgy emlegetnek a munkahelyeden hogy nézzétek ott jön a profi :D De mondom állítólag sajátos a véleményem ezekről a dolgokról és sok ember zsebében kinyílt már a bicska, de ha gondoljátok megosztom az elméletemet:D
 
Halljuk! De lassan értem mit értessz a különbségen. Úgy érzem, hogy itt a szó elcsépeltsége miatt vannak fenntartásaid. ;)
 
Látom most már nekem is be kell szereznem egy csapatot,hogy jó foto készüljön az akváriumomrol.;)
El is dobom a gépem:)
 
Át kellene javítani a topik címét profi fotósról profi fotózásra talán többet lehetne erről dumálni...

Állvány használat, távkioldó, vakuk, vagy folyamatos megvilágítás, ki mit használ és így talán mindenki egyre jobb fotókat készíthet.
 
Back
Oldal tetejére